Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

XVIII Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój

od: 20.09.2019 do: 20.09.2019

20 września 2019 roku o godzinie 14:00 - z okazji Międzynarodowego Dniu Pokoju - w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowany XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim, adresowany do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat - do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w osiemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zostały nadesłane 543 prace, które oceniła komisja w składzie: Bożena Formas-Mądry - artysta plastyk, Paweł Warchoł - artysta plastyk, Agnieszka Kołodziej-Ryś - plastyk, Magdalena Prochowska - plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, równorzędne nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła kwalifikacją do udziału w pokonkursowej wystawie.

nagroda specjalna:

Mateusz Wolniaczyk - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza

kategoria wiekowa 7-10 lat

równorzędne nagrody


Hanna Płonka - Szkoła Podstawowa, Grojec
Angelo Chan Po Chi - Hongkong, Chiny
Joanna Domagała - Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Jan Bryja - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Anastazja Wojeńska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Nadia Nowak - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Lena Szmajduch - Pracownia plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Monika Dynowska - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Hanna Kudła - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Walentyna Kollner - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Zofia Łyś - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

równorzędne wyróżnienia

Siu Hoi Ching - Hongkong, Chiny
Tang Chi Hei - Hongkong, Chiny
Lo Quinton - Hongkong, Chiny
Maja Faliszewska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Natalia Giełczyńska - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zofia Kurnik -  Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Aleksy Grabek - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Kalina Wabik - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Zuzanna Góra - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość
Kornelia Typek - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

kategoria wiekowa 11-13 lat

równorzędne nagrody


Sofia Ghezzi - Arezzo, Włochy
Beatrice Goti - Arezzo, Włochy
Matilde Pepi - Arezzo, Włochy
Amelia Dubla - Kurowice
Natalia Skiba - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Franciszek Kacorzyk - Laboratorium Sztuki, Oświęcim
Alicja Mądrala - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Czyżycka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Zuzanna Konopka - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Maja Jędrocha - Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Julia Konopka - Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim
Marta Jurasik - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Alicja Mutryn - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Aleksandra Teterycz - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Weronika Zamojtel - Osiedlowy Dom Kultury „Okraglak”, Zamość
Anna Jabłońska - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Zamość

równorzędne wyróżnienia

Sara Lazzeroni - Arezzo, Włochy
Riccardo Moretti - Arezzo, Włochy
Leung Yu Hin - Hongkong, Chiny
Magda Siaśkiewicz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Estera Trochimiuk - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Mateusz Chudy - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Kovacs - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Katarzyna Stańczyszyn - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Julia Burda - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Lena Paluchowska - Szkoła Podstawowa, Zator

kategoria wiekowa 14-16 lat

równorzędne nagrody


Wiktoria Dąbrowska (2 prace) - Szkoła Podstawowa, Babice
Lara Hofflin - Breisach, Niemcy
Natalia Socha - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Marta Brzęk - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Aleksandra Leszczyńska - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Wiktoria Kaim (2 prace) - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Gabriela Jarosz - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Marcin Momot - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Paulina Grzywacz - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Anna Strauchold - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Wiktoria Polak - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

równorzędne wyróżnienia

Wiktoria Manjak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Amelia Szlendak - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Ngai Wan Shan - Hongkong, Chiny
Paulina Czarnik - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Marta Brzęk - Szkoła Podstawowa nr 9, Oświęcim
Karolina Kokoszka - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Karina Mościńska - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Marcin Zasak - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Anna Kowalska - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

kategoria wiekowa 17-19 lat

równorzędne nagrody


Wiktoria Plaskota - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Julia Zaród - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Jan Mrożek - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Aleksandra Pankalla - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Igor Stoczek - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Paulina Kała - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Edyta Baran - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Milena Batko - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, Tychy

równorzędne wyróżnienia

Kinga Spruta (2 prace) - Kobylin
Radha Łebska - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Paulina Szafarz - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
Luiza Srebnik - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock

autorzy wyróżnieni kwalifikacją do udziału w pokonkursowej wystawie

Francesca Ercolani - Arezzo, Włochy
Jessica Gerlach - Breisach, Niemcy
Charlotte Voppel - Breisach, Niemcy
Martyna Matyla - Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
Cheng Hiu Ching - Hongkong, Chiny
Lee Ivan - Hongkong, Chiny
Priscilla Leung - Hongkong, Chiny
Au Yeung Cheuk Ling - Hongkong, Chiny
Ho Tsz Lok - Hongkong, Chiny
Law Hau Ming - Hongkong, Chiny
Mui Yeuk Ping - Hongkong, Chiny
Chan Ming Wai - Hongkong, Chiny
Law Wing Yi - Hongkong, Chiny
Lam Pui Ying - Hongkong, Chiny
Tseng Wan Yu - Hongkong, Chiny
Sandy Zeng - Hongkong, Chiny
Joanna Ketner - Szkoła Podstawowa nr 3, Józefów
Karolina Dziki - Kraszew
Łucja Drobnik - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Pola Kulik - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Stefania Rybaczek - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Matylda Sołtysik - Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, Łódź
Hanna Gamrot - Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Łódź
Roksana Czyszek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Weronika Kamińska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Anna Końpa - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Miłakowo
Maria Budz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Alicja Fudalewicz - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Gabriela Moś - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Zuzanna Stołowska-Skrzypczyk - Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ
Ola Olejarz - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Julia Świder - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Igor Ujwary - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Antoni Zygmunt - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek, Nowy Targ
Magdalena Bacik - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Weronika Grzelak - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Magdalena Mąsior - Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim
Sonia Siedlecka - Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Ostrzeszów
Aleksandra Sobczuk - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Olga Moskała-Wróbel - Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Aleksandra Żmuda -  Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim
Aleksandra Konik - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Nikola Pawlak - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Weronika Tenerowicz - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim
Karolina Maria Gorzka - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Damian Marcin Sosnowski - Centrum Kultury i Czytelnictwa, Serock
Nadia Fedunków - Pracownia Plastyczna „Okienko”, Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie
Emanuela Stępora - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
Magdalena Borowiec - Osiedlowy dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Kinga Trych - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Zamość
Weronika Bielewicz - Szkoła Podstawowa nr 3, Żyrardów

Konkurs został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.


Jesień Oświęcimska 2019 W dniach 14-15 września 2019 roku na Rynku Głównym w Oświęcimiu będą się odbywały prezentacje artystyczne w ramach "Jesieni Oświęcimskiej" . Tegoroczna edycja upłynie tradycyjnie pod znakiem doskonałej, różnorodnej muzyki i fantastycznej zabawy. W programie - 14 września -...czytaj więcej...
sierpień 2019
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)