Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury

od: do:

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2020 roku na przeniesione wydarzenia artystyczne oraz nowe wydarzenia - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od września do kwietnia przyszłego roku w aktualnych terminach.

Oświęcimskie Centrum Kultury, mając na względzie obostrzenia sanitarne, będzie stopniowo uruchamiać sprzedaż biletów na zaplanowane wydarzenia.

Przypominamy, że przebywając w Oświęcimskim Centrum Kultury należy zasłaniać usta i nos maseczką, zachowywać wymagany przepisami prawa bezpieczny dystans, a wchodząc do budynku i sali widowiskowej zdezynfekować ręce.

Oświęcimskie Centrum Kultury jest dostępne dla uczestników zajęć w godzinach prób, widzów Naszego Kina w godzinach seansów, uczestników zaplanowanych imprez, osób załatwiających sprawy w kasie oraz odwiedzających galerię "Tyle światów" w godzinach 16:00-19:00.

Kasa jest czynna na godzinę przed pierwszym seansem w kinie - do rozpoczęcia ostatniego seansu oraz na godzinę przed rozpoczęciem biletowanej imprezy. Repertuar kina link.


Procedury bezpieczeństwa w OCK na czas epidemii Covid-19.


WYDARZENIA - AKTUALNE TERMINY

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży

23 września
odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego, pt. "Kolacja pożegnalna". Kolacja pożegnalna to wystawna kolacja na cześć osoby, którą organizatorzy wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach jaki temu towarzyszy ma być dowodem na to, że zaproszony gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęciu w jakim celu została zaproszona! Podczas kolacji gość orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od ich wspólnego znajomego o takowych spotkaniach. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli...

Nowa propozycja | zaproszenia dostępne od 10 września
25 września
, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, w 210. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, odbędzie się recital fortepianowy Anny Lipiak pt. "Perły muzyki Chopina". To będzie wieczór wyjątkowy, niezapomniany, pełen wzruszeń ale i wirtuozowskiej brawury. W programie znajdą się najpiękniejsze melodie Fryderyka Chopina. Publiczność usłyszy zarówno liryczne Nokturny, zdolne poruszyć każde serce, dramatyczne pełne ekspresji Ballady, czy roztańczone walce, pełne paryskiej elegancji i lekkości. Anna Lipiak zagrała już ponad 140 recitali w 15 krajach na 2 kontynentach. Artystka doskonale czuje się w pełnej ekspresji muzyce romantycznej i posiada w stałym repertuarze koncertowym ponad 70 utworów. Jest laureatką 20 międzynarodowych konkursów pianistycznych.   

Impreza przeniesiona | biletów brak
2 października
na scenie pojawi się legenda polskiej muzyki - z koncertem pt. "30 lat jak jeden koncert..." - zespół "Raz, Dwa, Trzy" - należący już do klasyki - którego prostota i szczerość trafia do każdego. Są uniwersalni bez względu na wiek - swój i odbiorcy - i potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym zespołu - jego swoistym DNA. Koncertami bez wielkich fet, akademii i transmisji, zespół chce uczcić swoją z widzami przyjaźń i wyrazić wdzięczność za to, że są z zespołem. Te 30 lat minęło jak jeden koncert!

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży
10 października
powitamy Kabaret Moralnego Niepokoju, w premierowym programie, pt. "Tego jeszcze nie grali", w którym nie ma zbyt wiele polityki, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można? Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej - eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich - jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży
17 października
, w programie muzyczno-satyrycznym pt. "Nie dać się sprowokować", wystąpi satyryk, felietonista, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz - Krzysztof Daukszewicz. Podczas programu artysta zaprezentuje najnowsze skecze i monologi wzbogacone piosenkami, między innym "Jedz kawiorek" i "Ballada o wyklętych kredkach".

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży
24 października
odbędzie się spektakl komediowy w wykonaniu Mileny Staszuk, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Radosława Pazury, Maurycego Popiela, pt. "Wąsik". Wąsik, ach, ten wąsik... Potrafi sporo namieszać! Nie tylko wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia, ale też sprowokuje wiele komicznych sytuacji. A co najważniejsze – pomoże głównemu bohaterowi stać się mężczyzną! A o co chodzi z tym wąsikiem – dowiecie się, oglądając ten przezabawny spektakl.

