Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wędrówką życie jest człowieka - program poetycki

od: 22.03.2021 do: 22.03.2021

Ilustracja przedstawia kolaż złożony z tomiku poezji, palącej się świeczki, gałązki choinki
22 marca 2021 roku o godzinie 17:00, z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się - w zależności od sytuacji epidemicznej - na żywo lub online, w formie transmisji na kanale YouTube (o formie spotkania powiadomimy na stronie), program poetycki w wykonaniu Grupy żywego słowa "WierszoBranie.pl", działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury, pt. "Wędrówką życie jest człowieka".

Grupa żywego słowa "WierszoBranie.pl" powstała w październiku 2020 roku. Obostrzenia sanitarne nałożone przez rząd na placówki kultury sprawiły, że niestety okres spotkań nowej sekcji i prób w OCK nie trwał długo. Działalność zespołu przeniosła swoją aktywność do sieci, by tam rozwijać poetyckie zainteresowania, dykcję i prezentację sceniczną.

Łucja Jurys - polonistka i instruktor teatralny fascynująca się poezją wraz z grupą uczestniczek w wieku 11-16 lat, które również zainteresowane są poezją i chciałyby dzielić się nią z publicznością, rozpoczęły pracę nad swoim pierwszym programem. Muzycznie wspiera ich Wacław Stefański - senior reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w OCK.

– Nasz pierwszy program "Wędrówką życie jest człowieka" tworzymy w przekonaniu, że damy radość i chwilę wytchnienia odbiorcom. Wiersz Edwarda Stachury, z którego zaczerpnęliśmy tytuł wieczoru poetyckiego, napawa optymizmem wiele pokoleń Polaków i jest zawsze aktualny. Program zaprezentuje naszą człowieczą drogę w poszanowaniu dla przyrody, w umiłowaniu bliźniego, w radości z bycia razem poprzez poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Edwarda Stachury, Marka Grechuty, Wisławy Szymborskiej, Małgorzaty Hillar, ks. Jana Twardowskiego i innych – mówi Łucja Jurys.

– Poezja w dzisiejszych czasach nie narzuca czytelnikowi sposobu myślenia ani światopoglądu. Dzisiaj poezja to zatoka zadumy, chwila pobycia w samotności, ale jednocześnie stwarzająca też możliwość odczuwania radości z bycia z drugim człowiekiem – zaznacza instruktorka.

Grupa żywego słowa "WierszoBranie.pl" wciąż jest otwarta na nowych uczestników, dlatego zaprasza do przyłączenia się dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat.

– Jeśli kochacie poezję, muzykę i chcecie pobawić się poetyckim słowem to przyłączcie się do nas. Ćwiczymy w każdy poniedziałek w godz. 16:00-17:30, teraz online, ale w przyszłości na prawdziwej scenie.

Czekamy na was!

/źródło: Głos Ziemi Oświęcimskiej, nr 1/474, styczeń 2021/
XII Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka 2021 Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskim Biennale Fotografii "Kochać człowieka" odbywającym się pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików i Prezydenta Miasta Oświęcim . Prace przyjmowane będą do 28 lutego 2021 roku . Kochać ...czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2021
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5 6 7
06 8 9 10 11 12 13 14
07 15 16 17 18 19 20 21
08 22 23 24 25 26 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)