Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Darujmy światu pokój 2015

od: do:

W dniach od 21 września do 18 października 2015 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój", objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowanego do młodych ludzi którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Julia Burda, 7 lat

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się 21 września w Światowym Dniu Pokoju.
 
Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w czternastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 947 autorów 985 prac - które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Anna Kuźniar-Sobek – artysta plastyk, Joanna Zemanek – artysta plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała 2 nagrody specjalne, 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7–10 lat, 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11–13 lat, 17 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14–16 lat, 9 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17–19 lat, 5 nagród za prace nie spełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie prace 101 autorów.

nagrodzeni:

nagrody specjalne:

Jan Trzonek, 9 lat – Gałków
Julia Burda, 7 lat – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7–10 lat:

Adrian Kociuba, 7 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Konrad Adamczyk, 7 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Michalina Słabek, 7 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnystaw
Hanna Jędraszek, 9 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Alicja Radlińska, 9 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Weronika Ostapowicz, 8 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Deniza Strus, 8 lat – Centrum Edukacji Pozaszkolnej, Sambor, Ukraina
Apina Sycz, 10 lat – Centrum Edukacji Pozaszkolnej, Sambor, Ukraina
Sofia Sycz, 9 lat – Centrum Edukacji Pozaszkolnej, Sambor, Ukraina
Wiktor Sobczyk, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Marta Wasilewska, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11–13 lat:

Ewelina Strzemińska, 13 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Wiktoria Korecka, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Joanna Szawarniak, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Aleksandra Dzirba,13 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Hrubieszów
Nikola Zachara, 13 lat – Szkoła Podstawowa nr 52, Kraków
Małgorzata Mirocha, 11 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Marika Jankowska, 12 lat – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Wiktoria Bobyr, 12 lat – Wydział Edukacji Urzędu Miasta, Sambor, Ukraina
Zuzanna Najdek, 11 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Magdalena Sowa, 13 lat – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Oliwia Kowalczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Zwoleń

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14–16 lat:

Natalia Kozłowska, 16 lat – Gimnazjum nr 18, Częstochowa
Julia Zaród, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kinga Kosmalska, 16 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Anna Knapik, 15 lat – Centrum Kultury, Gdów
Gabriela Warchoł, 8 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Maria Redmerska, 16 lat – Koło Plastyczne „Pejzaże”, Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Weronika Maleszyk, 14 lat – Gimnazjum nr 18, Lublin
Oliwia Olejarnik, 14 lat – Gimnazjum nr 18, Lublin
Bartosz Plewa, 14 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Iwanicka, 14 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Katarzyna Sokal, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Agnieszka Hodur, 14 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Aleksandra Matla, 14 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Martyna Grygiel, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Agata Zawiłowicz, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Bohdana Bozhok, 15 lat – Szkoła Plastyczna, Kijów, Ukraina
Maciej Pełka, 15 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Elżbieta Wynimko, 15 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17–19 lat:

Paula Lis, 19 lat – IX Liceum Ogólnokształcące, Częstochowa
Patrycja Mitka, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Marcin Dziedzic, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Olha Jakovenko, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Adela Szczerbowska, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Anna Kasperczyk, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Oleksandr Dudiak, 19 lat – Studio Sztuk Pięknych CPO, Sambor, Ukraina
Maria Kozlovska, 17 lat – Euroclub „LIFE”, Sambor, Ukraina
Julia Milewska, 17 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa

nagrody za prace nie spełniające warunków regulaminu konkursu (wiek autora, format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Marzena Skupień – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Miłosz Potoczny, 12 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Magdalena Lichwała, 5 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Aleksandra Uljanczyk, 15 lat – Szkoła Plastyczna, Kijów, Ukraina
Daria Zaczyńska, 13 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice

autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Monika Pająk, 6 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Monika Saferna, 9 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Gracjan Młynarek, 8 lat – Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64, Bydgoszcz
Barbara Stolarska, 8 lat – Zespół Szkół i Przedszkoli nr 1, Bydgoszcz
Aleksandra Lizurej, 16 lat – Chełmno
Zuzanna Orpel, 10 lat – Zespół Szkół, Chocicza
Weronika Nowak, 15 lat – Chodzieski Dom Kultury, Chodzież
Paula Lis, 17 lat – IX Liceum Ogólnokształcące, Częstochowa
Wiktoria Wolniaczyk, 7 lat – Dąbrowa Górnicza
Marlena Bąk, 19 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Kuliś, 13 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Agata Murlikiewicz, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Wiktoria Juszczyk, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Karolina Nawara, 19 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Wróblewska, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kamil Łobejko, 14 lat – Gimnazjum, Jabłoń
Katarzyna Polańska, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Anna Gierok, 7 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Julia Grobelska, 19 lat – Zespół Szkół nr 2, Kołobrzeg
Gabriela Sokorska, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Joanna Skoczeń, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Anna Chmielarz, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Mateusz Domagała, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Klaudia Dobosz, 16 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Nikola Rogala, 15 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Olga Kurek, 15 lat – Gimnazjum nr 18, Lublin
Anna Błażejewska, 8 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Matylda Sołtysik, 7 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Nina Młynarczyk, 9 lat – Pałac Młodzieży, Łódź
Alicja Pawłowska, 19 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Monika Ferdynand, 7 lat – Miejski Dom Kultury, Myszków
Julia Pająk, 8 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Agnieszka Bylina, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Ilona Markowicz, 8 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anna Mrozik, 15 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Dominik Olszewski, 16 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjny, Ostróda
Paulina Plata, 12 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Pola Chylaszek, 14 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Zuzanna Matejko, 17 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Julia Wąsik, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Aleksandra Rachmajda, 14 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Weronika Ptaszyńska, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Agnieszka Hodur, 13 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Martyka, 14 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Agata Szyjka, 16 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Karolina Lasatowicz, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Dominika Sosna, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Katarzyna Oniszczuk, 15 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Anna Kasperczyk, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Aleksandra Golonka, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Kacper Kuk, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Julia Pucka, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Dominika Jakubczyk, 17 – Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Oświęcim
Magdalena Klamka, 14 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Agnieszka Grodecka, 16 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Natalia Orda, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Julia Orda, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Katarzyna Chiżyńska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Paulina Szafarz, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Julia Parzuchowska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Eliza Janik, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Nina Pilarek, 9 lat – Poznań
Amelia Bochenek, 10 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Sarnowie, Psary
Wika Lomkina, 7 lat – Szkoła nr 92, Krasnojarsk, Rosja
Julia Rumińska, 17 lat – Zespół Szkół Miejskich, Rypin
Kamila Grzywna, 12 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Zuzanna Kiszel, 16 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Małgorzata Woźniak, 19 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sieradz
Wiktoria Migdał, 13 lat – Szkoła Podstawowa, Sromowce Niżne
Julia Grosicka, 7 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Starachowice
Alicja Łopatkiewicz, 11 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Wiktor Łazorko, 9 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Marika Piasecka, 10 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Gabriela Kaczmarek, 5 lat – Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin
Joanna Koza, 15 lat – Publiczne Gimnazjum nr 3, Świebodzin
Dominika Nikolin, 14 lat – Publiczne Gimnazjum nr 3, Świebodzin
Julia Kochaowicz, 10 lat – Centrum Działań Plastycznych „Akademia” przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Adrianna Prokopiszyn, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Wiktoria Kisiliczyn, 10 lat – Centrum Edukacji Pozaszkolnej, Sambor, Ukraina
Wasylyna Karpinets, 16 lat – Centrum Edukacji Pozaszkolnej, Sambor, Ukraina
Marta Bohonko, 12 lat – Wydział Edukacji Urzędu Miasta, Sambor, Ukraina
Maria Llykova – Szkoła Plastyczna, Kijów, Ukraina
Jaryna Husak, 13 lat – Studio Sztuk Pięknych CPO, Sambor, Ukraina
Maria Kozlovska, 17 lat – Euroclub „LIFE”, Sambor, Ukraina
Zuzanna Matusik, 7 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Antonia Skiba, 12 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Marianna Zakrzewska, 17 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Natalia Ząbek, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Hai An Mai, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Alicja Kulik, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Joanna Budyta, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Maria Dąbrowska, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Kornelia Orłowska, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Nadia Banasik, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Sylwia Nejman, 15 lat – Wołomin
Karolina Bielańska, 6 lat - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu, Zakopane
Justyna Rzemieniuk, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Judyta Kuduk, 8 lat – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Michał Czugała, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Młody Picasso - z cyklu Wystawa na ekranie 25 lutego 2019 roku o godzinie 18:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury zostanie zaprezentowany, z cyklu "Wystawa na ekranie" , film zrealizowany we współpracy z muzeami Picassa w Maladze, Barcelonie i Paryżu pt. "Młody Picasso" . Pablo Picasso był jednym z...czytaj więcej...
grudzień 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)