Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Basia 2 - Filmowy Dzień Dziecka

od: 03.06.2019 do: 03.06.2019

Seria książek "Basia" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak pojawiła się w listopadzie 2008 i spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony dzieci, rodziców, krytyków i pedagogów. Od tego czasu główna seria doczekała się już ponad 30 tomów oraz wielu wydawnictw pobocznych. Podstawą sukcesu "Basi" jest wyrazista postać głównej bohaterki, z którą mogą identyfikować się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Basia to pięcioletnia dziewczynka, która wie, jak postawić na swoim. Jest inteligentna, sympatyczna i pełna dziecięcej ciekawości świata. Basia ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego. Basia nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić.

Filmy o Basi to świetna rozrywka dla dzieci i ich rodziców. W krótkiej formie poruszają jeden temat i pokazują przygody głównej bohaterki i jej najbliższych, zachęcając dzieci do poznawania otaczającego świata i wskazując rozwiązania ważnych dla pięciolatków problemów, dając przy okazji cenne wskazówki rodzicom. Serial "Basia" jest skoncentrowany na różnych aspektach rozwoju dziecka, przede wszystkim emocjonalnym i społecznym. Spokojne, rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia przedszkolakom zrozumienie treści. Dydaktyczne przesłanie opowieści jest umiejętnie ukryte w fabule, pod jej dowcipną i lekką formą.

Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

produkcja: Polska 2019
gatunek: animacja, familijny
dozwolony: od 4 lat
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 45 minut | 4 odcinki
reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
scenariusz: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski na podstawie serii książek "Basia" Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak
muzyka: Michał Jacaszek
głosy postaci: Julia Gawrysiak, Barbara Kubiak, Beata Wyrąbkiewicz, Maciej Kowalik, Krystyna Wachelko, Włodzimierz Press, Lidia Sadowa

"Basia 2"

"Basia i taniec"
Pewnego dnia - za namową cioci Marty - mama postanawia zapisać się na lekcje tańca - będzie uczyć się gorącego flamenco! Basia też pragnie tego spróbować. Na szczęście zajęcia dla dzieci odbywają się równolegle i będzie mogła chodzić na balet razem z kuzynką. Przed pierwszą lekcją Basię z nerwów boli brzuch - a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Przychodzi dzień, kiedy obydwie zaczynają lekcje, przy akompaniamencie chichotu taty. Taniec okaże się dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim - pouczającą przygodą!

"Basia i pieniądze"
W szafce pustki, a tata wyjechał na konferencję - mama, Basia i Janek wybierają się na zakupy do dużego sklepu. Trzeba kupić mleko i papier toaletowy. Basia i Janek już planują swoje listy - czekolada, batoniki, lalka, plastelina, papier do rysowania... Kto za to wszystko zapłaci? Rodzeństwo nie dowierza, że pieniądze nie wychodzą ze ściany, tylko trzeba na nie zapracować. Uczą się, że gratis nie oznacza za darmo oraz, że na trudnej drodze kompromisu można dostać... czekoladę.

"Basia i gotowanie"
Zmęczona gotowaniem mama zarządza bunt - kolacji nie będzie. Ona pójdzie poczytać, tata, Basia i Janek sprzed telewizora ruszą do kuchni. Od poszukiwania sosu pomidorowego do precyzyjnego tarcia sera - powstanie wyjątkowe danie w paski, ale zanim uda się - w końcu! - zjeść kolację, to wydarzy się parę wypadków, które pokażą Basi, że gotowanie to sztuka... nie tylko kulinarna!

"Basia i telewizor"
Basia jest chora i wszystko wydaje się nudne - leżenie w łóżku, oglądanie deszczu za oknem, rysowanie zaproponowane przez mamę. Kusi za to telewizor - najlepszy przyjaciel na słotne dni. Ale czy na pewno? Basia zalega przed ekranem i coraz bardziej wciąga się w serialowe dzieje Marii Celebes. Mama jest zła - telewizja jest wrogiem wyobraźni! Zbiegiem okoliczności następnego dnia urządzenie przestaje działać. Basia organizuje własny program telewizyjny i wciąga całą rodzinę w tworzenie nowych odcinków o przygodach Basi Celebes!

Filmowy Dzień Dziecka z Basią

3.06.2019 godz. 18:00

bilety: 12 zł
Jesień w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2019 roku na kolejne wydarzenia artystyczne - spektakle, programy kabaretowe i koncerty. Prezentujemy wybrane imprezy. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. Sprzedaż biletów od 14...czytaj więcej...

dzisiaj

maj 2019
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)