Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Indianie z Teatru 21 i Nowego Teatru w Warszawie

od: do:

30 maja 2020 roku o godzinie 12:00 rozpocznie się, w ramach akcji #niewychodzzteatru i Dnia Dziecka, z Nowego Teatru w Warszawie, transmisja spektaklu Teatru 21 w Warszawie, dla widzów 7+, w reżyserii Justyny Sobczyk, pt. „Indianie”.

„Indianie” to spektakl o odwadze. Podróż do źródeł odwagi ukrytych w tajemniczej historii Czarnego Węża. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy?

Jeśli pomyśleć o odwadze jako o ciekawości i pragnieniu poznania świata, to w dzieciństwie wszyscy jesteśmy odważni. Jednak proces edukowania bardzo często tłumi ciekawość i ujarzmia temperament. Dlatego nie każdy dorosły jest nadal odważny.

Niech więc nawiedzą nas indiańscy bohaterowie. A wraz z nimi zwierzęta, żywioły, słońce i księżyc. Każdy z nas chowa w pamięci odważnych bohaterów. Być może znajdzie się w niej trochę miejsca dla Indian?

Aktorzy Teatru 21 przywołają ducha wojowniczek i wojowników. Nie bójcie się! Usiądźmy w kole, Słyszycie dźwięk bębna? Zatańczmy razem taniec pow-pow! Tak, Indianie powracają!!! My potrzebujemy ich, a oni nas. Czas się spotkać!

reżyseria: Justyna Sobczyk
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenariusz: Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk
teksty: aktorzy Teatru 21
ruch: Justyna Wielgus
scenografia, światło: Justyna Łagowska
kostiumy, rekwizyty: Wisła Nicieja
muzyka: Paweł Andryszczyk
wideo: Tomasz Michalczewski
asystent reżysera: Jakub Drzewiecki, Justyna Wielgus
produkcja: Agnieszka Delman, Marceli Sulecki
obsada: Grzegorz Brandt, Magdalena Czerwińska, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Jan Adam Kowalewski, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Martyna Peszko, Michał Pęszyński, Emilia Rajca, Piotr Sakowski, Aleksandra Skotarek, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Magdalena Świątkowska, Justyna Wielgus
premiera: 9.12.2016
produkcja: Nowy Teatr i Teatr 21

„Indianie” |


fot. Grzegorz Press


odbyło się:

„Jeden gest”
reżyseria: Wojtek Ziemilski

Konstytucja na Chór Polaków”
reżyseria: Marta Górnicka

„Henrietta Lacks”
reżyseria: Anna Smolar

„Sonata widm”
reżyseria: Markus Öhrn

„Francuzi”
reżyseria: Krzysztof Warlikowski
Czy wiesz, że... Witold Kaczanowski (Wit Leszek Kaczanowski | Witold-K) - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - jest wybitnym polskim artystą - malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem, autorem wykonanej w latach 1959-1961 wielkiej kompozycji malarskiej na sklepieniu sali widowiskowej...czytaj więcej...
maj 2020
  P W Ś C P S N
18 1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)