Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Jesień Oświęcimska 2016 z Teatrem Pijana Sypialnia

od: do:

25 września 2016 roku - w trzecim dniu Jesieni Oświęcimskiej 2016 - w godzinach od 13:00 do 18:00 - na oświęcimskim Rynku Głównym zagościł Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy. Było różnorodnie - muzycznie, teatralnie i tanecznie.

W programie niedzielnego spotkania z Teatrem Pijana Sypialnia znalazł się koncert Filharmonii Pijanej Sypialni pod dyrekcją Daniela Zielińskiego, spektakl Wodewil Warszawski w reżyserii Stanisława Dembskiego oraz Potańcówka przedmiejska.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w Polsce skupiający aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów.

Filharmonia Pijanej Sypialni to orkiestra symfoniczna, kierowana przez Daniela Zielińskiego, w skład której wchodzą absolwenci i studenci uczelni muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia. Muzycy Pijanej Sypialni występują w spektaklach teatru, a także realizują własne, niezależne koncerty. Wspólnie z zespołem aktorskim, zespołem wokalnym oraz tanecznym Woda na młyn – realizują widowiskowe koncerty.

Wodewil Warszawski to spektakl, który wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o komedię Feliksa Szobera "Podróż po Warszawie" z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła ze swoją żoną Kunegundą. Na dworcu grupa cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska, to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia. Celebryci przedstawią swoje sposoby na wyjątkowe i pełne sukcesów życie...

Potańcówka przedmiejska przeniosła widzów z aktorami, tancerzami i muzykami na przedwojenną potańcówkę do teatrzyków ogródkowych, które niegdyś były modnymi miejscami spędzania czasu przez mieszkańców miast. Pod okiem artystów Teatru Pijana Sypialnia można było nauczyć się polki, walczyka, sztajera i fokstrota, czyli tańców, które wówczas królowały.

Jesień Oświęcimska 2016 z Teatrem Pijana Sypialnia galeria


Wielkanocne opowieści - zabawa literacko-teatralna Cześć dzieciaki!!! Zbliżają się święta i z tej okazji zapraszamy was do udziału w zabawie literacko-teatralnej pn. "Wielkanocne opowieści" . Dajcie szansę swojej wyobraźni. Co trzeba zrobić? Jeśli macie 6-10 lat - napiszcie krótki wierszowany tekst - nie krótszy niż 8...czytaj więcej...
kwiecień 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)