Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dobry Łotr PREMIERA

od: do:

Na plakacie trzy twarze głównych bohaterów, pod spodem trzy krzyże z ukrzyżowanymi oraz tytuł filmu
Kim był człowiek, któremu Jezus obiecał na krzyżu: „Dziś będziesz ze Mną w raju”? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował swoje życie? Wybrańcem, który miał... szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ich ostatnich chwilach? Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji?

Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki jednak cel miał Bóg, umieszczając finał jego ziemskiego życia dokładnie w tym samym miejscu, w którym umarł na krzyżu Jezus?

"Dobry Łotr" to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą trzech mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku. W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu młodzieniec napotka Jezusa i inne znane z kart Ewangelii postacie, w tym drugiego łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują oni przechytrzyć swoje przeznaczenie. Przekonają się jednak, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym?

Film prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, ale też natury człowieka. To piękny i wartościowy film dla... grzeszników, czyli dla nas wszystkich.

tytuł oryginalny: Penitent Thief
produkcja: USA 2020
gatunek: dramat
dozwolony: od 12 lat
wersja językowa: lektor
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 93 minuty
reżyseria: Lucas Miles
scenariusz: Don E. Willis
zdjęcia: Adam Gregory
obsada: Kevin Sorbo, James Russo, Jay Giannone, Skeeta Jenkins, Stelio Savante, Major Dodge, James Logan, Nene Nwoko, Gerardo Davila, Xiomara Bermudez, John Machado, Major Dodge Jr., Marque Hernandez, Sal Rastegar, Chuck Meré

bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy) 

Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 4 online 20 kwietnia 2021 roku został wydany kwietniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 25 maja 2021 roku . ...czytaj więcej...
kwiecień 2021
  P W Ś C P S N
13 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)