Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Carmen

od: 20.05.2018 do: 20.05.2018

20 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się retransmisja opery Georgesa Bizeta (1838-1875) z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku, z udziałem Eliny Garanča i Roberto Alagna, pt. "Carmen".

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer Don José pomaga jej uciec podczas aresztowania i przeżywa chwile szczęścia u boku Cyganki. Odrzucony zabija niestałą Carmen. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z "Carmen" wielki przebój światowych scen. W postaci kochanków wcielają się Elina Garanča i Roberto Alagna.

Carmen | Carmen
opera w czterech aktach (1875)
libretto: Henri Meilhac i Ludovic Halévy na podstawie noweli Prospera Mérimée

obsada:
Trevor Scheunemann jako Morales
Barbara Frittoli jako Micaëla
Roberto Alagna jako don José
Keith Miller jako Zuniga
Elina Garanča jako Carmen
Elizabeth Caballero jako Frasquita
Sandra Piques Eddy jako Mercédes
Teddy Tahu Rhodes jako Escamillo
Earle Patriarco jako Dancaire
Keith Jameson jako Remendado

tańczą:
Maria Kowroski
Martin Harvey

soliści, chór, chór dziecięcy, balet i orkiestra The Metropolitan Opera

Yannick Nézet-Séguin - dyrygent
Richard Eyre - reżyseria
Christopher Wheeldon - choreografia
Rob Howell - scenografia i kostiumy
Peter Mumford - światło

przedstawienie w języku francuskim z napisami w języku polskim | czas trwania 180 minut

The Metropolitan Opera to jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata. Znajduje się w Centrum Lincolna dla Sztuk Wykonawczych (The Lincoln Center for the Performing Arts), który to kompleks położony jest pomiędzy zachodnią 62. i 65. ulicą oraz alejami Columbus i Amsterdam. Jego historię tworzyli - i tworzą - najwięksi śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy i scenografowie. Debiutował tam Enrico Caruso, sławę zdobywali Maria Callas, Renata Tebaldi czy Carlo Bergonzi, a za dyrygenckim pulpitem stawał sam Arturo Toscanini oraz Gustaw Mahler i wielu innych. Scena gościła niemal wszystkie wybitne gwiazdy operowe. Debiut na deskach The Metropolitan Opera to marzenie wszystkich wykonawców, a spełnienie go otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystyczne nieprzeciętne zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. W przedstawieniach, reżyserowanych przez takie znakomitości, jak Franco Zefirelli czy Laurent Pally, biorą udział największe współczesne gwiazdy sceny operowej.

bilety: 30 zł (normalny), 26 zł (ulgowy), 22 zł (przy zakupie biletów na 4 spektakle operowe styczeń/maj), 22 zł (z Oświęcimską Kartą Rodziny i Oświęcimską Kartą Seniora)Dobre rockowania - zespoły Ravenger i Jerna 22 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach Ferii zimowych z Oświęcimskim Centrum Kultury ,  czternasta edycja "Dobrych rockowań" . Na scenie w sali kameralnej zagrają zespoły: Ravenger (heavy metal) z Katowic/Oświęcimia i Jerna...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2018
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4
06 5 6 7 8 9 10 11
07 12 13 14 15 16 17 18
08 19 20 21 22 23 24 25
09 26 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)