Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wędrówką życie jest człowieka - program online

od: do:

Ilustracja przedstawia lecące ptaki na niebieskim tle i tytuł programu

Oświęcimskiego Centrum Kultury zaprasza online na program poetycki w wykonaniu Grupy żywego słowa "WierszoBranie.pl", działającego w Oświęcimskim Centrum Kultury, nagrany bez udziału publiczności 22 marca 2021 roku, z okazji Światowego Dnia Poezji, pt. "Wędrówką życie jest człowieka".

Link do programu kliknij.

Grupa żywego słowa "WierszoBranie.pl" powstała w październiku 2020 roku. Obostrzenia sanitarne nałożone przez rząd na placówki kultury sprawiły, że niestety okres spotkań nowej sekcji i prób w OCK nie trwał długo.

Działalność zespołu przeniosła swoją aktywność do sieci, by tam rozwijać poetyckie zainteresowania, dykcję i prezentację sceniczną.

Łucja Jurys - polonistka i instruktor teatralny fascynująca się poezją wraz z grupą uczestniczek w wieku 11-16 lat, które również zainteresowane są poezją i chciałyby dzielić się nią z publicznością, rozpoczęły pracę nad swoim pierwszym programem. Muzycznie wspiera ich Wacław Stefański - senior reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w OCK.

– Nasz pierwszy program "Wędrówką życie jest człowieka" tworzymy w przekonaniu, że damy radość i chwilę wytchnienia odbiorcom. Wiersz Edwarda Stachury, z którego zaczerpnęliśmy tytuł wieczoru poetyckiego, napawa optymizmem wiele pokoleń Polaków i jest zawsze aktualny. Program zaprezentuje naszą człowieczą drogę w poszanowaniu dla przyrody, w umiłowaniu bliźniego, w radości z bycia razem poprzez poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Edwarda Stachury, Marka Grechuty, Wisławy Szymborskiej, Małgorzaty Hillar, ks. Jana Twardowskiego i innych – mówi Łucja Jurys.

– Poezja w dzisiejszych czasach nie narzuca czytelnikowi sposobu myślenia ani światopoglądu. Dzisiaj poezja to zatoka zadumy, chwila pobycia w samotności, ale jednocześnie stwarzająca też możliwość odczuwania radości z bycia z drugim człowiekiem – zaznacza instruktorka.

Grupa żywego słowa "WierszoBranie.pl" wciąż jest otwarta na nowych uczestników, dlatego zaprasza do przyłączenia się dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat.

– Jeśli kochacie poezję, muzykę i chcecie pobawić się poetyckim słowem to przyłączcie się do nas. Ćwiczymy w każdy poniedziałek w godz. 16:00-17:30, teraz online, ale w przyszłości na prawdziwej scenie.

Czekamy na was!

/źródło: Głos Ziemi Oświęcimskiej, nr 1/474, styczeń 2021/
logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury Z powodu obowiązujących w Polsce ograniczeń ( aktualne zasady i ograniczenia ) przesuwa się, na czas nieokreślony, termin wznowienia sprzedaży biletów na wydarzenia przeniesione z 2020 roku i uruchomienia sprzedaży biletów na wydarzenia premierowe 2021 roku, które zostaną ogłoszone w...czytaj więcej...
kwiecień 2021
  P W Ś C P S N
13 1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)