Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Projekt Matka z Teatru Kana w Szczecinie

od: do:

26 maja 2020 roku o godzinie 19:00 rozpocznie się, w ramach akcji #zostanzkana, z Teatru Kana w Szczecinie, transmisja spektaklu, na podstawie tekstów z blogu „Macierzyństwo bez lukru”, w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, pt. „Projekt: Matka”.

„Projekt: Matka” to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i ciemne strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samą sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą. Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się™ bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje?

Spektakl przygląda się temu, jak młode mamy funkcjonują… w społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb? Czy państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?

Przedstawienie jest adresowane przed wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę może stać się źródłem wiedzy i zachętą do bycia mamą. Przesłaniem spektaklu jest macierzyństwo jako doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć.

To również propozycja dla mężczyzn – partnerów, mężów, ojców, a także singli, którzy może lepiej zrozumieją obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochają?

Zwycięski spektakl 24. Alternatywnych Spotkań Teatralnych – „Klamra 2016” w Toruniu.

scenariusz, adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
scenariusz na podstawie tekstów z blogu „Macierzyństwo bez lukru”: Bajki (radziecki-termos.blog.pl), Małgorzaty Dawid-Mróz (manufaktura-radosci.pl), Moniki Grudzień (fjakfrustratka.blogspot.com), Dagmary Klein (la-terra-del-pudding.blogspot.co.uk), Pierwszej Żony (pierwsza-zona.blog.pl), Kasi Salek (sistermoon), Joanny Skotnickiej (moje-waterloo.blogspot.com), Agnieszki Sujaty (z książki "Huśtawka") oraz z blogów: Aleksandry Michalak (matkasanepid.pl), Mamy Rysiowej (krystyno-nie-denerwuj-matki.blog.pl) i innych
muzyka: Andrzej Bonarek
piosenka (do tekstu Mamy Rysiowej): Konrad Cwajda
rap inspirowany wierszem Hollie McNish „Embarrassed”: Piotr Starzyński, Mateusz Przyłęcki na podstawie tłumaczenia Grzegorza Czuchaja
rysunki: Gustaw Grygier
animacje: Piotr Starzyński
film: Krzysztof Sanecki (realizacja i montaż), Piotr Motas (głos)
obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat
premiera: wrzesień 2014
czas trwania: 65 minut

„Projekt: Matka | spektakl dostępny 24 godziny


fot. Piotr Nykowski – Poza Okiem


odbyło się:

„Lailonia”
reżyseria: Mateusz Przyłęcki

„Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu”
reżyseria: Krzysztof Popiołek
Czy wiesz, że... Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki” działa nieprzerwanie od ponad 50 lat . W październiku 2018 roku odbyły się jubileuszowe koncerty z okazji 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” działającego w ...czytaj więcej...
maj 2020
  P W Ś C P S N
18 1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)