Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

XVI Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój

od: 21.09.2017 do: 21.09.2017

21 września 2017 roku o godzinie 14:00 - w Międzynarodowym Dniu Pokoju - w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie do 16 października 2017 w galerii "Tyle światów".

Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat - do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w szesnastej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zostały nadesłane 1132 prace, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Ewa Natkaniec - artysta plastyk, Martyna Paluchiewicz-Łabaj - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk.

Komisja przyznała 23 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 19 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 23 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 14-16 lat, 7 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat, 1 nagrodę za pracę niespełniającą warunków regulaminu, ale posiadającą duże walory artystyczne oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 86 autorów.

nagrodzeni:

kategoria wiekowa 7-10 lat


Emilia Nodajczyk - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Martyna Kałwa - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
Wiktoria Wolniaczyk - Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza
Marcel Dudziński - Szkoła Podstawowa nr 14, Gdańsk
Jakub Buczyk - Szkoła Podstawowa nr 14, Gdańsk
Kornelia Knapik - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Julia Przybyło - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Nicila Karwat - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Julia Słota - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Amelia Skuza - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Dominik Giel - Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Klaudia Gabryś - Dom Kultury, Kęty
Julia Fuczyło - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kalina Wabik - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Lena Kamińska - Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Paulina Słupecka - Centrum Działań Plastycznych "Akademia" przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Mateusz Dąbrowski - Pałac Młodzieży, Warszawa
Zuzanna Małkiewicz - Pałac Młodzieży, Warszawa
Maria Cholewińska - Gminny Ośrodek Kultury, Ustronie Morskie
Judyta Kuduk - Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość
Kamila Pukaluk - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Gabriela Olech - Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Sandra Sokołowska - Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość

kategoria wiekowa 11-13 lat

Emilia Natkaniec - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Rozalia Więcek - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Aleksandra Świerz - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Miłosz Haluch - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Marcelina Hojdak - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Wiktoria Pięta - Świetlica przy Parafii Miłosierdzia Bożego, Jasło
Natalia Najbar - Świetlica przy Parafii Miłosierdzia Bożego, Jasło
Bartłomiej Wilczek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowy Targ
Marek Janicki - Zespół Szkół nr 2, Olesno
Małgorzata Brząkała - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Emilia Myrdko - Szkoła Podstawowa nr 11, Oświęcim
Maja Dula - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Dominika Klimek - Klub Środowiskowy "Pozytywka" przy Ośrodku Pomocy Społecznej, Polkowice
Maria Łukasik - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Anna Dębińska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Martyna Nowaczek - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Amelia Grycyk - Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Oliwia Wojtasik - Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów
Weronika Bielewicz - Zespół Szkół Publicznych nr 3, Żyrardów

kategoria wiekowa 14-16 lat

Mateusz Wolniaczyk - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Adrian Nabożny - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Magdalena Mróz - II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Jakub Twaróg - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowy Targ
Jacek Bieryt - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowy Targ
Weronika Tomaśko - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowy Targ
Magdalena Polakowska - Zespół Placówek Specjalnych przy Szpitalu Dziecięcym, Olsztyn
Wiktoria Condorelli - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Karolina Mordan - Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Sara Myrdko - Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim
Mateusz Rybak - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Paulina Kała (2 prace) - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Karolina Kokoszka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Agata Fogtman - Piła
Karina Mościńska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Zuzanna Skalska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Martyna Zalewska - Szczecinek
Sylwia Mann - Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Tychy
Zuzanna Komor - Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 "Meridian", Warszawa
Magdalena Sowa - Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Dagmara Linnik - Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, Zawiercie
Katarzyna Warmuz - Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza", Zielona Góra

kategoria wiekowa 17-19 lat

Weronika Cudzich - Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Aleksandra Tunkiewicz - Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Michał Rybol - Zespół Placówek Oświatowych, Leśnica
Izabela Chodacka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Ewa Adamczyk - Pińczów
Ewa Wieczorek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Julia Krawiec - Ujsoły

nagroda za pracę niespełniającą warunków regulaminu konkursu (format) ale posiadającą duże walory artystyczne

Zuzanna Stanisławska - Ostrzeszów

autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie:

