Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Happy End PREMIERA

od: 23.03.2018 do: 29.03.2018

Najnowszy film Michaela Hanekego. Współczesny thriller psychologiczny z Isabelle Huppert, Jeanem-Louise Trintignant oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia wielopokoleniowej mieszczańskiej rodziny. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się... happy endem?

Isabelle Huppert, Jean-Lous Trintignant oraz Mathieu Kassovitz w najnowszym filmie mistrza światowego kina, dwukrotnego laureata Złotej Palmy, twórcy "Miłości" i "Białej wstążki". "Happy End" to trzymający w napięciu współczesny thriller psychologiczny, którego bohaterowie to wielopokoleniowa mieszczańska rodzina. Facebook, smsy i maile wywołują w jej życiu lawinę dramatycznych wydarzeń. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy. Z jednej strony "Happy End" to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w kinie austriackiego mistrza (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, której ofiary zjawiają się w najmniej spodziewanym momencie, władza technologii). Z drugiej zaś - brutalna diagnoza stanu Europy, stawiana w sposób szokujący, ale i zaskakująco zabawny. To także elektryzujące ekranowe spotkanie Hanekowskich gwiazd: Isabelle Huppert gra rolę głowy bogatej rodziny, natomiast Jeana-Louisa Trintignant oglądamy w roli jej ojca.

"Happy End" to film błyskotliwy i bezlitosny... Haneke często flirtuje z horrorem i thrillerem i "Happy End" nie jest tu wyjątkiem. Blisko mu do kina gatunkowego - ten gatunek Haneke stworzył sam. Jego mistrzowskiego talentu kompozycyjnego nie da się pomylić z żadnym innym.
The Guardian

Piekielnie inteligentna, mroczna i skłaniająca do przemyśleń refleksja o życiu, śmierci i rodzinie.
Globe and Mail

Snapchat u Michaela Hanekego jest naprawdę przerażający... "Happy End" w oryginalny - i skuteczny - sposób pokazuje, jak telefony i laptopy wpływają na nasze życie i sposób komunikacji.
NY Times

Prowokacja godna Louisa Buñuela. Duchowy następca "Dyskretnego uroku burżuazji".
World on Reel

Tematycznie film wpisuje się w dotychczasowy dorobek Hanekego, jest jednak zaskakująco świeży. To efekt zastosowania czarnego humoru i wrażliwości rodem z thrillera. Sight and Sound

tytuł oryginalny: Happy End
produkcja: Francja, Austria, Niemcy 2017
gatunek: dramat, thriller psychologiczny
dozwolony: od 15 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D 
czas trwania: 107 minut
reżyseria: Michael Haneke
scenariusz: Michael Haneke
zdjęcia: Christian Berger
obsada: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Fantine Harduin, Franz Rogowski, Laura Verlinden, Aurélia Petit, Toby Jones

23-29.03.2018

bilety: 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy)Manet. Portrecista życia - wystawa z The Royal Academy of Arts w Londynie 16 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Wystawa na ekranie" , film zrealizowany w The Royal Academy of Arts w Londynie pt. "Manet - portrecista życia" . Głośna wystawa w Królewskiej...czytaj więcej...

dzisiaj

marzec 2018
  P W Ś C P S N
09 1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)