Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

XV Darujmy światu pokój 2016

od: do:

W dniach od 21 września do 16 października 2016 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" - objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim - adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się 21 września - w Światowym Dniu Pokoju. Wernisaż uświetnił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu, w którym wzięli udział: Zofia Kłakus (pianino), Karol Broszkiewicz (akordeon), Aleksandra i Paweł Romanek (skrzypce), Agnieszka Hodur (pianino), Kinga Sosna (obój), Łukasz Górkiewicz, Julia Łabaj, Krzysztof Bukowski (trio trąbkowe), Piotr Gębiś (akompaniament).  

Prace konkursowe prezentowały twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazywały, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w piętnastej edycji konkursu zostało nadesłanych - przez 1132 autorów - 1147 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Ewa Natkaniec - artysta plastyk, Joanna Zemanek - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała 19 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 7-10 lat, 11 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 18 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 10 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat, 3 nagrody za prace niespełniające warunków regulaminu, ale posiadające duże walory artystyczne oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 120 autorów.



nagrodzeni:

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat:


Wiktoria Wolniaczyk, 7 lat – Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza
Aleksandra Sakowska, 8 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Tamara Trochimiuk, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zofia Jarkiewicz, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Izabela Nowobilska, 8 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Julia Rudiak, 7 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zuzanna Konopka, 9 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Konopka, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Julia Nowak-Bożek, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 5, Oświęcim
Bartosz Odrobina, 9 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Natalia Sowa, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Pracownia Ceramiczna Gimnazjum nr 1, Polkowice
Maja Dula, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Pracownia Ceramiczna Gimnazjum nr 1, Polkowice
Wiktoria Balcerzyk, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Anna Grzybek, 7 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Roksana Borszcz, 8 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Alicja Księżopolska, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Kacper Landowski, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Oliwia Górecka, 10 lat – Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 11-13 lat:

Joanna Kobosko, 11 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Magdalena Wachowska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Karolina Dziki, 12 lat – Kraszew
Mateusz Słabek, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
Małgorzata Filip, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Michał Rybak, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim 
Dominika Leszczyńska, 12 lat – Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Zuzanna Bartosiewicz, 12 – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Gabriela Jakubus, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Oliwia Kuźma, 11 lat - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Alicja Łaszkiewicz, 11 lat – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14-16 lat:

Izabela Ciemnicka, 15 lat – Białystok
Alicja Staniek, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Dębczak, 16 lat – Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6, Gdańsk
Paulina Ziółkowska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Koniecpol
Anna Nowicka, 14 lat – Gimnazjum nr 2, Kwidzyn
Paulina Batalia, 14 lat – Gimnazjum, Łabunie
Maria Smajek, 16 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Wiktoria Antoniewicz, 14 lat – Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Maria Maciborek, 15 lat – Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Agnieszka Hodur, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Martyka, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Dominika Siatka, 16 lat – Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Oświęcim
Paulina Grzywacz, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Anna Żelichowska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Edyta Baran, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Natalia Drzewiecka, 15 lat – Rozgarty
Zuzanna Zielińska, 16 lat – Wrocław

równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 17-19 lat:

Julian Frysztacki, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Joanna Iwanicka, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Monika Jankowska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Jakub Markowski, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Monika Cybulska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Piotr Różycki, 19 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Zuzanna Matejko, 18 lat (2 prace) – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Weronika Cudzich, 17 lat – Powiatowy Zespół nr 1 Szkół Ogólnokształcących, Oświęcim
Karolina Przytuła, 19 lat – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Radomsko
Karolina Kasprzycka, 17 lat – Sandomierz
Daria Będkowska, 18 lat – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy

nagrody za prace niespełniające warunków regulaminu konkursu (format) ale posiadające duże walory artystyczne:

Katarzyna Baran, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Kamila Olcha, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dobkowice
Justyna Pędzimąż, 12 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

autorzy prac wyróżnionych udziałem w pokonkursowej wystawie:

Amelia Gucwa, 15 lat – Gimnazjum, Bolków
Wojciech Pawlusiak, 8 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Joanna Janik, 7 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Wiktoria Ryszka, 8 lat – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Ewelina Strzemińska, 15 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Klemińska, 14 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Dęga, 16 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Milena Bucka, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Mateusz Wolniaczyk, 14 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Celestyna Liberska, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Zuzanna Bujarowicz, 17 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Karolina Błaś, 17 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Jagoda Cerkiewnik, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Agata Sopel, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Dominika Szmurło, 18 lat – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Amelia Karcz, 8 lat – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Dobczyce
Mateusz Zarychta, 11 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Dobieszowice
Weronika Ciślik, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Dziekanowice
Kinga Wolska, 14 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Anna Nowak, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Gabriela Gamoń, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Oliwia Kwaśniak, 11 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Marcelina Płonka, 11 lat – Zespół Szkół, Graboszyce
Ewa Romaniszyn, 13 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Marianna Soja, 11 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Malwina Kryszczuk,11 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Oliwia Senkowska, 15 lat – Zespół Szkół Miejskich nr 3, Gimnazjum nr 3, Hrubieszów
Matylda Wojciechowska, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Zuzanna Ratyńska, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Daria Pilarska, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Jakub Grzeszczak, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Józefów
Jakub Ciołkiewicz, 13 lat – Gimnazjum nr 2, Koluszki
Łukasz Ćwiek, 11 lat – Szkoła Podstawowa nr 1, Koniecpol
Weronika Tomasiczek, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Magdalena Raźny, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Klaudia Kubasiak, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Katarzyna Pindel, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Justyna Hodurek, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Sabina Psarska, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Zuzanna Niemiec, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Małgorzata Młynarczyk, 17 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Maria Maciejewska, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Agnieszka Wandas, 16 lat – II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Rafał Kłosowski, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Jakub Czarnecki, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Monika Jankowska, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Marcin Deranek, 17 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Karolina Sadowska, 19 lat – Zespół Szkół Zawodowych, Kurzętnik
Patrycja Dębowska, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Libiąż
Barbara Skorupska, 15 lat – Gimnazjum nr 18, Lublin
Wiktoria Winiecka, 10 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Oktawian Sołdon, 11 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Zofia Jędraszek, 12 lat – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Maja Rasała, 10 lat – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Karolina Koper, 16 lat – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Myślenice
Zuzanna Tomiak, 13 lat – Zespół Szkół w Targowej Górce, Nekla
Allegra Witte, 12 lat – Europagymnasium, Kerpen, Niemcy
Gina Biesold, 15 lat – Europagymnasium, Kerpen, Niemcy
Julia Kucharska, 11 lat – Centrum Kultury, Niepołomice
Olga Wcisło, 13 lat – Centrum Kultury, Niepołomice
Gabriela Szarek, 14 lat – Zespół Szkolno-Gimnazjalny, Nowa Wieś
Krzysztof Głodnicki, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Nowy Staw
Karolina Aksamit, 10 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Maja Grzegorczyk, 7 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Paweł Bartkiewicz, 10 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Gabriela Moś, 13 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Łukasz Mrożek, 18 lat – Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Miłosz Momot, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Joanna Zabdyr, 10 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Justyna Kukla, 14 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Stanisław Juszczyk, 18 lat (2 prace) – Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Beata Paprzyca, 15 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Maja Nicieja, 8 lat – Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Łukasz Piętoń, 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Paulina Filipowicz, 9 lat – Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Emilia Kiełbasa, 13 lat – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Katarzyna Grzybek, 17 lat – Liceum Ogólnokształcące, Opoczno
Mateusz Piasecki, 13 lat – Szkoła Podstawowa nr 12, Otwock
Urszula Kołtonik, 8 lat – Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Piotrków Trybunalski
Katarzyna Sadowska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Agata Zawiłowicz, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kinga Spigel, 14 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Ewa Bocian, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Sandra Poniewierka, 15 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Ada Uchryńczuk, 13 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Urszula Romańska, 16 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Amelia Dobroskok, 12 lat – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kamila Kurczewska, 16 lat (2 prace) – Gimnazjum nr 1, Polkowice
Damian Hippmann, 18 lat – Zespół Szkół Zawodowych nr 3, Pszczyna
Igor Bezulski, 19 lat – Zespół Szkół Elektryczno-Energetycznych, Radomsko
Klaudia Przesór, 13 lat – Szkoła Podstawowa, Rajsko
Aleksandra Góralczyk, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Rajsko
Hanna Tarasienko, 16 lat – Rozgarty
Elżbieta Chudy, 14 lat – Rudze
Nikola Komorowska, 11 lat – Zespół Szkół w Nieborowie, Sadlinki
Maciej Lewicki, 11 lat – Zespół Szkół w Nieborowie, Sadlinki
Kaja Dołęgowska, 11 lat – Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Natalia Dębicka, 11 lat – Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Maja Czarnecka, 12 lat – Szkoła Podstawowa, Stare Bogaczowice
Maja Cylwik, 11 lat – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Mikołaj Kustrzyk, 10 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Aleksandra Latos, 12 lat – Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Martyna Bonarska, 14 lat (2 prace) – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy
Bohdana Bożok, 16 lat – State Art School, Kijów, Ukraina
Małgorzata Dołowy, 8 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Wioletta Woźniak, 9 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Zofia Niedźwiedź, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Patrycja Tomasik, 10 lat – Pałac Młodzieży, Warszawa
Aleksander Misterski, 8 lat – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Warszawa
Maksymilian Jodłowski, 7 lat – Szkoła Podstawowa, Wiskitki
Emanuela Porcari – Instituto Comprensivo, Cori, Włochy
Laura Cherubini – Instituto Comprensivo, Cori, Włochy
Fabrizio Pistilli – Istituto Comprensivo, Cori, Włochy
Iga Dobrowolska, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Karol Niemczycki, 13 lat – Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Kornelia Gajewska, 11 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Oskar Wróbel, 14 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Oliwia Repecka, 13 lat – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Szymon Węgliński, 12 lat – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Żywiec

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.





Jesień w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od września 2019 roku na kolejne wydarzenia artystyczne - spektakle, programy kabaretowe i koncerty. Prezentujemy wybrane imprezy. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. 15 października odbędzie...czytaj więcej...

dzisiaj

październik 2019
  P W Ś C P S N
40 1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)