Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XIX Darujmy światu pokój 2020

od: 21.09.2020 do: 31.10.2020

21 września 2020 roku, z okazji Międzynarodowego Dniu Pokoju, zostały ogłoszone wyniki XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim.

Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", adresowany do uczestników w wieku 7-19 lat, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

W 2020 roku konkurs odbywał się online, a nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą na stronie Oświęcimskiego Centrum Kultury.

ilustracja: Chan Po Chi, Angelo – Hongkong, Chiny

Do udziału w dziewiętnastej edycji konkursu zostało nadesłanych 389 prac z Chin, Polski, Rosji, Ukrainy i USA, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Barbara Żydek - plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała 57 równorzędnych nagród i 63 równorzędne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła kwalifikacją do udziału w pokonkursowej prezentacji prace 23 autorów.

Dyplomy i nagrody dla laureatów spoza Oświęcimia zostaną przesłane pocztą.



kategoria wiekowa 7-10 lat

- równorzędne nagrody

 
Leung Ho Min – Hongkong, Chiny
Chan Yuet Tung, Venus – Hongkong, Chiny
Chang Wing Chi, Vinci – Hongkong, Chiny
Cheng Jerrica – Hongkong, Chiny
Chan Po Chi, Angelo – Hongkong, Chiny
Antonina Potaczek – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Antonina Sieczka – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Maja Kosmala – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Ewa Ciepły – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Hanna Płonka – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Jakub Łukasz Soprych – Pilzno
Jacek Bobeła – Polkowickie Centrum Kultury, Polkowice
Iga Heród – Poręba Wielka
Helena Zajdel – Warszawa
Hanna Kudła – Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Magdalena Wołoch – Drukarnia Wyobraźni, Zamość

- równorzędne wyróżnienia

Kacper Żydek – Brzezinka
Wong Wing Yin – Hongkong, Chiny
Lau Eunice – Hongkong, Chiny
Chan Hui Chi – Hongkong, Chiny
Tong Hau Yee – Hongkong, Chiny
Lam Ka Wai – Hongkong, Chiny
Hong Pui Man – Hongkong, Chiny
Lam Yin Kwan – Hongkong, Chiny
Pang Wing Ka – Hongkong, Chiny
Yip Pak Shun – Hongkong, Chiny
Chu Tsz Ching, Cherry – Hongkong, Chiny
Wiktoria Fryźlewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Adrianna Królczyk – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Tamara Trochimiuk – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Krzysztof Miłoń – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Magdalena Feluś – Przeginia Duchowna
Grigorij Zablodskij – Rosja
Antonina Żukowska – Rybnik
Sofia Żiłani – Charków, Ukraina
Maya Novicki – Norridge, Illinois, USA
Miron Kozina – Wrocław
Gabriela Łoza – Zamość

kategoria wiekowa 11-13 lat

- równorzędne nagrody


Jakub Dobrzański – Ośrodek Pracy Pozaszkolnej, Bielsko-Biała
Jowita Fąfara – Ośrodek Pracy Pozaszkolnej, Bielsko-Biała
Ip Hiu Yan – Hongkong, Chiny
Yau Hiu Ching – Hongkong, Chiny
Tse Ka Yu – Hongkong, Chiny
Chow Tsoi Yi – Hongkong, Chiny
Wiktoria Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
Judyta Mazurek – Gminny Ośrodek Kultury, Niemce
Alicja Fudalewicz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Patryk Głąbiński – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Sonia Siedlecka – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Weronika Owczarczak – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Zuzanna Chowaniec – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Kathleen Cruz – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Siemianice
Anna Jabłońska – Skierbieszów
Lena Malawska – Szkoła Podstawowa nr 5, Strzelin
Dmytro Kolyasa – Lwów, Ukraina
Natalia Ciupa – Wrocław
Kryspin Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Żyrardów
Aleksandra Konarska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Żyrardów
Oliwia Mówińska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Żyrardów

