Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jezioro łabędzie

od: do:

28 lutego 2020 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się retransmisja spektaklu tanecznego z Sadler’s Wells Theatre w Londynie, w choreografii Matthew Bourne’a, pt. "Jezioro łabędzie".

"Jezioro łabędzie" wkroczył ponownie do kin ze świeżym wyglądem XXI wieku i jest "piękne i bogate jak nigdy" (★★★★★ wg Telegraph).

Ta przejmująca, widowiskowa i zabawna produkcja - wystawiana przez Matthew Bourne’a w różnych obsadach od 1995 roku - jest znana dzięki zastąpieniu tradycyjnego kobiecego tańca mocnym męskim tańcem, który łamie konwencje, przewraca tradycję do góry nogami oraz szokuje świat taneczny.

Zachowując oryginalne elementy dekoracji - którą pokochały miliony na całym świecie - Matthew Bourne stworzył interpretację klasyki, która oczarowuje (★★★★★ wg Independent).

Spektakl - zarejestrowany w 2019 roku w londyńskim Sadler’s Wells Theatre - otrzymał ponad 30 międzynarodowych nagród, w tym Olivier Award i trzy nagrody Tony na Broadwayu.

Widowiskowa interpretacja opowieści Piotra Czajkowskiego w wykonaniu grupy tanecznej New Adventures pod kierunkiem Matthew Bourne’a "jest nadal jedyną w swoim rodzaju i niezapomnianą” (★★★★★ wg Metro) historią naszych czasów.

Akcja spektaklu rozgrywa się w angielskiej rodzinie królewskiej. Główny bohater - Zygfryd jest nadwrażliwy i organicznie nie cierpi paparazzich, którzy w końcu doprowadzają do jego upadku. Zamiast nad jezioro - jak w tradycyjnej wersji - trafia do parku, gdzie spotyka pięknego łabędzia-mężczyznę, w którym się zakochuje. Jednak nagle w jego życiu pojawia się nikczemny, piękny bohater w czarnym stroju. Uwodzi wszystkich, od królowej począwszy, a na Zygfrydzie skończywszy.

Matthew Bourne - rocznik 1960 - jest choreografem specjalizującym się w tańcu współczesnym i teatrze tańca. Za swoje realizacje sceniczne otrzymał wiele nagród i nominacji do nagród, w tym Laurence Olivier Award, Tony Award i Drama Desk Award, a także kilka Honorowych Doktoratów Sztuki na brytyjskich uniwersytetach. W 2016 roku został odznaczony brytyjskim Wyróżnieniem Nowego Roku za zasługi dla tańca.

New Adventures - grupa taneczna specjalizująca się w contemporary dance - tańcu współczesnym - opartym na idei baletu, pozbawionym jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładącym nacisk na pokazanie emocji tancerza, który wykonując układ stara się opowiedzieć pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści - została założona w 2002 roku przez Matthew Bourne’a, który realizuje z nią - w Sadler's Wells Theatre w Londynie - taneczne spektakle.

Swan Lake | Jezioro łabędzie

reżyseria i choreografia: Matthew Bourne
scenografia i kostiumy: Lez Brotherston
reżyseria światła: Paule Constable
reżyseria dźwięku: Ken Hampton
muzyka oryginalna: Piotr Czajkowski
aranżacje muzyczne: Terry Davies
wykonawcy:
łabędź/obcy: Will Bozier
książę: Liam Mower
królowa: Nicole Kabera
narzeczona: Katrina Lyndon
prywatny sekretarz: Glenn Graham
grupa taneczna New Adventures
orkiestra New Adventures
czas trwania: 127 minut

opis niedostepny


Teatr Ludowy w Krakowie online | 28.03 Rewizor. Będzie wojna! Teatr Ludowy w Krakowie zaprasza na spektakle online wejście do teatru w repertuarze: "Rewizor. Będzie wojna!" 28.03 godz. 19:00 2.04 godz. 19.00 "Syn Smoka" 31.03 godz. 11.00 "Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego" 8.04 godz....czytaj więcej...
marzec 2020
  P W Ś C P S N
09 1
10 2 3 4 5 6 7 8
11 9 10 11 12 13 14 15
12 16 17 18 19 20 21 22
13 23 24 25 26 27 28 29
14 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)