Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Darujmy światu pokój 2011

od: do:

W dniach od 14 do 30 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana byłą pokonkursowa wystawa X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Darujmy światu pokój".

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury, adresowany jest do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.   
Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w tegorocznym konkursie zostały nadesłane, przez 750 autorów, z 93 placówek kulturalnych i oświatowych oraz autorów indywidualnych, z całej Polski, 792 prace plastyczne. Komisja składzie: Ewa Przybyła – plastyk, Agnieszka Kobielusz – plastyk, Monika Sitek – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk przyznała: 2 równorzędne nagrody specjalne, 21 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–11 lat, 19 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 12–16 lat, 2 wyróżnienia specjalne oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 45 autorów.

Nagrodzeni:

-równorzędne nagrody specjalne:

Marta Kokosińska, Lublin
Iga Zielińska, Samorządowe Centrum Kultury, Mielec

-kategoria wiekowa 7–11 lat:

Grzegorz Brzezina, Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Edyta Piechaczek, Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Sonia Słowak, Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Sylwia Dudek, Szkoła Podstawowa, Łabunie
Zuzanna Gruszczyńska,Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła”, Łódź
Arkadiusz Asmus, Zespół Szkół, Nowa Wieś Lęborska
Tomasz Marszałek, Zespół Szkolno–Przedszkolny, Osiek
Paulina Kała, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Justyna Domasik, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Joanna Chodacka, Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Agata Leśniak, Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Sylwia Goławska, Zespół Szkół w Białce, Radzyń Podlaski
Emilia Skaba, Rzeszowski Dom Kultury, Filia „Zalesie, Rzeszów
Karolina Kisała, Rzeszowski Dom Kultury, Filia „Zalesie, Rzeszów
Aleksandra Nowakowska, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karol Adamczyk, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Kinga Glińska, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Jakub Szumowski, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Magdalena Salamon, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Marlena Mojżesz, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Marika Sienkiewicz, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

-kategoria wiekowa 12–16 lat:

Julia Rumińska, Szkoła Podstawowa nr 7, Brodnica
Szymon Kuś, Bytom
Wioletta Klimek, Samorządowy Zespół Szkół nr 1, Chełmek
Rafał Tomczak, Publiczne Gimnazjum SPSK, Częstochowa
Kewin Skrzekut, Publiczne Gimnazjum, Kędzierzyn–Koźle
Kinga Sraga, Zespół Szkolno–Gimnazjalny, Gimnazjum nr 2, Libiąż
Karolina Wąsik, Samorządowe Centrum Kultury, Mielec
Natalia Niewiadomska, Salezjańskie Gimnazjum Niepubliczne, Ostróda
Jowita Jaszczyk, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Izabela Wajs, Zespół Szkół w Białce, Radzyń Podlaski
Angelika Lipińska, Ośrodek Kultury, Serock
Aleksandra Laskowska, Ośrodek Kultury, Serock
Milena Maciejewska, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Eliza Bednarz, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Oliwia Kaczmarek, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Kaja Kolber, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karolina Piechocka, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Justyna Pszczolińska, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Justyna Warszewska, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

-wyróżnienia specjalne (prace nie spełniają wymogów regulaminu - format – wyróżnione ze względu na wysoki poziom artystyczny)

Marta Kij, Gimnazjum, Bestwina
Mariusz Kij, Gimnazjum, Bestwina

Autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Rafał Tomczak, Publiczne Gimnazjum SPSK, Częstochowa
Aleksandra Augustyniak, Dębno
Julia Krajewska, Szkoła Podstawowa nr 14, Gdańsk
Nikola Szukiewicz, Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury, Gryfów Śląski
Paulina Orzechowska, Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Kinga Mieszkała, Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Kaja Skrobiszewska, Kraków
Ewelina Poteracka, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Karolina Kowalczyk, Zespół Szkół Publicznych, Lesznowola
Zbigniew Romańczuk, Szkoła Podstawowa, Łabunie
Ewa Tutka, Szkoła Podstawowa, Łabunie
Katarzyna Słupska, Szkoła Podstawowa, Łabunie
Klaudia Wichrowska, Szkoła Podstawowa, Łabunie
Katarzyna Grabowska, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK, Łódź
Julia Zarzycka, Zespół Szkół, Nowa Wieś Lęborska
Marta Stanisławiak, Zespół Szkół w Chociczy, Nowe Miasto nad Wartą
Konrad Marszałek, Zespół Szkolno–Przedszkolny, Osiek
Kamil Bartuś, Zespół Szkolno–Przedszkolny, Osiek
Kinga Gębicka, Publiczne Gimnazjum, Osięciny
Angela Uroda, Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Anna Matlak, Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Barbara Grochal, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Patrycja Staroń, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Justyna Jeruszka, Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Mateusz Olszowski, Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Karolina Stokłosa, Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Emilia Krawczyk, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Dominika Siatka, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Milena Cudzich, Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Anita Prusak, Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Agata Golonka, Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu, Oświęcim
Julia Wabik, Polkowickie Towarzystwo Kulturalno–Edukacyjne „IKAR”, Polkowice
Marcin Serafin, Gimnazjum nr 1, Polkowice
Gabriela Wabik, Gimnazjum nr 2, Polkowice
Izabela Szczęsna, Rzeszowski Dom Kultury, Filia „Zalesie”, Rzeszów
Katarzyna Baranowska, Ośrodek Kultury, Serock
Dawid Jażdzewski, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Natalia Niemczyk, Szkoła Filialna Brzuśce, Subkowy
Klaudia Bogucka, Szkoła Podstawowa, Teresin
Maria Pyznar, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa
Diana Lipska, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Julia Sienkiewicz, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karol Niemczycki, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Emilia Źwiernik, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Aleksandra Kupczyk, Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Martyna Kropidłowska, Publiczne Gimnazjum, Zblewo

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Czy wiesz, że... Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki” działa nieprzerwanie od ponad 50 lat . W październiku 2018 roku odbyły się jubileuszowe koncerty z okazji 50-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki” działającego w ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2020
  P W Ś C P S N
36 1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)