Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu Akurat

od: do:

30 stycznia 2015 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury zagrał - po raz pierwszy akustycznie - zespół "Akurat".

"Akurat" to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. "Akurat" ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów, między innymi „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz lekkie piosenki - „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach - „Lubię ,mówić z tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka gra).

Gdy w 2001 roku ukazał się debiut "Akurat" – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień.

"Akurat" jest jednym pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali "Akurat" wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i klubach.

Status gwiazdy sceny niezależnej "Akurat" zdobył trzykrotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w siedmiu europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radiu. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja”, „Fantasmagorie”, „Optymistka” i „Człowiek” sprawiły, że "Akurat" ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

W 2012 roku ukazał się najnowszy album "Akurat" pt. "Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa". Wydawnictwo promowane jest utworem „Przed snem – słoiczek Tiananmen”.Plakat przedstawia szereg zdjęć twarzy oraz tytuł projektuNasz portret - projekt Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców . To przedsięwzięcie jest okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Można przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2021
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5 6 7
06 8 9 10 11 12 13 14
07 15 16 17 18 19 20 21
08 22 23 24 25 26 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)