Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

XVII Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój

od: 21.09.2018 do: 21.09.2018

21 września 2018 roku o godzinie 14:00 - w Międzynarodowym Dniu Pokoju - w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie do 16 października 2018 roku.

Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat - do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w siedemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zostało nadesłanych - przez 903 autorów - 910 prac, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Joanna Zemanek - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.

nagrodzeni:

nagroda specjalna

Artur Malec - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Lublin

kategoria wiekowa 7-10 lat

Wiktoria Wolniaczyk - Szkoła Podstawowa nr 30, Dąbrowa Górnicza
Marika Staniszewska - Polska Szkoła, Lincoln, Anglia
Karina Mieczkowska - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Iga Adamczyk - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Henryk Domalewski - Przedszkole Niepubliczne Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Ola Olejarz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zofia Jarkiewicz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Witold Czyż - Szkoła Podstawowa nr 1, Olkusz
Jakub Bieniek - szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Julia Ledwik - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Nadia Migo - Szkoła Podstawowa nr 4, Polkowice
Cyprian Rodzik - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Nina Dzimińska - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Dominik Ogos - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Wiktoria Zięba - Pracownia plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Julia Erber - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Szymon Adamczuk - Zespół Szkół i Przedszkola, Tarnawatka
Alicja Rybarczyk - Pałac Młodzieży, Warszawa
Kornelia Typek - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość
Aleksandra Cichosz - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość
Julia Burda - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

kategoria wiekowa 11-13 lat

Jan Trzonek, Gałków Duży
Maksymilian Dec - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Aleksandra Szabat - Szkoła Podstawowa nr 3, Hrubieszów
Katarzyna Gzyl - Szkoła Podstawowa nr 3, Józefów
Sara Wróbel - Euroszkoła, Lublin
Aleksandra Mikołajska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Weronika Mądra - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Marta Brzęk - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Alicja Mądrala - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Olga Moskała-Wróbel - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Teresa Dylik - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Izabela Podgórska - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Martyna Jaśkiewicz - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Magda Dyczko - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Wiktoria Olczyńska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Mateusz Rumiński - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Natasza Ficner - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
Karolina Pawełek - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Starogard Gdański
Weronika Bartoszek - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Magdalena Chemicz - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
Eliza Stenzel - Pałac Młodzieży, Warszawa
Kalina Kłos - Pałac Młodzieży, Warszawa
Agata Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr 293, Warszawa
Judyta Kuduk - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Hanna Kawalec - Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni”, Zamość

kategoria wiekowa 14-16 lat

Martyna Fierdonek - Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
Klaudia Martynek - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Katarzyna Kantor - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Błażej Henrik - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Maciej Czyż - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Iwona Cieślar - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Oliwia Włusek - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Natalia Socha - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Aleksandra Ambroziak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Olga Durkacz - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorzów Wielkopolski
Maja Kowaluk - Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Honorata Wargulak - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Lublin
Aleksandra Ścieszka - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Amelia Wodok - Szkoła Podstawowa nr 7, Orzesze-Gardawice
Dominika Nitka - Szkoła Podstawowa nr 8, Oświęcim
Martyna Jedynowicz - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Michalina Kumańska - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Paulina Kała (2 prace) - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Paulina Zgrajek - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Kinga Kokoszka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zofia Gornaus - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Zofia Sobieska - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Ewa Sakowska - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Alicja Ziółek - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Paulina Grzywacz - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Sandra Wiśniewska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

kategoria wiekowa 17-19 lat

Aleksandra Piaskowa - Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Wiktoria Plaskota - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Ewelina Strzemińska - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Kuliś - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kinga Spruta, Kobylin
Julia Kozłowska - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Dominik Męczkowski - Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych, Łomża
Łukasz Mrożek - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Aleksandra Zaborowska - I Liceum Ogólnokształcące, Opoczno
Patryk Szpiegla - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Damian Sosnowski - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock

autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie:


Agata Siekielewska - Multicentrum Miejska Biblioteka Publiczna, Biała Podlaska
Gabriela Ciosmak - Młodzieżowy Dom Kultury, Biłgoraj
Anna Wąsowicz - Szkoła Podstawowa nr 2, Cieszyn
Łukasz Waszut - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Józef Legierski - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Cieszyn
Ksawery Pietraszko - Szkoła Podstawowa nr 26, Dąbrowa Górnicza
Agnieszka Nowak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Wiktoria Manjak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Katarzyna Wójcik - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Kamila Szymonowicz - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Magdalena Stec - Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
Izabella Grubka - Szkoła Podstawowa, Graboszyce
Jakub Sot - Szkoła Podstawowa nr 3, Józefów
Aleksandra Matlak - II Liceum Ogólnokształcące, Kraków
Wiktor Włodarczyk - Szkoła Podstawowa nr 1, Krzeszowice
Kinga Wdowiak - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Lublin
Gabriela Konera - Szkoła Podstawowa nr 18, Lublin
Wiktor Piechura - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Konrad Wódarczyk - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 176, Łódź
Aleksandra Mikołajska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Weronika Płonka - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Osiek
Magdalena Zwiernik - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Natalia Krawczyk - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Igor Stoczek - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Martyna Belniak - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zuzanna Konopka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Patricia Holzman - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Maja Rybacka - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Mateusz Przewoźniak - Szkoła Podstawowa nr 2, Oświęcim
Martyna Telesewicz - Szkoła Podstawowa nr 8, Oświęcim
Urszula Czebotar - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Kacper Mozgała - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Martyna Gryga - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Aleksandra Gomułka - Szkoła Podstawowa nr 5, Piastów
Zofia Bajus - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Kamila Jochańska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Piotr Nowakowski - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Karina Mościńska - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Wiktoria Ulok - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Małgorzata Bednarek - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Ewa Bocian - Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Szkoła Podstawowa nr 3, Polkowice
Nicol Kędzierska - Szkoła Podstawowa nr 1, Przeciszów
Matylda Świerczyńska - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Patryk Pytlik - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Natalia Żak - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Lena Rajska - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Karolina Canavero - Pracownia Plastyczna „Na winklu”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Patrycja Niedziela - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Słupca
Sylwia Lizoń, Stary Sącz
Julia Góra - Szkoła Podstawowa, Sulmierzyce
Jagna Jędraszko - Centrum Działań Plastycznych Akademia przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, Świecie
Amelia Seremak - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Hanna Bartosz - Szkoła Podstawowa nr 37, Tychy
Sonia Kozak - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy
Sylwia Żabińska, Uście Gorlickie
Laura Lipko - Pałac Młodzieży, Warszawa
Marianna Sikorska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Weronika Natanek - Pałac Młodzieży, Warszawa
Blanka Wyrzykowska - Pałac Młodzieży, Warszawa
Zofia Car - Pałac Młodzieży, Warszawa
Hanna Wolska - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Natalia Dobrowolska - Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość
Weronika Zamojtel - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.



Amore - mój hołd dla miłości - retransmisja koncertu André Rieu z Maastricht 7 października 2018 roku o godzinie 17:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się retransmisja koncertu André Rieu , który odbył się 7 lipca 2018 roku w Maastricht pt. "Amore - mój hołd dla miłości" . André Rieu : "Amore - mój hołd dla miłości" to...czytaj więcej...

dzisiaj

sierpień 2018
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)