Kacper Szendel - Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim, Biała Podlaska
Anna Sosnowska - Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim, Biała Podlaska
Gabriela Dedes - Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim, Biała Podlaska
Joanna Janik - Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka
Jakub Bukowski- Gimnazjum, Chocze
Zofia Brzozek - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
Nadia Gieras - Szkoła Podstawowa nr 29, Dąbrowa Górnicza
Kamila Szymonowicz - Liceum Plastyczne, Dąbrowa Górnicza
Liwia Stawicka - Szkoła Podstawowa nr 14, Gdańsk
Tatiana Wasylczak - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Max Tajak - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Wiktoria Gierut - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Adrian Tarnachowicz - Zespół Szkół Specjalnych, Grudziądz
Laura Iossa - Świetlica przy parafii Miłosierdzia Bożego, Jasło
Aleksandra Setlak - Świetlica przy parafii Miłosierdzia Bożego, Jasło
Jan Puchowski - Gimnazjum nr 1, Józefów
Katarzyna Chwierut - Gimnazjum nr 1, Józefów
Zuzanna Jonkisz - Kaniów
Maja Białorudzka - Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
Maria Bury - Dom Kultury, Kęty
Eliza Klimczyk - Dom Kultury, Kęty
Kornelia Wełna - Dom Kultury, Kęty
Kinga Spruta (2 prace) - Kobylin
Julia Solecka - II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Małgorzata Piecuch - II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Aleksandra Novak -  II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Mateusz Słabek - Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
Pola Kulik - Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Matylda Sołtysik - Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Julia Gaca - Fundacja Oświatowa "Nasza Szkoła", Łódź
Zofia Jarkiewicz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Piotr Strama, 14 lat - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowy Targ
Sylwia Brola - I Liceum Ogólnokształcące, Opoczno
Sonia Siedlecka - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Nina Ulczok - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Justyna Kukla -  Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Katarzyna Adamus -  Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Barbara Moczulska - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Julia Konopka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Wiktoria Franczak - Sołectwo Stawy Grojeckie, Oświęcim
Julia Hurnik - Szkoła Podstawowa nr 9, Oświęcim
Patrycja Kozłowska - Świetlica Socjoterapeutyczna, Oświęcim
Patrycja Porębska - Zespół Szkół nr 1, Oświęcim
Kamila Krukowska - Zespół Szkół nr 1, Oświęcim 
Weronika Bliźnik - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Kacper Mozgała - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zuzanna Ledwoń - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Jagoda Borzycka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Joanna Lichańska - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Jakub Wyroba - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Dżesika Wilk - Klub Środowiskowy "Pozytywka" przy Ośrodku Pomocy Społecznej, Polkowice
Jesica Wrońska - Klub Środowiskowy "Pozytywka" przy Ośrodku Pomocy Społecznej, Polkowice
Olga Dobroskok - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Cyprian Rodzik - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Marcel Janik - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Kacper Piasecki - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna w Gimnazjum nr 1, Polkowice
Natalia Drzewiecka - Rozgarty
Rafał Marciniak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Sandra Wiśniewska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Klaudia Matuszewska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Zuzanna Ozdowy - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Justyna Bułach - Publiczne Gimnazjum nr 3, Świebodzin
Małgorzata Majka - Centrum Działań Plastycznych "Akademia" przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Anna Barciaga - Szkoła Podstawowa nr 2, Świętochłowice
Agata Wolny - Szkoła Podstawowa nr 2, Świętochłowice
Anna Maras - Tczalin
Szymon Kowalczuk - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Kinga Szwagrzyk - Trąbki
Emilia Wójtowicz - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Julia Mirocha - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Zuzanna Kasprzycka - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Wadowice
Weronika Mielczarek - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Wałbrzych
Leandra Gołowkow - Pałac Młodzieży, Warszawa
Barbara Janaszek - Pałac Młodzieży, Warszawa
Zofia Gołębiewska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Aleksandra Kowalska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Jan Nadolski - Pałac Młodzieży, Warszawa
Anna Tatko - Pałac Młodzieży, Warszawa
Sara Codkowska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Da My Nguyen - Pałac Młodzieży, Warszawa
Balanka Tabaka - Wytrzyszczki
Weronika Dudko - Gimnazjum, Zabłudów
Kinga Dudko - Gimnazjum, Zabłudów
Piotr Szpindor - Szkoła Podstawowa w Pniówku, Zamość
Gabriela Olech - Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, Zamość
Simon Biela - Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, Zawiercie

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



LIVE? - jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego 30 września 2017 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury wystąpi artysta nietuzinkowy - którego teksty, a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie - pozwalają zatrzymać się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnieć sobie o całej poezji życia, o...czytaj więcej...
wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)