Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert Galowy - Krzesimir Dębski zaprasza

od: 08.03.2020 do: 08.03.2020

8 marca 2020 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej "Impressione" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów - Mileny Lange (sopran) i Adama Szerszenia (baryton) pt. "Koncert Galowy - Krzesimir Dębski zaprasza".

W programie koncertu znajdą się popularne utwory operetkowe i operowe oraz przeboje muzyki filmowej.

Warszawska Orkiestra Kameralna "Impressione" powstała w 2014 roku. Tworzą ja wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej, czy Sinfonii Varsovii.  Orkiestra ma na swoim koncie koncerty pod batutą, m.in. Macieja Niesiołowskiego, Rubena Silvy, Piotra Wijatkowskiego, Tomasza Labunia, Jakuba Zwierza, Bartosza Żurakowskiego.

Krzesimir Dębski - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny - studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980 roku - jako lider zespołu jazzowego String Connection - koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, między innymi w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden. Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną i eksperymentalną. Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake i Nigel Kennedy.Milena Lange - sopran - jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m.in. Orkiestrami Symfonicznymi Filharmonii Podkarpackiej, Świętokrzyskiej, Kaliskiej, Zabrzańskiej, Rybnickiej, Częstochowskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Warszawską Orkiestrą Symfoniczną/Kameralną "Impressione".Adam Szerszeń
- baryton - solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej, wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury. W latach 1998-2002 śpiewał w zespole Camerata Silesia, z którym koncertował w kraju i za granicą, dokonał wielu prawykonań. Występował na wielu renomowanych festiwalach, m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Anima Mundi w Pizie, Gaude Mater w Częstochowie, Śląskiej Trybunie Kompozytorów w Katowicach, Ave Maria w Czeladzi, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Festiwalu Hoffmanowskim w Poznaniu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Busku-Zdroju.Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z regulaminami.
Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Rezerwacje niewykupione w wyznaczonym terminie będą anulowane.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


rezerwacja i sprzedaż biletów od 4 listopada

bilety: 90 zł, 80 zł, 70 zł


Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2020 roku na wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. 22...czytaj więcej...
styczeń 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)