Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu 3D

od: 04.09.2017 do: 04.09.2017

4 września 2017 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Art Beats - wielka sztuka Renesansu i Baroku", film dokumentalny w technologii 3D - będący wielowymiarowym spacerem po czterech bazylikach papieskich Rzymu - pt. "Święty Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu".

Film jest fascynującym spacerem po czterech bazylikach papieskich Rzymu - św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami. Monumentalna bazylika św. Piotra jest jednym z 25 miejsc na świecie najczęściej odwiedzanych przez turystów. Żaden z turystów nie ma jednak możliwości zajrzeć tam, gdzie mogły zaglądać kamery realizatorów filmu. Rozpoczynając od wczesnośredniowiecznych elementów budowli, na której zbudowano Bazylikę, poprzez prezentację bezcennych zabytków sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej dojdziemy do przebogatych barokowych wnętrz głównej nawy świątyni. W toku narracji pojawią się m.in. cytaty z dzienników francuskiego pisarza Henry'ego Stendhala, który na początku XIX wieku zwiedzał Włochy, a swoje uwagi odnotował w "Przechadzkach po Rzymie".

Podczas filmu zajrzymy do zwykle niedostępnych dla zwiedzających miejsc wewnątrz Watykanu. Obejrzymy ośmiokątne sale zakrystii i skarbca bazyliki, Kaplicę Sykstyńską i Bibliotekę Apostolską oraz salę Ducale (Książęcą) w Pałacu Apostolskim. Narratorzy opowiedzą o historii i ewolucji budowli z własnej perspektywy, nawiązując do zgromadzonych tam najsłynniejszych dzieł sztuki, żywotów i historii papieży oraz tworzących dla nich artystów – od Giotta do Bramantego, od Michała Anioła do Francesco Borrominiego, od Berniniego do Domenica Fontany, od Arnolfa di Cambio do Jacopa Torritiego.

Po kolejnych świątyniach i ich skarbach oprowadzą widzów eksperci. Antonio Paolucci - dyrektor Muzeów Watykańskich - poprowadzi przez bazylikę św. Piotra. Paolo Portoghesi - światowej sławy architekt - przedstawi pogłębioną analizę budynku św. Jana na Lateranie. Claudio Strinati - historyk sztuki - odkryje historię i legendy dotyczące Santa Maria Maggiore. Micol Forti - dyrektor Kolekcji Sztuki Współczesnej Muzeów Watykańskich - zaprezentuje bazylikę św. Pawła za Murami.

system wyświetlania: cyfrowy 3D
wersja językowa: napisy
czas trwania: 90 minut"Art Beats – wielka sztuka Renesansu i Baroku" to cykl filmów dokumentalnych prezentujących najwspanialsze zabytki sztuki włoskiej - malarstwa, rzeźby i architektury.

bilety: 30 zł (normalny), 26 zł (ulgowy), 22 zł (z Oświęcimską Kartą Rodziny i Seniora)

opis niedostepny
opis niedostepny


54. Tydzień Kultury Beskidzkiej W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia 2017 roku na pięciu głównych estradach - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu - będą się odbywały koncerty w ramach 54. Tygodnia Kultury Beskidzkiej . Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko święto folkloru i sztuki ludowej, ale...czytaj więcej...

dzisiaj

lipiec 2017
  P W Ś C P S N
26 1 2
27 3 4 5 6 7 8 9
28 10 11 12 13 14 15 16
29 17 18 19 20 21 22 23
30 24 25 26 27 28 29 30
31 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)