Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

2018

od: do:

STYCZEŃ

4.01.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
5.01.2018 godz. 17:00 "Kolęda Razem" - wspólne kolędowanie
6.01.2018 godz. 19:00 "Koncert Wiedeński - Gala Johanna Straussa" - koncert w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO oraz solistów
7.01.2018 godz. 17:00 Gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego
7.01.2018 godz. 18:00 "Mój syn, Maksymilian" - spektakl w wykonaniu: Haliny Łabonarskiej, Łukasza Lewandowskiego, Dariusza Kowalskiego i Ksawerego Szlenkiera
9.01.2018 godz. 14:00 "Profilaktyka raka" - mówi Katarzyna Olbrych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
11.01.2018 godz. 9:00 XIII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
13.01.2018 godz. 11:00 "Przepis na dinozaura" (grupa wiekowa 6-9 lat i 10-12 lat) - wykład dr. Andrzeja Boczarowskiego w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
14.01.2018 godz. 10:00 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
16.01.2018 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea" cz. IV - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
18.01.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
19.01.2018 godz. 15:15 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Niepublicznego "Tęczowego Przedszkola"
20.01.2018 godz. 18:00 "Gwiazdo świeć, kolędo leć" - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet
21.01.2018 godz. 15:00 "Świat według Van Dyke'a" - finisaż wystawy fotografii analogowej Krzysztofa Pileckiego
21.01.2018 godz. 17:00 "Czego nie widać" - spektakl komediowy w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie
23.01.2018 godz. 16:30 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 7
23.01.2018 godz. 17:00 "Poezja łączy" - wieczór poetycki w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
24.01.2018 godz. 10:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Szkoły Podstawowej nr 8
25-27.01.2018 18. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka"
25.01.2018 godz. 18:00 "Klasyka polskiej rozrywki" - koncert w wykonaniu "Grohman Orchestra"
28.01.2018 godz. 14:00 "Najpiękniejsza Wigilia" - spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy "Budzik Teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
29.01.2018 godz. 15:30 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Bajka"
30.01.2018 godz. 14:00 "Fenomen wojennego uchodźstwa na Węgrzech" - projekcja filmu "Życie na krawędzi" o Henryku Sławiku i Józefie Antallu - spotkanie z reżyserem filmu  Grzegorzem Łubczykiem w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

LUTY

1.02.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
2.02.2018 godz. 11:00 "Wesele" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru "Cracovia"
2.02.2018 godz. 18:30 "Nieobojętni" - przedpremierowy pokaz filmu wyprodukowanego przez Narodowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie Auschwitz Memento, w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla
3.02.2018 godz. 13:30 II Karnawałowy Bal Seniorów zorganizowany przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu
4.02.2018 godz. 18:00 Koncert Teresy Werner
6.02.2018 godz. 12:00 "Tango" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru "Cracovia"
6.02.2018 godz. 14:00 "Literatura, a film - wzajemne relacje" - wykład prof. Bogusława Skowronka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.02.2018 godz. 16:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 14
8.02.2018 godz. 14:00 "Synapsy - programu rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce" - spotkanie w ramach trzeciej edycji projektu
8.02.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
9.02.2018 godz. 13:00 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 15
10.02.2018 godz. 10:00 "Psy na służbie - w jaki sposób pies pomaga badać ślady kryminalistyczne?" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr Joanny Stojer-Polańskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
10.02.2018 godz. 11:30 "Psy na służbie - w jaki sposób pies pomaga badać ślady kryminalistyczne?" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr Joanny Stojer-Polańskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
10.02.2018 godz. 18:00 "Scenariusz dla trzech aktorów" - spektakl w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego, Mikołaja Grabowskiego i Jana Peszka
12.02.2018 godz. 10:00-12:00 "Na dobry początek ferii" - zabawa karnawałowa w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
13.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Lodowy labirynt" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
13.02.2018 godz. 9:00-13:00 "Robimy film" - warsztaty filmowe w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
13.02.2018 godz. 14:00 "Komunikacja codzienna seniora" - wykład dr. Artura Łaciny-Łanowskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.02.2018 godz. 9:00-13:00 "Robimy film" - warsztaty filmowe w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
14.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Lodowy labirynt" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
14.02.2018 godz. 16:00-20:00 Turniej w grę "Star Realms" w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
15.02.2018 godz. 9:00-13:00 "Robimy film" - warsztaty filmowe w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
15.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Zimowa kraina" - warsztaty plastyczne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
15.02.2018 godz. 16:00-20:00 Spotkanie poświęcone twórczości J. R. R. Tolkiena w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
16.02.2018 godz. 9:00-13:00 "Robimy film" - warsztaty filmowe w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
16.02.2018 godz. 10.00-11.30 "Zimowa rozgrzewka" - zabawy interaktywne, kalambury w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
16.02.2018 godz. 16:00 "Magia na wesoło" - spotkanie z iluzjonistą Apollino i wróżką Iwoną w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
16.02.2018 godz. 16:00-20:00 Draft w kolekcjonerską grę karcianą "Magic: The Gatering" w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
17.02.2018 godz. 12:00 "Historia Smoka Wawelskiego" - premiera filmu zrealizowanego podczas warsztatów filmowych "Robimy film" w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
17.02.2018 godz. 18:00 "7" - koncert zespołu "Voo Voo"
18.02.2018 godz. 14:00-20:00 "Heroes & Villains #3" - minikonwent poświęcony amerykańskiemu komiksowi w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
19.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Kraina lodu" - warsztaty teatralne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
20.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Kraina lodu" - warsztaty teatralne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
20.02.2018 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea", cz. V - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
20.02.2018 godz. 17:30 "Kamperem przez świat" - spotkanie z Teresą i Andrzejem Walczakami z cyklu podróżniczych "Spotkań przy globusie"
20.02.2018 godz. 19:00 "Grupa MoCarta" w programie "XX-lecie. Dzieła wybrane"
21.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Kraina lodu" - warsztaty teatralne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
21.02.2018 godz. 16:00-20:00 Spotkanie poświęcone popkulturze Japonii w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
22.02.2018 godz. 10:00-11:30 "Kraina lodu" - warsztaty teatralne w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
22.02.2018 godz. 18:00 "Dobre rockowania" #14 - koncert zespołów Ravenger (heavy metal) z Katowic/Oświęcimia i Jerna (folk metal) z Krakowa
23.02.2018 godz. 11:00 "Kraina lodu" - minispektakl przygotowany podczas warsztatów teatralnych w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury
24.02.2018 godz. 10:00-20:00 "eRPeG-owy Maraton" VII edycja - dzień poświęcony popularyzacji gier fabularnych w ramach Ferii z fantastyką z Oświęcimskim Centrum Kultury
26.02.2018 godz. 11:00 "Makbet" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Teatru "Cracovia"
27.02.2018 godz. 14:00 "Bo najważniejszy jest człowiek. Historia i działalność Polskiej Akcji Humanitarnej" - spotkanie z Tadeuszem Szczepaniakiem w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
27.02.2018 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami

MARZEC

2.03.2018 godz. 9:30, 11:00 "Baśnie Andersena" - spektakle dla dzieci
2.03.2018 godz. 18:00 "Bangladesz - kraj przyjaźni" - spotkanie z Pauliną Kozub-Chwastek z cyklu podróżniczych "Spotkań przy globusie"
6.03.2018 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea", cz. VI - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.03.2018 godz. 18:00 "Babski Kabaret, czyli Old Spice Girls!" - program w wykonaniu Barbary Wrzesińskiej, Lidii Stanisławskiej i Emilii Krakowskiej
8.03.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
10.03.2018 godz. 10:00 "Lalka też człowiek" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Beaty Zawiślak w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
10.03.2018 godz. 11:30 "Teatr lalek na świecie" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Beaty Zawiślak w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
11.03.2018 godz. 17:00 Koncert Wiedeński w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego w składzie - Emilia Zawisza, Andrzej Tulik, Piotr Łukaszczyk i solistów - Katarzyny Staroń-Bogacz i Tomasza Tracza
12.03.2018 godz. 18:00 "Środowisko wykreowane" - otwarcie wystawy fotografii Martyny Łysoń
13.03.2018 godz. 8:30, 10:00 "Szewczyk Dratewka" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
13.03.2018 godz. 14:00 "Od Stalina do Putina - kremlowskie elity" - wykład Elwiry Watały w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15.03.2018 godz. 8:15, 11:15 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla dzieci realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie
15.03.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
16.03.2018 godz. 17:00 "Ikony" - otwarcie wystawy prac Grzegorza Giermka
16.03.2018 godz. 19:00 "Irlandia - muzyka i taniec" - koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu "Macalla Trio" z towarzyszeniem tancerzy - Ashleigh John i Mateusza Wójcika
17.03.2018 godz. 18:00 "To się nadaje do Kabaretu!" - program Kabaretu Smile
18.03.2018 godz. 18:00 "Imię" - spektakl komediowy w wykonaniu Małgorzaty Foremniak, Doroty Krempy, Szymona Bobrowskiego, Marcina Hycnara i Wojciecha Malajkata
20.03.2018 godz. 14:00 "Cywilizacyjne rozbieżności - Indie a Europa" – wykład Włodzimierza Musiała w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
20.03.2018 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
21.03.208 godz. 10:00 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe i koncert laureatów
22.03.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
22.03.2018 godz. 17:00 "Jednego nikt mi nie odbierze. Ja jestem Ja!" - koncert finałowy VI Szkolnego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego
23.03.2018 godz. 17:00 "Stopień do marzeń" - spotkanie przy wystawie malarstwa Józefa Watychowicza
23.03.2018 godz. 18:00 "Piosenki na dobry wieczór" - koncert Studia Wokalnego Voicesing
25.03.2018 godz. 9:30-17:00 Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy
27.03.2018 godz. 14:00 "Wielkie kolekcje i muzea", cz. VII – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