- równorzędne wyróżnienia

Natalia Bednarczyk – Będzin
Yeung Tin Lam – Hongkong, Chiny
Wong Hin Yuet – Hongkong, Chiny
Martyna Hoffmann – Łochowice
Aleksandra Mikołajska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Karolina Pędzimąż – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Marika Możdżeń – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Alicja Sperling – Szkoła Podstawowa nr 24, Rybnik
Kinga Maziarska – Tarnowiec
Darina Kudriakova – Kramatorsk, Ukraina
Sofia Lazurkevich – Lwów, Ukraina
Maria Popyk – Lwów, Ukraina
Luiza Oginska – Lwów, Ukraina
Lena Wołoch – Drukarnia Wyobraźni, Zamość

kategoria wiekowa 14-16 lat

- równorzędne nagrody  


Law Chak Ka – Hongkong, Chiny
Shek Tsui Kei – Hongkong, Chiny
So Tsz Kiu, Audrey – Hongkong, Chiny
Shu Yau Shing – Hongkong, Chiny
Natalia Bartosiewicz – Legnica
Katarzyna Dominik – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Katarzyna Grzęda – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Ewa Stachurska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Franciszek Kacorzyk – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Marta Brzęk – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Aleksandra Wierucka – Piaseczno
Anna Musiał – Polkowickie Centrum Kultury, Polkowice
Zofia Maria Bondar – Kramatorsk, Ukraina
Ivan Gopei – Ukraina

- równorzędne wyróżnienia

Hui Tsz Ching – Hongkong, Chiny
Lin Rong Xian – Hongkong, Chiny
Shi Kai Yi – Hongkong, Chiny
Jakub Kimszal – Góra
Maria Kołodziejczyk – Józefów
Katarzyna Włodarczyk – Lubawka
Maja Piętak – Mirzec
Katarzyna Mosz – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Aleksandra Wojtaszek – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Katarzyna Pater – Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Martyna Klaja – Przecieszyn
Wiktoria Matlas – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Sosnowiec
Julia Piechna – I Liceum Ogólnokształcące, Świecie
Maria Hupalo – Lwów, Ukraina
Maria Malysh – Lwów, Ukraina
Nazar Kolasa – Lwów, Ukraina
Anastazja Chervinka – Lwów, Ukraina
Veronika Rudnieva – Lwów, Ukraina
Wiktor Urbanek – Warszawa
Klaudia Galas – Zagórze-Niegowa

kategoria wiekowa 17-19 lat

- równorzędne nagrody


Li Wing Yi – Hongkong, Chiny
Siu Ka Yi – Hongkong, Chiny
Mateusz Wolniaczyk – Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora, Dąbrowa Górnicza
Emilia Piętak – Mirzec
Oliwia Jakubowicz – Polkowickie Centrum Kultury, Polkowice

- równorzędne wyróżnienia

Cheung Yuen Ting – Hongkong, Chiny
Chan Tsz Ting – Hongkong, Chiny
Julia Wittbrodt – Chojnice
Wiktoria Plaskota – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. Tadeusza Kantora, Dąbrowa Górnicza
Kinga Spruta – Kobylin
Ada Jaworska – Lublin
Dimitrij Bolshau – Pszczyna

Autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej prezentacji prac

Jagoda Treszczyńska – Ośrodek Pracy Pozaszkolnej, Bielsko-Biała
Olimpia Błoch – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Czarnocin
Bartłomiej Szwast – Dębowiec
Emilia Duduś – Leżajsk
Mateusz Słabek – Lublin
Emilia Cyrwus – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Łucja Kasiniak – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Krzysztof Kurnik – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Kinga Piekarczyk – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Dominika Tętnowska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anastazja Wojeńska – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Gabriela Watycha – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zuzanna Adamska – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Lena Mrowiec – Oświęcim
Martyna Ryszka – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Szymon Kubik – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Ewa Bocian – Polkowickie Centrum Kultury, Polkowice
Seweryn Gołdyn – Polkowickie Centrum Kultury, Polkowice
Solomia Pylat – Lwów, Ukraina
Anna Homyk – Lwów, Ukraina
Nadia Voitovych – Lwów, Ukraina
Antonina Tomsohn – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Żyrardów
Patryk Wojtak – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Żyrardów

Dyplomy i nagrody dla laureatów spoza Oświęcimia zostaną przesłane pocztą.



Jesień, zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury informuje o przeniesionych wydarzeniach artystycznych - koncertach, spektaklach i programach kabaretowych. Prezentujemy imprezy zaplanowane do maja 2021 roku w aktualnych terminach . /Aktualizacja 29.10.2020/ Oświęcimskie Centrum Kultury, mając na względzie ...czytaj więcej...

dzisiaj

październik 2020
  P W Ś C P S N
40 1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)