Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Moje hiszpańskie serce - recital Katarzyny Musiał

od: 02.06.2019 do: 02.06.2019

2 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, recital fortepianowy Katarzyny Musiał pt. "Moje hiszpańskie serce".

Koncert rozpoczyna tournée Katarzyny Musiał promujący jej najnowszą płytę pt. "My Spanish Heart" wydanej przez wytwórnię DUX.

Katarzyna Musiał - polska pianistka - rezydująca w Kanadzie to - zdaniem Chicago Classical Review - "wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością" - koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. New York Concert Review określił jej grę jako "czystą rozkosz... cudownie przedstawioną... przejrzyście precyzyjną... interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce". Według Beijing Press Katarzyna Musiał to "pianistka, która oczarowuje swoich słuchaczy olśniewającą grą". A Fanfare Magazine podkreśla, że "Jeżeli artysta jest w stanie ukazać charyzmę poprzez swoją grę, to Musiał jest dowodem na to, że jest to możliwe".

Katarzyna Musiał zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition (Nowy Jork), ponadto jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody im. Albana Berga przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń) oraz Nagrody im. Philipa Cohena dla wyróżniającego się instrumentalisty (Montreal).

Ostatnie ważniejsze wydarzenia w karierze pianistki to występy w Carnegie Hall, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim w Chicago, Festiwalu Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach, Festiwalu l’Octobre Musical w Tunisie, Festiwalu Musicale delle Nazioni w Rzymie, Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii, Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego oraz trasa koncertowa po siedmiu największych chińskich miastach. Jako solistka koncertowała także z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, McGill Chamber Orchestra, l’Ensemble Arkea oraz z Bielską Orkiestrą Festiwalową na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha.

Jej poprzedni album "Come Dance with Me" otrzymał bardzo pochlebne recenzje i można go było usłyszeć w ponad stu stacjach radiowych, w tym w BBC (Wielka Brytania), CBC (Kanada), WQXR, WFMT (Stany Zjednoczone). Płyta została wybrana "CD of the Week" WGBH w Bostonie i "Download of the Week" KDFC w San Francisco.

Katarzyna Musiał należąca do elitarnego grona Artystów Steinway’a zachwyca publiczność repertuarem, który obejmuje wiele różnych stylów od baroku do współczesności. Występowała w wielu prestiżowych salach koncertowych, między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Shanghai Oriental Art Center, Tianjin Grand Theatre, Chan Center w Vancouver, Elizabeth Bader Theater w Toronto, Place des Arts w Montrealu, Hatch Recital Hall w Rochester oraz w Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Pianistka jest założycielką i dyrektorem artystycznym Festivalu Stella Musica, promującego kobiety w muzyce. W 2019 roku Festiwal będzie obchodził swoje 5-lecie.

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa. Uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver pod kierunkiem profesora Lee Kum-Singa oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu w klasie profesor Anny Szpilberg i Philipa Cohena, który był jej artystycznym doradcą przez wiele lat.

Artystka jest stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Mrs. Cheng Koon (S.K.) Lee Scholarship, Conseil des art et lettres du Québec - Vivacité Montréal, the Banff Centre, Vancouver Chopin Society oraz Polskiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej w Québec’u.

"...kiedy gram, staram się wydobyć duszę muzyki, która mnie inspiruje, i przekazać moim słuchaczom jej naturalne piękno i głębokie uczucia..."

Katarzyna Musiał

program:

Joaquín Turina (1882-1949)
Danzas gitanas op. 55 (Tańce cygańskie)
Zambra
Danza de la Seduccion
Danza ritual
Generalife
Sacro-monte


Issac Albéniz (1860-1909)
Suite española op. 47
Sevilla
Chants d'Espagne op. 232
Córdoba
Seguidillas


Enrique Granados (1867-1916)
Danzas españolas
Oriental
Andaluza

Ernesto Lecuona (1895-1963)
La Comparsa
Malagueña


przerwa

Enrique Granados (1867-1916)
Escenas poéticas
Danza de la Rosa

Frederic Mompou (1893-1987)
Canción y danza no 1
Canción y danza no 2
Canción y danza no 6
(dedykowany Arturowi Rubinsteinowi)

Manuel de Falla (1876-1946)
El Sombre de tres picos
Danza del molinero (Taniec młynarza)
El amor brujo
Danza del terror (Taniec grozy)
Danza ritual del fuego (Taniec ognia)


Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 10 zł
fot. Roman Hryciów
Jesień w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2019 roku na kolejne wydarzenia artystyczne - spektakle, programy kabaretowe i koncerty. Prezentujemy wybrane imprezy. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. Sprzedaż biletów od 14...czytaj więcej...

dzisiaj

maj 2019
  P W Ś C P S N
18 1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)