Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XVII Darujmy światu pokój 2018

od: do:

W dniach od 21 września roku do 16 października 2018 roku (podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy w Międzynarodowym Dniu Pokoju - 21 września o godzinie 14:00) w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój", objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowanego do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Do udziału w siedemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zostało nadesłanych - przez 903 autorów - 910 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Joanna Zemanek - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.

nagrodzeni:

nagroda specjalna

Artur Malec - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Lublin

kategoria wiekowa 7-10 lat

Wiktoria Wolniaczyk - Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza
Marika Staniszewska - Polska Szkoła, Lincoln, Anglia
Karina Mieczkowska - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Iga Adamczyk - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Henryk Domalewski - Przedszkole Niepubliczne Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Ola Olejarz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zofia Jarkiewicz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Witold Czyż - Szkoła Podstawowa nr 1, Olkusz
Jakub Bieniek - Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Nadia Migo - Szkoła Podstawowa nr 4, Polkowice
Cyprian Rodzik - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Nina Dzimińska - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Dominik Ogos - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Wiktoria Zięba - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Julia Erber - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Szymon Adamczuk - Zespół Szkół i Przedszkola, Tarnawatka
Alicja Rybarczyk - Pałac Młodzieży, Warszawa
Kornelia Typek - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość
Aleksandra Cichosz - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość
Julia Burda - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

kategoria wiekowa 11-13 lat

Jan Trzonek, Gałków Duży
Maksymilian Dec - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Aleksandra Szabat - Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Katarzyna Gzyl - Szkoła Podstawowa nr 3, Józefów
Sara Wróbel - Euroszkoła, Lublin
Aleksandra Mikołajska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Weronika Mądra - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Julia Ledwik - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Marta Brzęk - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Alicja Mądrala - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Olga Moskała-Wróbel - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Teresa Dylik - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Izabela Podgórska - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Martyna Jaśkiewicz - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Magda Dyczko - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Wiktoria Olczyńska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Mateusz Rumiński - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Natasza Ficner - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karolina Pawełek - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Weronika Bartoszek - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Magdalena Chemicz - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
Eliza Stenzel - Pałac Młodzieży, Warszawa
Kalina Kłos - Pałac Młodzieży, Warszawa
Agata Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr 293, Warszawa
Judyta Kuduk - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Hanna Kawalec - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość

kategoria wiekowa 14-16 lat

Martyna Fierdonek - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Klaudia Martynek - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Katarzyna Kantor - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Błażej Henrik - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Maciej Czyż - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Iwona Cieślar - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Oliwia Włusek - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Socha - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Aleksandra Ambroziak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Olga Durkacz - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski
Maja Kowaluk - Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Honorata Wargulak - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Lublin
Aleksandra Ścieszka - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Amelia Wodok - Szkoła Podstawowa nr 7, Orzesze-Gardawice
Dominika Nitka - Szkoła Podstawowa nr 8, Oświęcim
Martyna Jedynowicz - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Michalina Kumańska - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Paulina Kała (2 prace) - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Paulina Zgrajek - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Kinga Kokoszka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zofia Gornaus - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zofia Sobieska - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Ewa Sakowska - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Alicja Ziółek - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Paulina Grzywacz - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Sandra Wiśniewska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

kategoria wiekowa 17-19 lat

Aleksandra Piaskowa - Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Wiktoria Plaskota - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Ewelina Strzemińska - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Kuliś - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kinga Spruta, Kobylin
Julia Kozłowska - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Dominik Męczkowski - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Łukasz Mrożek - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Aleksandra Zaborowska - I Liceum Ogólnokształcące, Opoczno
Patryk Szpiegla - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Damian Sosnowski - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock

autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie:


Agata Siekielewska - Multicentrum Miejska Biblioteka Publiczna, Biała Podlaska
Gabriela Ciosmak - Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Anna Wąsowicz - Szkoła Podstawowa nr 2, Cieszyn
Łukasz Waszut - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Józef Legierski - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Ksawery Pietraszko - Szkoła Podstawowa nr 26, Dąbrowa Górnicza
Agnieszka Nowak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Wiktoria Manjak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Katarzyna Wójcik - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kamila Szymonowicz - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Magdalena Stec - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Izabella Grubka - Szkoła Podstawowa, Graboszyce
Jakub Sot - Szkoła Podstawowa nr 3, Józefów
Aleksandra Matlak - II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Wiktor Włodarczyk - Szkoła Podstawowa nr 1, Krzeszowice
Kinga Wdowiak - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Lublin
Gabriela Konera - Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Wiktor Piechura - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Konrad Wódarczyk - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 176, Łódź
Sylwia Lizoń - II Liceum Ogólnokształcące, Nowy Sącz
Aleksandra Mikołajska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Weronika Płonka - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Magdalena Zwiernik - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Natalia Krawczyk - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Igor Stoczek - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Martyna Belniak - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zuzanna Konopka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Patricia Holzman - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Maja Rybacka - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Mateusz Przewoźniak - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Martyna Telesewicz - Szkoła Podstawowa nr 8, Oświęcim
Urszula Czebotar - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Kacper Mozgała - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Martyna Gryga - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Aleksandra Gomułka - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Zofia Bajus - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Kamila Jochańska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Piotr Nowakowski - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Karina Mościńska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Wiktoria Ulok - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Małgorzata Bednarek - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Ewa Bocian - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Nicol Kędzierska - Szkoła Podstawowa nr 1, Przeciszów
Matylda Świerczyńska - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Patryk Pytlik - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Natalia Żak - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Lena Rajska - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Karolina Canavero - Pracownia Plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Patrycja Niedziela - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Julia Góra - Szkoła Podstawowa, Sulmierzyce
Jagna Jędraszko - Centrum Działań Plastycznych Akademia przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Amelia Seremak - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Hanna Bartosz - Szkoła Podstawowa nr 37, Tychy
Sonia Kozak - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
Sylwia Żabińska, Uście Gorlickie
Laura Lipko - Pałac Młodzieży, Warszawa
Marianna Sikorska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Weronika Natanek - Pałac Młodzieży, Warszawa
Blanka Wyrzykowska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Zofia Car - Pałac Młodzieży, Warszawa
Hanna Wolska - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Natalia Dobrowolska - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Weronika Zamojtel - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Spełniamy marzenia... Elita New Team China Tour 10 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu formacji tanecznych Oświęcimskiego Centrum Kultury i zaprzyjaźnionych szkół tańca pt. "Spełniamy marzenia... Elita New Team China Tour" . Podczas odbywających się 15...czytaj więcej...
październik 2018
  P W Ś C P S N
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)