Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Galeria Uffizi we Florencji 3D

od: 05.06.2017 do: 05.06.2017

5 czerwca 2017 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Art Beats", niezwykły film dokumentalny w 3D - będący wielowymiarową podróżą do czasów włoskiego renesansu dzięki najpiękniejszym, reprezentatywnym dziełom sztuki tego okresu - pt. "Galeria Uffizi we Florencji".

"Galeria Uffizi we Florencji" to zapierająca dech w piersiach, multimedialna podróż do Florencji - perły Toskanii i kolebki renesansu - oraz świata sztuki. Najwyższej klasy zabytki oraz arcydzieła ze zbiorów Galerii Uffizi zostały przedstawione za pośrednictwem najnowszych technologii, gwarantujących jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kinowe.

Florencja to stolica skąpanej w słońcu Toskanii, jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy. Spacer jego ulicami przypomina wizytę w muzeum pod gołym niebem. Twórcy filmu dołożyli wszelkich starań, by za pomocą najnowszej technologii - 3D i ultra HD, a także zdjęć lotniczych - nie tylko wiernie odwzorować unikatowe doświadczenie bezpośredniego obcowania ze sztuką i architekturą, lecz także je pogłębić i wzbogacić.

Opowieść rozpoczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia oraz dzieł młodych artystów Donatella i Brunelleschiego, którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy - szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Następnie wędrujemy przez najważniejsze budynki i pałace miasta: Muzeum Narodowe Bargello, Muzeum Narodowe Bargello, Pałac Medyceuszy, Katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Galeria Akademii, Most Złotników, Piazza della Signoria oraz wąskie i malownicze uliczki historycznego centrum Florencji.

Kluczową częścią filmu jest wkroczenie w przestrzenie Galerii Uffizi. Na progu przywita widzów profesor Antonio Natali - do 2015 roku dyrektor muzeum, który przybliży kilka dzieł sztuki, m.in. "Świętą rodzinę z małym św. Janem" Michała Anioła oraz "Zwiastowanie" Leonarda da Vinci. Prawdziwą rewelacją jest prezentacja procesu renowacji wczesnego obrazu geniusza renesansu - Sandra Botticellego - "Pokłonu Trzech Króli" – dzieła o niezwykłej wymowie i historii, którego wieloletnia restauracja zakończyła się w 2016 roku. Przewodnikiem po muzeum został Wawrzyniec Medyceusz, zwany Wspaniałym (grany przez Simona Merrellsa) – władca Florencji, poeta, a przede wszystkim mecenas takich artystów, jak Sandro Botticelli, Michał Anioł i Leonardo da Vinci.

Wśród ponad 150 zaprezentowanych z najwyższą pieczołowitością dzieł sztuki znalazły się arcydzieła takich artystów, jak Raffaello, Tycjan, Piero della Francesca, Donatello i Caravaggio.

Nad filmem pracował 42-osobowy międzynarodowy zespół profesjonalistów, zaś nadzór naukowy sprawował Arturo Galansino - znawca renesansu, kurator Royal Academy w Londynie i nowo mianowany dyrektor Fundacji Strozzi we Florencji.

system wyświetlania: cyfrowy 3D
wersja językowa: napisy
czas trwania: 95 minutbilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (z Oświęcimską Kartą Rodziny i Oświęcimską Kartą Seniora)

Jesienna oferta Oświęcimskiego Centrum Kultury Nie zakończył się jeszcze "stary" sezon kulturalno-oświatowy, a "nowy" już puka do Oświęcimskiego Centrum Kultury. Od września do grudnia będzie jak zwykle różnorodnie - teatralnie, koncertowo, kabaretowo. 30 września do Oświęcimia zawita - z jubileuszowym koncertem...czytaj więcej...
maj 2017
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)