Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Ten dom z Królewskiego Teatru Narodowego

od: do:

Królewski Teatr Narodowy w Londynie zaprasza online, w ramach akcji Teatr Narodowy w domu, na powtórkowe pokazy spektakli z cyklu National Theatre Live.

W każdy czwartek o godzinie 20:00 pojawiać się będzie nowy spektakl z bogatego repertuaru tej szacownej sceny, kulturalnej wizytówki Wielkiej Brytanii, mającej w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą, zwłaszcza dzieła Williama Szekspira, a także obcą i dramaty współczesne.

Spektakl będzie dostępny przez tydzień do premiery kolejnego przedstawienia.

Spektakle prezentowane są w języku angielskim.

kolejna premiera:
4.06 „Koriolan”


28.05.2020 godz. 20:00 | premiera

„Ten dom” | „This House”

„Ten dom” – sztuka brytyjskiego dramatopisarza i scenarzysty Jamesa Grahama, w reżyserii Jeremy'ego Herrina – miała premierę w 2012 roku. W rolach głównych występują: Phil Daniels, Reece Dinsdale, Charles Edwards i Vincent Franklin.

To sztuka z zacięciem politycznym. Dotyka mechanizmów kampanii referendalnej i wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do ​​głosowania za Brexitem.

„Ten dom” | spektakl dostępny do 4 czerwca do godz. 19:594.06.2020 godz. 20:00 | czwartek

„Koriolan” | „Coriolanus”

Koriolan (Cnaeus Marcius Coriolanus) – legendarny wódz rzymski – żył na przełomie VI i V w. p.n.e. Na motywach legendy o Koriolanie, William Szekspir w 1607 roku napisał tragedię „Koriolan”.

Wystawiony w londyńskim teatrze spektakl „Koriolan” wyreżyserowała Josie Rourke, w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston, a jego przyjaciela Meneniusza Agryppy zagrał Mark Gatiss.

„Koriolan” to jeden z mniej znanych dramatów Williama Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan.

Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

„Koriolan” | spektakl dostępny do 11 czerwca


fot. Johan Persson


odbyło się:

„Wyspa skarbów”
reżyseria: Polly Findlay

„Dwunasta noc”
reżyseria: Simon Godwin

„Frankenstein”
reżyseria: Danny Boyle

„Antoniusz i Kleopatra”
reżyseria: Simon Godwin

„Kroniki fryzjerskie”
reżyseria: Bijan Sheibani

„Tramwaj zwany pożądaniem”
reżyseria: Benedict Andrews


Czy wiesz, że... Henryk Lehnert (†22.06.2006) - utytułowany filmowiec z Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik” działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury - w 1997 roku został uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za największą ilość zrealizowanych filmów i zdobytych...czytaj więcej...
maj 2020
  P W Ś C P S N
18 1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)