Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert Anny Szałapak

od: do:

14 września 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury zaśpiewała, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Literatura, słowo - platforma uniesień, pieśniarka, piosenkarka, wokalistka nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami - Anna Szałapak. Artystce towarzyszyli: Jacek Bylica (fortepian) i Tomasz Góra (skrzypce).

 

Anna Szałapak przez wiele lat związana była z Piwnicą pod Baranami. Obecnie tworzy autorskie programy artystyczne, które również przywołują klimaty piwniczne. Współpracuje z wybitnymi artystami, poetami, kompozytorami i muzykami, między innymi z: Ewą Lipską, Michałem Zabłockim, Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Zaryckim, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Sikorowskim, Jackiem Wójcickim i Konradem Mastyło. Szczególna przyjaźń łączyła ją z Agnieszką Osiecką, która tworzyła dla niej wyjątkowe utwory.

Agnieszka Osiecka: "Swoim lirycznym, jednocześnie ekspresyjnym głosem, o barwie szklanej, ale szorstkiej, poważnej, ale powabnej, wzrusza, zachwyca, hipnotuzuje..."

Zbigniew Preisner: "Trafia zawsze na piękne piosenki, które interpretuje w perfekcyjny sposób... Ania to cud, a praca z nią to wielka przyjemność..."

Andrzej Zarycki: "Pisząc dla tej artystki, mam pewność, że doznam w zetknięciu z wykonywanym utworem, doznań szlachetnego gatunku. Że przeniesie mnie do krainy łagodności i spokoju".

Koncert towarzyszył podsumowaniu XVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pisanie dobre na chandrę" organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury.Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2020 roku na przeniesione wydarzenia artystyczne oraz nowe wydarzenia - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od września do kwietnia przyszłego roku w aktualnych terminach . Oświęcimskie...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)