Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Between the black & white

od: do:

W dniach od 19 lutego do 6 marca 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była wystawa fotografii Martyny Łysoń pt. "Between the black & white".

Często ludzie myślą, że coś jest „czarne albo białe”. Ja chcę pokazać czarno na białym, że pomiędzy tym są też inne odcienie. Co mam przez to na myśli? To, że nie wszystko jest takie jakie wydaje się być.

Moje życie jest dość monotonne. Spotykam tych samych ludzi, robię te same rzeczy i przebywam w tych samych miejscach. Dlatego też, zdjęcia pokazują to, co otacza, bądź otaczało mnie każdego dnia. Chciałam przez ten projekt pokazać to, na co zwracam uwagę, skupiając się na moich emocjach podczas fotografowania. Dzięki temu - mimo, że na większości zdjęć nie ma mnie jako osoby - to czuć w nich moją obecność.
 
Moim celem było wyrzucenie z siebie pewnego smutku, którego przyczyny nie znam nawet ja sama. Był obecny, ale starałam się robić wszystko, co tylko mogłam, żeby nikt go nie zauważał. Nie mówię, że uporałam się z tym już całkowicie, bo jeszcze długa droga przede mną, ale nauczyłam się, że nie muszę udawać, że zawsze wszystko jest dobrze.
 
Zdjęcia powstawały w chwilach, gdy nad czymś rozmyślałam, choć bywało i tak, że sięgałam po aparat bez świadomego powodu. Fotografowałam tak jak lubię najbardziej. Skupiałam się nad tym, co widzę albo raczej jak widzę.
 
Poprzez ten projekt nauczyłam się bardziej akceptować rzeczywistość.

Martyna Łysoń

promotor wystawy: Joanna Pawłowska
 


Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2020 roku na wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. ...czytaj więcej...

dzisiaj

grudzień 2019
  P W Ś C P S N
48 1
49 2 3 4 5 6 7 8
50 9 10 11 12 13 14 15
51 16 17 18 19 20 21 22
52 23 24 25 26 27 28 29
01 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)