KWIECIEŃ

3.04.2018 godz. 16:30 "Bezpiecznie chce się żyć" - impreza realizowana na zlecenie Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przez firmę "Atma" połączona z koncertem Artura Gadowskiego z muzykami zespołu "Ira"
4.04.2018 godz. 8:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla dzieci realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie
5.04.2018 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
6.04.2018 godz. 9:00 XXXI Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski 2018 - eliminacje powiatowe dla form muzycznych
9.04.2018 godz. 9:00 "Tajemniczy ogród" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Polskiego w Czeskim Cieszynie
9.04.2018 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
10.04.2018 godz. 9:30, 11:00 "Skrzydlaty odlot" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Kultureska w Krakowie
10.04.2018 godz. 16:00 "Cypr wstrząśnięty-niezmieszany" - wykład Andrzeja Pasławskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10.04.2018 godz. 18:00 "Ludzie z pasją żyją dłużej" - finisaż malarstwa "Grupy na Zamku"
11.04.2018 godz. 10:00 X Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych "Arlekiny"
12.04.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
14.04.2018 godz. 10:00 "Zabawy z powietrzem" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr. Krzysztofa Ćwikiela w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
14.04.2018 godz. 11:30 "Zabawy z powietrzem" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr. Krzysztofa Ćwikiela w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
14.04.2018 godz. 18:00 "Najdroższy" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie
15.04.2018 godz. 9:00-15:00 "Oświęcimskie Targi Seniora" organizowane przez Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu
16.04.2018 godz. 9:30 "Scena Przedszkolaka" - Artystyczne Spotkania Przedszkolaków - spotkanie II
16.04.2018 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
17.04.2018 godz. 15:00 "Gobeliny i hafty" - spotkanie przy wystawie prac Zofii Czosnek-Szczepanik
17.04.2018 godz. 16:00 "Stosunki polsko-ukraińskie" - wykład Wacława Moski w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.04.2018 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
17.04.2018 godz. 18:00 "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" - "Spotkanie przy globusie" z podróżnikiem Robertem Gondkiem
19.04.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
19.04.2018 godz. 17:00 Powiatowa Gala Kultury i Sportu
21.04.2018 godz. 17:00 "Śmiechokalipsa" - program Kabaretu Nowaki
23.04.2018 godz. 18:00 "Bezpieczna kryjówka/Hiding Place" - spektakl baletowy w wykonaniu Ballet Magnificat! z USA
24.04.2018 godz. 8:30, 10:15 "Koziołek Matołek" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
24.04.2018 godz. 12:00 "Bracia Lwie Serce" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
24.04.2018 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz par małżeńskich
24.04.2018 godz.16:00 "Od Stalina do Putina. Kremlowskie elity" - wykład Elwiry Watały w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
25.04.2018 godz. 16:00 VI Dziecięcy Konkurs Tańca Ludowego "O Puchar Małego Hajduka"
26.04.2018 godz. 12:00 "Kreatywni" - podsumowanie konkursu Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu
26.04.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
27.04.2018 godz. 18:00 "Miejsca dla samotnych artystów" - finisaż rysunku Joanny Warchoł
27.04.2018 godz. 19:00 Koncert Maciej Maleńczuk Solo

MAJ

3.05.2018 godz. 17:00 "Ku pokrzepieniu serc" - wernisaż ilustracji Artura Gołębiowskiego, prezentującej Trylogię Henryka Sienkiewicza, w ramach projektu A to Polska właśnie
5.05.2018 godz. 15:00 "Neuroshima Hex" - eliminacje Mistrzostw Polski 2018
8.05.2018 godz. 15:30 "Jak powstaje spektakl. Od pierwszej próby do premiery" - wykład Anny Lutosławskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
9.05.2018 godz. 9:30 "Wiosenne nutki" - Artystyczne Spotkania Przedszkolaków - spotkanie III
10.05.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
12.05.2018 godz. 10:00 "Czy kontynenty się poruszają?" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr Agaty Jurkowskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.05.2018 godz. 11:30 "Najdziwniejsze potwory na Ziemi" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr Agaty Jurkowskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.05.2018 godz. 18:00 "Święta polskie" - program Kabaretu Jurki
15.05.2018 godz. 15:30 "Kondycja polskiego filmu" - wykład Marii Malatyńskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.05.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
18-19.05.2018 XXVI Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..."
18.05.2018 godz. 19:00 "Mój ulubiony Młynarski" - koncert Piotra Machalicy z zespołem Taj MahaLisa Trio w składzie: Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki i Paweł Surman
21.05.2018 godz. 13:00 "Dzień Mamy i Taty" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 15
22.05.2018 godz. 15:15 "Dzień Mamy i Taty" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Tęczowe Przedszkole"
22.05.2018 godz. 16:00 "Nieskończoność" - wykład Jana Ryszarda Kurylczyka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
22.05.2018 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
22-23.05.2018 godz. 17:00 "Stylowa Majówka" - wiosenne spotkania dla pań
24.05.2018 godz. 15:30 "Dzień Mamy i Taty" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Bajka"
24.05.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
24.05.2018 godz. 18:00 "Wielki Szlak Himalajski" - "Spotkanie przy globusie" z podróżnikami Joanną Lipowczan i Bartoszem Malinowskim
25.05.2018 godz. 17:00 "Tobie Mamo" - koncert w wykonaniu zespołów artystycznych Oświęcimskiego Centrum Kultury: Grupy Teatralnej Mega, Grupy Teatralnej Butterfly, Formacji Tańca Towarzyskiego Elita New Team, Elita Lejdis, Elita Kids, Formacji Tańca Nowoczesnego Contra oraz Formacji Pretty Woman, wokalistów Studia Wokalnego "Voicesing" i tancerzy Studia Baletowego "Classica"
26.05.2018 godz. 9:00 VI Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taki Taniec"
28.05.2018 godz. 15:30 "Dzień Mamy" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 17
29.05.2018 godz. 9:30, 11:00 "Skrzydlaty odlot" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru "Kultureska"
29.05.2018 godz. 16:00 "Rozwijaj się, póki sił i czasu" – wykład Jolanty Szwalbe w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
29.05.2018 godz. 18:00 "Radość tworzenia" - wernisaż malarstwa Joanny Partyki
30.05.2018 godz. 8:30, 10:15 "Przygoda Baltazara i wawelskiego smoka" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji

CZERWIEC

1.06.2018 godz. 15:00-19:00 Dzień Dziecka z Oświęcimskim Centrum Kultury - dmuchańce, animacje, podsumowanie konkursów plastycznych, program interaktywny pt. "W krainie jaskiniowców"
1.06.2018 godz. 16:00 XXII Konkurs Plastyczny "Moje marzenia" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
1.06.2018 godz. 16:00 VIII Konkurs Plastyczny "Lubię smoki" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
2.06.2018 godz. 17:00 IV Spotkania Folklorystyczne "Sami Swoi"
4.06.2018 godz. 16:00 "Teraz twój ruch" - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu i koncert w wykonaniu: The Camel, Walk, Gabrieli Stachury i Norberta Byrgiela oraz SixX w ramach akcji charytatywnej
5.06.2018 godz. 16:00 "Filozofia po żydowsku" - wykład Przemysława Piekarskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
6.06.2018 godz. 18:00 "Taneczne opowieści" - pokaz Studia Baletowego "Classica"
7.06.2018 godz. 10:00 "Sprzątanie świata" - podsumowanie akcji dla przedszkoli i szkół podstawowych
7.06.2018 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci 7-12 lat
8.06.2018 "Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny - dla Niepodległej" - sesja w ramach Marszu dla Życia i Rodziny w 100. rocznicę odzyskania niepodległości
11.06.2018 godz. 16:00, 18:30 Gale Akademii Tańca & Fitness "Millenium"
12.06.2018 godz. 10:00 "Morskie opowieści kapitana Guliwera" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru "Gry i Ludzie"
12.06.2018 godz. 16:00 "Córka Stalina Swietłana Alulijewa – chciała być kochaną" - wykład Elwiry Watały w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.06.2018 godz. 17:00 "Już tańczę - pasowanie na tancerza" - występ grupy "Mini Hajduki"
14.06.2018 godz. 19:30 "Bożyszcze kobiet" - spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie w wykonaniu Anny Dereszowskiej, Anny Modrzejewskiej, Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego, w ramach Tauron Life Festival Oświęcim 2018
15.06.2018 godz. 16:00 Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
16.06.2018 godz. 11:00 "Chemiczno-fizyczny show" - wykład z Fabryki Kreatywności w Kętach, zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego, wręczenie dyplomów
17.06.2018 godz. 15:30, 18:00 Gale Szkoły Grawitacja Dance Academy
18.06.2018 godz. 16:30, 19:00 Gale Szkoły Grawitacja Dance Academy
19.06.2018 godz. 9:00-13:00 Targi pracy organizowane przez Pro Studio
19.06.2018 godz. 15:00 Uroczystość Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu
19.06.2018 godz. 16:00 Zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 8 w Oświęcimiu
20.06.2018 godz. 16:30, 18:30 Gale Szkoły Tańca "Prestiż"
21.06.2018 godz. 16:30, 18:30 Gale Szkoły Tańca "Prestiż"
22.06.2018 godz. 17:00 Otwarcie wystawy prac dzieci z sekcji plastycznej Oświęcimskiego Centrum Kultury kierowanej przez Władysławę Kapcińską
23.06.2018 godz. 21:23 XIV Oświęcimski Kinowy Ogródek Plenerowy - nocne kino plenerowe - "Zabójczy Jaques" i "Party" (parking obok OCK)
24.06.2018 godz. 14:00 "Gdzie jest pantofelek Kopciuszka" - spektakl w wykonaniu grupy dziecięcej "Budzik Teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
25.06.2018 godz. 19:00 23. Letnie Koncerty Organowe - Witold Zalewski/organy, Hanna Zalewska/organy, Liliana Pociecha/sopran, Chór i Orkiestra Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka (kościół św. Maksymiliana)