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży
25 października
- w koncercie Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko pt. "Atrament z nutą maliny" - posłuchać będzie można utworów z dwóch najbardziej znanych płyt artystki - "Atramentowa" (podwójna Platynowa Płyta) i "Malinowa" (Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku - Muzyka Poetycka) - piosenek do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Doroty Czupkiewicz, Marcina Sosnowskiego jak i autorskie kompozycje Stanisławy Celińskiej, których twórcą muzyki i aranżacji jest Maciej Muraszko.

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży
7 listopada
wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, w premierowym programie, pt. "Najśmieszniejszy" będącym spotkaniem z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez widzów świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów w OCK chwilowo wstrzymana
14 listopada
ponownie - po czterech latach - do Oświęcimia powróci projekt "Queen symfonicznie", którego dotychczasowy repertuar nabiera nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. W sezonie 2019/2020 zespół ponownie planuje nowości w liście utworów. Niezwykłe koncerty pt. "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 200 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 150 000 widzów.

Nowa propozycja | bilety w sprzedaży poza OCK - prawdopodobnie termin ulegnie zmianie
15 listopada wystąpi Paweł Domagała z zespołem, podczas koncertu pt. "Wracaj Tour", promując najnowszą płytę "Wracaj". Płyta "Wracaj" to powrót do prostoty, do muzycznych pomysłów sprzed lat i... sporo folku. Powrót do wszystkiego, co jest warte powrotu, do pierwszych dojrzałych uczuć, do młodzieńczej, bezczelnej odwagi... Podczas koncertu nie zabraknie również piosenek z płyt "1984" i "Opowiem Ci o mnie".

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów chwilowo wstrzymana
22 listopada
pojawi się znany, popularny i lubiany Kabaret Hrabi, z gościnnym udziałem Czesława Jakubca, w premierowym programie pt. "Ariaci". Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl "Ariaci", będzie można... mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów chwilowo wstrzymana
12 grudnia
z najnowszym programem pt. "Tu i teraz!" pojawi się Kabaret Smile. W nowej odsłonie, tradycyjnie z wyjątkową dawką humoru. Nowe skecze i... interakcja z publicznością. Każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów w OCK chwilowo wstrzymana
12 lutego
odbędzie się "Koncert Wiedeński" - programowo nawiązujący do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Zabrzmią przeboje króla walca - Johanna Straussa, popisowe arie z najsłynniejszych operetek - "Zemsta nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Wesoła wdówka", "Baron cygański" i "Kraina uśmiechu" oraz, między innymi walc "Nad pięknym modrym Dunajem", aria Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polka "Tritsch-Tratsch" i słynny "Marsz Radeckiego". W koncercie wezmą udział soliści operowi, którym będzie towarzyszył Kameralny Zespół Straussowski.

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów chwilowo wstrzymana
19 lutego
odbędzie się "2. Gala Stand up w Oświęcimiu", w której wezmą udział: Błażej Krajewski, Wiolka Walaszczyk, Jacek Stramik, Tomek Kołecki i Darek Gadowski. Wyjątkowo śmieszne show, spora dawka czarnego humoru i niebanalnych żartów... Tylko dla widzów dorosłych!!!

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
28 lutego
w spektaklu komediowym, w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz/Małgorzaty Rudzkiej, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna, pt. "Nerwica natręctw"... w poczekalni u genialnego psychiatry spotka się kilkoro pacjentów. Są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
21 marca
wystąpi wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista - Sławek Uniatowski - z koncertem pt. "The Best of II. Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha". Po gorąco przyjętej trasie "The Best Of" - przed nami druga odsłona koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych, muzycznych idoli! Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha. Podczas koncertu nie zabraknie największych utworów z płyty "Methamorphosis", a także muzycznych zapowiedzi z nadchodzącego albumu "Wielki Błękit", którego premiera zaplanowana jest na grudzień 2020 roku.

