Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Malutka Czarownica z Teatru Groteska

od: do:

W dniach 1-3 maja 2020 roku będzie się odbywała, z cyklu Złap Groteskę w sieci, z Teatru Groteska w Krakowie, transmisja spektaklu, na podstawie sztuki Otfrieda Preusslera, w reżyserii Lecha Wrońskiego, pt. „Malutka Czarownica”.

„Malutka Czarownica” to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i umiejętności przeciwstawienia się złu, historia z morałem, która uczy odwagi posiadania własnego zdania i stawania w obronie innych, opowiedziana w sposób lekki i zabawny, a jednak skłaniająca do refleksji.

Malutka Czarownica tak potrafi wykorzystać magiczne zaklęcia, aby służyły nie tylko jej, ale wszystkim, którzy znajdują się w potrzebie. Jej moc potrafi zmienić złe intencje innych, a także wymierzyć karę tym, którzy nie mają litości dla słabszych.

Reżyser spektaklu Lech Wroński wraz z aktorami Teatru Groteska otworzą wrota do krainy czarów. Zobaczymy aktorów w żywym planie w kolorowych kostiumach i maskach, a także fantazyjne, pięknie animowane lalki. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie – wszystko w bajkowej scenografii Jana Polewki i w rytm porywającej muzyki Ewy Korneckiej. Pomysłowe piosenki i zaklęcia Barbary Cieślak sprawią, że nie tylko młodzi widzowie, ale i ci trochę starsi  dadzą się porwać magii teatralnego świata.

tekst: Otfried Preussler
przekład: Hanna i Andrzej Ożogowscy
reżyseria: Lech Wroński
adaptacja: Barbara Cieślak
scenografia: Jan Polewka
muzyka: Ewa Kornecka
choreografia: Kazimierz Knoll
asystent reżysera: Olga Przeklasa
obsada: Iwona Olszewska, Rafał Szumski, Krzysztof Grygier, Katarzyna Kopczyk, Maja Kubacka, Oliwia Jakubik, Lech Walicki, Olga Przeklasa, Katarzyna Kuźmicz, Małgorzata Hachlowska
premiera: 30.01.2010

„Malutka Czarownica”


fot. Anna Kaczmarz


odbyło się:

„Dzikie Łabędzie”
reżyseria: Jerzy Bielunas

„Brzydkie Kaczątko”
reżyseria: Beata Pejcz

„Trzy Świnki”
reżyseria: Lech Walicki

Calineczka - niezwykłe przygody
reżyseria: Ireneusz Maciejewski

„Tygrys Pietrek”
reżyseria: Grzegorz Kwieciński

„Malutka Czarownica”
reżyseria: Lech Wroński


Czy wiesz, że... Witold Kaczanowski (Wit Leszek Kaczanowski | Witold-K) - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - jest wybitnym polskim artystą - malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem, autorem wykonanej w latach 1959-1961 wielkiej kompozycji malarskiej na sklepieniu sali widowiskowej...czytaj więcej...
czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)