LIPIEC

2.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
2.07.2018 godz. 19:00 23. Letnie Koncerty Organowe - Paweł Wróbel/organy, Marek Pawełek/organy, Dominika Kapusta/flet (kościół św. Maksymiliana)
3.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
3.07.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
4.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
5.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
5.07.2018 godz. 16:00 "Hero Realms" - turniej w grę karcianą w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
6.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
6.07.2018 godz. 18:00 "W krainie kwitnącej wiśni" - "Spotkanie przy globusie" z podróżnikiem Maciejem Molczykiem
9.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
9.07.2018 godz. 19:00 23. Letnie Koncerty Organowe - Ludmiła Gołub/organy (Rosja), Valeria Anfinogenova/organy (Rosja) (kościół św. Maksymiliana)
10.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
10.07.2018 godz. 16:00 "Magic: the Gathering" - turniej w kolekcjonerską grę karcianą w ramach wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
11.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
12.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
12.07.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
13.07.2018 godz. 10:00 "Letni ogród małego aktora" - warsztaty teatralne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
13.07.2018 godz. 11:00 "Lato Smerfów" - minispektakl w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych pn. "Letni ogród małego aktora" w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
14.07.2018 godz. 10:00 godz. 10:00 "eRPeG-owy Maraton" - ósma edycja imprezy poświęconej grom fabularnym - sesje RPG dla każdego, prelekcje, konkursy, dyskusje - w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
16.07.2018 godz. 10:00 "Baśniowa kamera" - warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
16.07.2018 godz. 19:00 23. Letnie Koncerty Organowe - Anna Dzioba/organy, Kwartet żeński Preziosa w składzie: Olga Ostrowska/sopran koloraturowy, Anna Stolarczyk/sopran dramatyczny, Karolina Borodziuk/mezzosopran, Katarzyna Kosiek/kontralt oraz Barbara Kamińska/obój, Joanna Kapusta/altówka, Aleksandra Lignar/wiolonczela (kościół św. Maksymiliana)
17.07.2018 godz. 10:00 "Baśniowa kamera" - warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
17.07.2018 godz. 10:00 "Mała projektantka mody" - zajęcia plastyczno-kreatywne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
17.07.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
18.07.2018 godz. 10:00 "Baśniowa kamera" - warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
18.07.2018 godz. 10:00 "Na poligonie" - zajęcia plastyczno-kreatywne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
19.07.2018 godz. 10:00 "Baśniowa kamera" - warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
19.07.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
20.07.2018 godz. 10:00 "Baśniowa kamera" - warsztaty filmowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
20.07.2018 godz. 17:00 "Szalone laboratorium mydła" - wakacyjne warsztaty plenerowe dla dzieci w wykonaniu Teatru Aplauz w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
21.07.2018 godz. 12:00 "Kopciuszek. Tajemnicze lustro" - premiera filmu zrealizowanego podczas warsztatów filmowych "Baśniowa kamera" w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
22.07.2017 godz. 14:00 "Dzień komiksowy" - impreza poświęcona amerykańskiemu komiksowi o superbohaterach w ramach wakacyjnych spotkań z fantastyką  organizowanych przez Oświęcimski Klub Fantastyki
23.07.2018 godz. 19:00 23. Letnie Koncerty Organowe - Willy Ippolito/organy (Francja), Anna Śliwa/skrzypce, Joanna Solecka/klawesyn (kościół św. Maksymiliana)
24.07.2018 godz. 10:00 Święto Policji 2018
24.07.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
26.07.2018 godz. 16:00 Spotkanie z popkulturą Japonii - w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
28.07.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego, KOZIANIE z Kóz, WIERCHY z Milówki, KITKA z Istibanji - Macedonia, KLUB TAIKO z Takatsuki - Japonia
29.07.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - ROMANKA z Sopotni Małej, LACHY z Nowego Sącza, WISŁA z Wisły, PILSKO z Żywca, MEZDRA ze Sliwen - Bułgaria
30.07.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - GÓRALE ŁĄCCY z Łącka, SPOD KICEK z Mordarki, VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - Rumunia, KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - Serbia
31.07.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - SHIVAM NRUTYA z Vapi - Indie, BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic, SKALNIK z Kamionki Wielkiej,
MIETNIOWIACY z Mietniowa

SIERPIEŃ

1.08.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic, WILAMOWICE z Wilamowic, MYSTKOWIANIE z Mystkowa, MŁODE PODHALE z Nowego Targu, COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - Meksyk
2.08.2018 godz. 16:00 "Nasze Dziedzictwo - Nasza Przyszłość" - otwarcie wystawy fotografii wykonanych w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu we współpracy z Miastem Czadca
2.08.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego, JAROSŁAWIAKI z Jarosławia, AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - Indonezja, KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - Turcja
3.08.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - KURPIE ZIELONE z Białegostoku, HAJDUKI z Oświęcimia, I TERRAZZANI z Trabii - Włochy, PERŁYNKA ze Sławuty - Ukraina
4.08.2018 godz. 18:00 Koncert "Folkowe klimaty" - Kapela Pieczarki, Kapela Hanki Wójciak i Hoverla - towarzyszący 55. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej
5.08.2018 godz. 18:00 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej - ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic, RYBARZOWICE z Rybarzowic, VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - Rumunia, NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - Hiszpania, INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - Kazachstan
9.08.2018 godz. 10:00-11:30 "Podwodny świat" - zajęcia plastyczne dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
10.08.2018 godz. 10:00-11:30 "Podwodny świat" - zajęcia plastyczne dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
14.08.2018 godz. 10:00-11:30 "Muzyka" - warsztaty muzyczne dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
15-17.08.2018 Święto Patrona Miasta Oświęcim św. Jana Bosko - XI Małopolski Festiwal Jackowe Granie 
21.08.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
22.08.2018 godz. 10:00 "Tutaj nuda się nie uda" - zajęcia plastyczno-kreatywno-sportowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
23.08.2018 godz. 10:00 "Tutaj nuda się nie uda" - zajęcia plastyczno-kreatywno-sportowe dla dzieci w ramach Wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury
23.08.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
25.08.2018 godz. 15:00 "Nie pozwól na nudę w wakacje" - wakacyjna impreza plenerowa - dmuchańce, interaktywny program pt. "Mamo-Tato, co wy na to" w wykonaniu The Clown Circus Show Ruphert and Rico
25.08.2018 godz. 20:00 "Żywa Nadzieja" - koncert fortepianowy w wykonaniu koreańskiej pianistki Aiji Kim
26.08.2018 godz. 14:00 Neuroshima Hex - eliminacje Mistrzostw Polski w logiczno-taktyczną grę planszową w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
28.08.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
30.08.2018 godz. 16:00 Gry bez prądu z Oświęcimskim Klubem Fantastyki w ramach Wakacji z fantastyką w Oświęcimskim Centrum Kultury
31.08.2018 godz. 17:00 "A to Polska właśnie" - recital fortepianowy Wojciecha Waleczka podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji Święta Miasta Oświęcim