Impreza przeniesiona | bilety w sprzedaży poza OCK
17 kwietnia
odbędzie się astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, oparty na filmie Paola Genovesego, w wykonaniu Olgi Bołądź, Katarzyny Kwiatkowskiej, Anity Sokołowskiej, Szymona Bobrowskiego, Marcina Perchucia/Piotra Grabowskiego, Bartłomieja Topy/Przemysława Sadowskiego, Wojciecha Zielińskiego, pt. "Dobrze się kłamie". Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

Impreza przeniesiona | sprzedaż biletów w OCK chwilowo wstrzymana
24 kwietnia Michał Bajor
zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie", które ukazało się jesienią 2019 roku. Na płycie znalazły się jego ulubione piosenki włoskie i francuskie - od przejmującej "Je sui malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy roztańczone "Quando, quando", aż po dramatyczny "Hymn miłości" Piaf. Dla miłośników talentu Michała Bajora i sympatyków włoskich oraz francuskich przebojów to będzie niezapomniany koncert!


23.09 godz. 19:00 "Kolacja pożegnalna" - spektakl komediowy w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego | spektakl przeniesiony z 30.03

25.09 godz. 18:00 "Perły muzyki Chopina" - recital fortepianowy Anny Lipiak w ramach w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń

2.10 godz. 19:00 "30 lat jak jeden koncert..." - koncert zespołu "Raz Dwa Trzy" | koncert przeniesiony z 21.03

10.10 godz. 17:00 "Tego jeszcze nie grali" - program Kabaretu Moralnego Niepokoju

17.10 godz. 18:00 "Nie dać się sprowokować" - program muzyczno-satyryczny w wykonaniu Krzysztofa Daukszewicza

24.10 godz. 17:00 "Wąsik" – spektakl komediowy w wykonaniu Mileny Staszuk, Jarosława Boberka, Michała Koterskiego, Radosława Pazury, Maurycego Popiela

25.10 godz. 18:00 "Atrament z nutą maliny" - koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko | koncert przeniesiony z 18.04

7.11 godz. 17:00 "Najśmieszniejszy" - program Kabaretu Skeczów Męczących

14.11 godz. 19:00 "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" - koncert w wykonaniu chóru i orkiestry "Alla Vienna" | koncert przeniesiony z 29.03

15.11 godz. 19:00 "Wracaj Tour" - koncert Pawła Domagały
22.11 godz. 17:00 "Ariaci" - premierowy program Kabaretu Hrabi | program przeniesiony z 23.05

12.12 godz. 17:00 "Tu i teraz!" - program Kabaretu Smile | program przeniesiony z 14.03

12.02 godz. 18:30 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu solistów oraz Kameralnego Zespołu Straussowskiego | koncert przeniesiony z 24.04

19.02 godz. 19:00 "2. Gala Stand up w Oświęcimiu" - wykonawcy: Błażej Krajewski, Wiolka Walaszczyk, Jacek Stramik, Tomek Kołecki i Darek Gadowski | program przeniesiony z 20.03

28.02 godz. 16:00, 19:30 "Nerwica natręctw" - spektakl komediowy w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz/Małgorzaty Rudzkiej, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna | spektakl przeniesiony z 15.03/7.09 - bilety z wcześniejszych terminów: godz. 16:00/17:30 obowiązują na godz. 16:00, bilety z godz. 18:30/20:00 obowiązują na godz. 19:00

21.03 godz. 19:00 "The Best of II. Ciechowski, Wodecki, Sinatra, Zaucha" - koncert Sławka Uniatowskiego | koncert przeniesiony z 4.11
17.04 godz. 16:00, 18:30 "Dobrze się kłamie" - spektakl komediowy w wykonaniu Olgi Bołądź, Katarzyny Kwiatkowskiej, Anity Sokołowskiej, Szymona Bobrowskiego, Marcina Perchucia/Piotra Grabowskiego, Bartłomieja Topy/Przemysława Sadowskiego, Wojciecha Zielińskiego | spektakl przeniesiony z 18.10

24.04 godz. 18:00 "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie" - koncert Michała Bajora | koncert przeniesiony z 26.04/6.12


Za ewentualne zmiany przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi Oświęcimskiej.


Czy wiesz, że... Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki” działa nieprzerwanie od ponad 50 lat . W październiku 2018 roku odbyły się jubileuszowe koncerty z okazji 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” działającego w ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)