Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl

od: 10.02.2018 do: 10.02.2018

10 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl Bogusława Schaeffera, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego, pt. "Scenariusz dla trzech aktorów".

Od premiery spektaklu na deskach krakowskiego Teatru Scena STU... minęło trzydzieści lat.

Teatrowi niepotrzebny jest blichtr, niepotrzebne mu są wyrafinowane dekoracje, tworzy się dzięki słowu i aktorom.
Bogusław Schaeffer

Spektakl zbudowany jest na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wybitnych aktorów.

"Scenariusz dla trzech aktorów" wypełniony jest improwizacjami aktorów, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. To "aktorzy instrumentalni" - wyzwoleni z przymusu pełnienia roli odtwórców cudzych życiorysów, do której zmuszał przez wieki dominujący rodzaj teatru.

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi - zdradzając nieco ze swojej prywatności, przeniosą w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, "teatru w teatrze", na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów.

Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich - niezrównanych w swoich popisach - oraz zabawa formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki z nerwem prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Scenariusz dla trzech aktorów

tekst: Bogusław Schaeffer
reżyseria: Mikołaj Grabowski
wykonawcy: Andrzej Grabowski, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
premiera: 1987
czas: 80 minut

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.
Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 70 zł, 60 zł, 50 złZima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2018 roku na kolejne wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle, programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja 2018 roku . Informacje o innych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej...czytaj więcej...
styczeń 2018
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)