WRZESIEŃ

2.09.2018 Święto Miasta Oświęcim 2018 - Park Praw Natury - atrakcje dla dzieci, koncerty: Natty Dead, Agata Sobocińska, Łukasz Zagrobelny, Anna Wyszkoni, pokaz sztucznych ogni
10.09.2018 godz. 17:00 "Cichuteńko, po cichu... skrywane na strychu..." - spotkanie przy wystawie prac Marii Puchajdy
14.09.2018 godz. 17:00 "Gramy miasto" - spektakl w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych projektu "Zagramy Miasto. Młodzi na scenę!" przygotowanego przez Galerię Książki Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu pod opieką Anny Kądziołki - aktorki Teatru Współczesnego w Krakowie
20.09.2018 godz. 10:00, 11:30 "Mapa marzeń" - spektakle dla dzieci w wielu przedszkolnym i szkolnym w wykonaniu Teatru "Kultureska"
21.09.2018 godz. 14:00 XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
23.09.2018 godz. 13:30 Muzyczna podróż w czasie w ramach Jesieni Oświęcimskiej: prezentacja zespołów z partnerskiego miasta Sambor, "Jack Band", "Singin’ Birds", "The Backwards"
27.09.2018 godz. 18:00 "Album z podróży. Z czego słynie Meksyk?" - "Spotkanie przy globusie" z Iwoną Żelazowską oraz minirecital Alberto Suazo Sancheza
28.09.2018 godz. 19:00 "Blues Projekt" - Guitar Mark i Buskin’ Jack - koncert w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń
29.09.2018 godz. 18:00 "Polska dziś woła nas" - spektakl w wykonaniu JaNowego Teatru z Andrychowa w ramach VI Tygla Teatralnego
30.09.2018 godz. 18:00 "6 sekund" - spektakl z Teatru Loch Camelot w Krakowie w wykonaniu Beaty Malczewskiej w ramach VI Tygla Teatralnego

