Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Wieczór kawalerski - spektakl z Teatru Bagatela

od: 16.02.2019 do: 16.02.2019

16 lutego 2019 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, przez aktorów Teatru Bagatela w Krakowie, spektakl komediowy w reżyserii Pawła Pitery, pt. "Wieczór kawalerski".

"Wieczór kawalerski" to ciesząca się niesłabnącą popularnością - od 1994 toku - komedia uznanego brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona z powodzeniem wystawiana na całym świecie. Cechuje ją doskonałe połączenie erotyzmu i humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa. Farsa wyrastająca z najlepszych tradycji brytyjskiego teatru ma w sobie wdzięk pomieszania z poplątaniem operetek Gilberta i Sullivana i podobnie jak niezapomniane „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada w istocie o rzeczach najważniejszych. Na jej podstawie Hawdon stworzył również scenariusz filmowy „The Big Day”.

Wbrew pierwszej sugestii, sztuka traktuje o poranku po wieczorze kawalerskim i jego nieoczekiwanych konsekwencjach. Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Wir wydarzeń wciąga kolejne osoby, akcja nabiera zawrotnego tempa, a nieustanne qui pro quo, przebieranki i wybiegi cechuje nieodparty komizm. Błaha forma paradoksalnie służy poważnym treściom - bohaterowie zmuszeni zostają przez igrający nimi los do podjęcia kluczowych decyzji. Czy w sytuacji, gdy życie przerasta uczestników, ceremonia dojdzie do skutku?

Wieczór kawalerski | Perfect Wedding

tekst: Robin Hawdon
tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Paweł Pitera
asystent reżysera: Joanna Jaworska
scenografia: Joanna Schoen
światło: Marek Oleniacz
wykonawcy (w podwójnej obsadzie): Ewelina Starejki/Małgorzata Piskorz, Adam Szarek/Maurycy Popiel, Jakub Bohosiewicz/Marek Kałużyński, Karolina Chapko/Justyna Schneider/Małgorzata Piskorz, Anna Branny/Anna Rokita/Magdalena Walach, Alina Kamińska/Ewa Mitoń, Krzysztof Bochenek/Paweł Sanakiewicz/Sławomir Sośnierz
czas: 120 minut z przerwą

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami. Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.


Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Regulamin internetowej sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.

bilety: 75 zł, 65 zł, 55 zł


fot. Piotr Kubic


Młody Picasso - z cyklu Wystawa na ekranie 25 lutego 2019 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Wystawa na ekranie" , film zrealizowany we współpracy z muzeami Picassa w Maladze, Barcelonie i Paryżu pt. "Młody Picasso" . Pablo Picasso był jednym z...czytaj więcej...
grudzień 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)