PAŹDZIERNIK

2.10.2018 godz. 16:00  "Idea niezawisłości sędziowskiej" - wykład prof. dr. hab. Fryderyka Zolla - inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
2.10.2018 godz. 18:00 "Wolna ukochana ojczyzna" - otwarcie wystawy malarstwa "Grupy na Zamku"
3.10.2018 godz. 18:00 "Urodziny" - spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Niezależna z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku w ramach VI Tygla Teatralnego
4.10.2018 godz. 8:30, 10:00 "Pocahontas" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
5.10.2018 godz. 19:00 Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie / wykonawcy: Waldemar Malicki, Małgorzata Krzyżanowicz, Anita Rywalska, Marcin Pomykała 
6.10.2018 godz. 9:00 V Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2018
8.10.2018 godz. 11:00 Uroczystość nadania imienia Powiatowemu Zespołowi nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu 
9.10.2018 godz. 15:30 "Nowe kino polskie" - wykład Marii Malatyńskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
10.10.2018 godz. 11:00 "Rock'n'Rollowa 18" - spotkanie "W rytmie zdrowia" z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego organizowane przez Stowarzyszenie "Bratnich Serc" w Oświęcimiu
11.10.2018 godz. 12:00 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2018 godz. 19:00 "Alibi od zaraz" - spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie w wykonaniu: Andrzeja Deskura, Anny Korcz, Aleksandry Grzelak, Sławomiry Łozińskiej, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Stanisława Banasiuka, Mateusza Banasiuka
13.10.2018 godz. 11:00 "To się nie mieści w głowie... co się w głowie może zmieścić, czyli tajemnice ludzkiego mózgu" - wykład prof. dr. hab. Mariana H. Lewandowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
13.10.2018 godz. 20:00 15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących
15.10.2018 godz. 17:00 Miejski Dzień Edukacji Narodowej
16.10.2018 godz. 16:00 "Strategia rozwoju Małopolski" - wykład Janusza Sepioła w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
16.10.2018 godz. 17:00 "Folwark zwierzęcy" - spektakl w wykonaniu Teatru Ludowego Tradycja z Alwerni w ramach VI Tygla Teatralnego
17.10.2018 godz. 17:00 "Kipiel" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Minus Jeden" z Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach w ramach VI Tygla Teatralnego
18.10.2018 godz. 17:00 "5 minut" - spektakl w wykonaniu klasy teatralnej "Niemożliwi" zrzeszonej w UKS "Jocker" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu w ramach VI Tygla Teatralnego
19.10.2018 godz. 8:30, 11:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla dzieci i młodzieży realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie
19.10.2018 godz. 18:00 "Na południu II" - otwarcie wystawy malarstwa Bożeny Formas-Mądry
19.10.2018 godz. 18:00 Koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia działalności artystycznej Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim "Hajduki"
20.10.2018 godz. 16:00 Galowy koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia działalności artystycznej Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim "Hajduki"
22.10.2018 godz. 18:00 "Alfabet Madagaskaru, czyli rum, łapówki i klątwa kameleona" - "Spotkanie przy globusie" z Michałem Szulimem
23.10.2018 godz. 9:00 "Zemsta" - spektakl dla młodzieży szkolnej w wykonaniu Teatru "Cracovia"
23.10.2018 godz. 16:00 "Kultura ocalona, kultura zatracona", cz. 1 - wykład Anny Krawczyk w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
23.10.2018 godz. 16:30 "Teraz twój ruch" - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu w ramach VI Tygla Teatralnego
23.10.2018 godz. 17:00 "Pizza, pasta, Piza" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach projektu pn. "A ja wiem"
24.10.2018 godz. 17:00 "Jak rozpętałem bigos?" - spektakl w wykonaniu klasy teatralnej "Niemożliwi" zrzeszonej w UKS "Jocker" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu w ramach VI Tygla Teatralnego
25.10.2018 godz. 10:00 "Ania z Zielonego Wzgórza" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Polskiego w Czeskim Cieszynie
25.10.2018 godz. 17:00 "Z czego się śmiejecie, sami z siebie się śmiejecie" - program Kabaretu "Czarna Rękawiczka" Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury w ramach VI Tygla Teatralnego
26.10.2018 godz. 18:00 "Wady i waszki" - program Kabaretu Hrabi
27.10.2018 godz. 13:30 XI Wielki Bal Seniorów i koncert Andrzeja Rybińskiego
28.10.2018 godz. 17:00 "Rewizor" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Szafa gra" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu w ramach VI Tygla Teatralnego
29.10.2018 godz. 18:00 "Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem" - spektakl z Teatru Mumerus w Krakowie w ramach VI Tygla Teatralnego
30.10.2018 godz. 10:00 Przegląd Pieśni Patriotycznych organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu
30.10.2018 godz. 15:00 "Odbudowa szkolnictwa polskiego po latach niewoli" - wykład prof. Tadeusza Aleksandra w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
30.10.2018 godz. 18:00 "Pudłaki" - spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Niezależna z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku w ramach VI Tygla Teatralnego
31.10.2018 godz. 17:00 "Wieczór Halloween" - młodzieżowej grupy teatralnej "Butterfly" i Oświęcimskiego Klubu Fantastyki

LISTOPAD

3.11.2018 godz. 17:00 "Oświęcimski kartel rybny" - pokaz przedpremierowy filmu zrealizowanego przez Mirosława Ganobisa z grupy "Bunkrowcy Oświęcim"
5.11.2018 godz. 8:30, 10:15 "Jak Rumcajs Cypiska uratował" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
5.11.2018 godz. 12:00 "Ania z Zielonego Wzgórza" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
6.11.2018 godz. 14:00 "Stambuł" - wykład Andrzeja Pasławskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
6.11.2018 godz. 16:00 "100-lecie Niepodległości - pokaż radość przedszkolaku" - biesiada patriotyczna zorganizowana przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu z udziałem oświęcimskich placówek przedszkolnych
6.11.2018 godz. 17:00 "Kto ty jesteś? Polak mały" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach projektu pn. "A ja wiem"
7.11.2018 godz. 19:00 "Ludzie inteligentni" - spektakl komediowy wykonaniu: Renaty Dancewicz, Pauliny Holtz, Izabeli Kuny, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego, Bartłomieja Topy
8.11.2018 godz. 16:00 "Niepodległa" - impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości połączona z  podsumowaniem konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury
9.11.2018 godz. 12:00 Wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu chóru złożonego z uczniów oświęcimskich szkół podstawowych przy udziale mieszkańców miasta
10.11.2018 godz. 16:00 "Spełniamy marzenia - Elita New Team China Tour" - koncert w wykonaniu formacji tanecznych Oświęcimskiego Centrum Kultury i zaprzyjaźnionych szkół tańca oraz solistów i wokalistów
12.11.2018 godz. 18:00 "W hołdzie wolności" - koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolnościowych w niezwykłych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego, Nuli Stankiewicz, Agnieszki Wilczyńskiej, Janusza Strobla, Roberta Majewskiego, Adama Cegielskiego, Czesława "Małego" Bartkowskiego
13.11.2018 godz. 14:00 Program artystyczny poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
13.11.2018 godz. 14:30 "Wybitni ludzie teatru" - wykład Jerzego Fedorowicza w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
13.11.2018 godz. 17:30 "Zaśpiewajmy razem o wolności" - koncert w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu
14.11.2018 godz. 10:00, 11:30, 17:00 "U Pana Boga na warcie" - spektakle o siostrze Eligii Staweckiej - serafitce w stopniu porucznika - w wykonaniu klasy teatralnej "Niemożliwi" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oświęcimiu zrzeszonej w UKS "Jocker"
15.11.2018 godz. 10:00 "Ania z Zielonego Wzgórza" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Polskiego w Czeskim Cieszynie
16.11.2018 godz. 18:00 "Opowieści z Camino de Santiago" - spotkanie autorskie z Włodzimierzem Majcherkiem
17-18.11.2018 godz. 9:00-17:00 Wystawa kanarków, papug i innych ptaków egzotycznych
17.11.2018 godz. 10:00 "Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr. Sebastiana Bielaka w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
17.11.2018 godz. 11:30 "Dolina Biebrzy. Ostatnie dzikie mokradła Europy" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr. Sebastiana Bielaka w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
17.11.2018 godz. 17:00 Koncert Parada Gwiazd Telewizji TVS w wykonaniu: Koli & Juli, Bernadety Kowalskiej i zespołów: Karpowicz Family, Sonitus, Stiff Capella, Wesoły Masorz, prowadzenie koncertu Nina Nocoń
18.11.2018 godz. 17:00 "Oświęcimski kartel rybny" - premiera filmu zrealizowanego przez Mirosława Ganobisa z grupy "Bunkrowcy Oświęcim"
20.11.2018 godz. 14:00 "Tożsamość i postrzeganie Oświęcimia w kraju i na świecie na przestrzeni ostatnich 30 lat" - wykład dr. Radosława Folgi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
20.11.2018 godz. 17:00 "Z kamerą i mikrofonem" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach projektu pn. "A ja to wiem"
23.11.2018 godz. 19:00 "Mężczyzna z kijowym peselem" - kabaret Piotra Bałtroczyka
24.11.2018 godz. 16:00 Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę karcianą Dominion
24.11.2018 godz. 17:00 "Życie cudem jest" - koncert charytatywny dla Basi w wykonaniu zespołu "Się zobaczy", aukcja charytatywna - na leczenie i rehabilitację Basi - podopiecznej Fundacji "Słoneczko"
25.11.2018 godz. 19:00 "Jeszcze Polska Muzyka" - koncert finałowy IX edycji cyklu w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Massimiliano Caldi
27.11.2018 godz. 14:00 Wieczór poświęcony pamięci Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
27.11.2018 godz. 18:00 "Grupa na Zamku w karykaturze... członkowie, przyjaciele, sympatycy" - finisaż prac Katarzyny Chwalisz
29.11.2018 godz. 8:30, 10:15 "Pszczółka Maja" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
29.11.2018 godz. 12:00 "Mitologia i legendy Słowian" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji

GRUDZIEŃ

2.12.2018 godz. 9:30-17:00 Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy
4.12.2018 godz. 14:00 "Najczęstsze schorzenia oczu u seniorów" - wykład Barbary Mandery w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
4.12.2018 godz. 17:00 "Czy są tu grzeczne dzieci?" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach projektu pn. "A ja wiem"
4.12.2018 godz. 18:00 "Grace i Gloria" - spektakl w wykonaniu Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec
5.12.2018 godz. 8:50, 10:20 "Baśnie polskie" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji
6.12.2018 godz. 17:00 "Spotkanie z Mikołajem" - wręczanie paczek przez Mikołaja dla młodszych dzieci
6.12.2018 godz. 18:00 "Wszystkie moje stany" - wernisaż prac Justyny Grubki
9.12.2018 godz. 16:00 "Dziadek Mróz, czyli po co komu zima?" - spektakl w wykonaniu Teatru Żelaznego w Katowicach oraz spotkanie z Mikołajem dla dzieci
10.12.2018 godz. 18:00 "Projekt 100 wulkanów na 6 kontynentach" - "Spotkanie przy globusie" z Grzegorzem Gawlikiem
11.12.2018 godz. 14:00 Wykład dr Alicji Bartuś w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
11.12.2018 godz. 20:00 "Dużo kobiet, bo aż trzy" - spektakl muzyczno-satyryczny w wykonaniu Artura Andrusa, Joanny Kołaczkowskiej, Magdy Umer i Hanny Śleszyńskiej 
13.12.2018 godz. 18:00 "Jasełkowisko" - przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i kiermasz świąteczny
14.12.2018 godz. 9:00 "Balladyna" - spektakl dla młodzieży w wykonaniu Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
14.12.2018 godz. 17:00 "Świąteczne śledztwo" - spektakl w wykonaniu Teatru Kultureska i spotkanie z Mikołajem dla Rady Osiedla Zasole
15.12.2018 godz. 10:00 "Podróż do wnętrza kopalni" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład dr Alicji Kot-Niewiadomskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
15.12.2018 godz. 11:30 "Podróż do wnętrza kopalni" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład dr Alicji Kot-Niewiadomskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
15.12.2018 godz. 18:00 "Szalone nożyczki" - spektakl komediowy w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie - Eweliny Starejki, Ewy Mitoń, Kosmy Szymana, Łukasza Żurka, Przemysława Redkowskiego, Marcina Kobierskiego
18.12.2018 godz. 17:00 "Święta tu i tam" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat w ramach projektu pn. "A ja wiem"
31.12.2018 godz. 23:30 Sylwestrowy pokaz laserów przestrzennych z noworoczną animacją laserową



Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2020 roku na wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. 19...czytaj więcej...
styczeń 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)