Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury

od: do:

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle, programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia 2019 roku. Informacje o innych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie.

19 stycznia UWAGA! ZMIANA TERMINU KONCERTU 24 stycznia odbędzie się koncert Eleni - jednej z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce, która wylansowała i wprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów, między innymi takie utwory jak: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Miłość jak wino". Bilet na koncert Eleni będzie doskonałym prezentem dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

25 stycznia... obiad, randka, kłótnia, godzenie się i... kabaret - wszystko z kobietą smakuje lepiej, czyli Kabaret K2 w "Programie z Kobietą" i... Igorem Kwiatkowskim, którzy powalą swoim niepowtarzalnym urokiem, błyskotliwą ripostą i niezrównanym humorem.

1 lutego pojawi się Kabaret Młodych Panów ze swoim premierowym programem pt. "To jest chore!", w którym nowe pomysły, nowe skecze, nowi bohaterowie i nowe żarty! A oprócz tego? Powrót znajomych twarzy i ich dalsze perypetie! Nie zabraknie również śląskich akcentów!

15 lutego odbędzie się koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo - najbardziej rozpoznawalnego zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzonego przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora tekstów. W programie koncertu znajdą się utwory z najnowszej płyty "Blizny czasu" oraz ponadczasowe piosenki zespołu.

16 lutego
, za sprawą aktorów Teatru Bagatela w Krakowie, poznamy - w spektaklu pt. "Wieczór kawalerski" - perypetie młodego pana, który na dwie godziny przed planowaną ceremonią ślubną budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny.

23 lutego czeka nas spora dawka czarnego humoru i niebanalnych żartów Pawła Chałupki, Olki Szczęśniak, Bartosza Zalewskiego, Adama Van Bendlera i Jaśka Borkowskiego podczas "1. Gali Stand up w Oświęcimiu". Będzie odważnie i bez litości.

NOWOŚĆ

24 lutego przeniesiemy się do krainy bluesa za sprawą amerykańskiego muzyka Jimmy'ego Burnsa, który łączy korzenie z Delty z soulem tworząc unikalne własne brzmienie oraz polskiego bluesmana Guitar Marka grającego w wielu stylach podczas koncertu pt. "Blues Combo".

2 marca odbędzie się spektakl muzyczno-iluzjonistyczny "Transition" w wykonaniu duetu: Adrian Mitoraj - iluzjonista oraz Paul Stepien - multiinstrumentalista - prezentujący iluzję artystyczną w połączeniu z muzyką wykonywaną na żywo.

8 marca - podczas koncertu "10 Tenorów" - usłyszymy wielkie przeboje operetkowe, musicalowe i estradowe - łączące repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich - w wykonaniu solistów z Polski i Ukrainy z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Operetki w Kijowie. To unikalny projekt - będący mostem artystycznym i wokalnym między Polską i Ukrainą, w którym uczestniczą wybitni tenorzy z Polski i Ukrainy.

10 marca
będzie śmiesznie, wzruszająco i... pozytywnie podczas spektaklu z Teatru Imka w Warszawie pt. "#Pozytywni" - opowieści o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia - w wykonaniu Olgi Bołądź, Grażyny Wolszczak, Janusza Chabiora i Łukasza Simlata.

15 marca
powróci... Bożena i jej mąż Merlin z nowymi perypetiami - Kabaret Smile zaprezentuje laboratoryjną mieszankę codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki stworzą wybuchową reakcję w programie pt. "To się nadaje do kabaretu!".

16 marca odbędzie się koncert akustyczny jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów Andrzeja Piasecznego, podczas którego usłyszymy największe przeboje artysty oraz jego ulubione utwory.

23 marca - w koncercie pt. "Jedno jest niebo dla wszystkich" - wystąpią Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Dwie jego ostatnie solowe płyty roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

29 marca - nie po raz pierwszy w Oświęcimiu - zagoszczą bohaterki - cztery kobiety w wieku "menopauzalnym", z problemami, z którymi muszą się same uporać, a w grupie zawsze raźniej - przebojowego spektaklu teatralnego z pogranicza musicalu, kabaretu i farsy, z Teatru Capitol w Warszawie, pt. "Klimakterium... i już".

30 marca pojawią się bohaterki drugiej części kultowego spektaklu teatralnego z pogranicza musicalu, kabaretu i farsy, z Teatru Capitol w Warszawie, pt. "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał". Wydawałoby się, że w temacie... klimakterium zostało powiedziane już wszystko. Na szczęście nie!

13 kwietnia ponownie zabrzmią podczas "Koncertu Wiedeńskiego" przeboje króla walca - Johanna Straussa oraz popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego oraz solistów.


19.01 godz. 17:00  24.01 godz. 18:00 Koncert Eleni UWAGA! ZMIANA TERMINU KONCERTU

25.01 godz. 20:00 Igor Kwiatkowski z Kabaretem K2 - wieczór kabaretowy

1.02 godz. 17:30, 20:30 "To jest chore!" - program Kabaretu Młodych Panów

15.02 godz. 19:00 Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

16.02 godz. 18:00 "Wieczór kawalerski" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie

23.02 godz. 19:00 "1. Gala Stand up w Oświęcimiu" - wykonawcy: Paweł Chałupka, Olka Szczęśniak, Bartosz Zalewski, Adam Van Bendler, Jasiek Borkowski

24.02 godz. 18:00 NOWOŚĆ "Blues Combo" - koncert bluesowy w wykonaniu Jimmy'ego Burnsa i Guitar Marka w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń
2.03 godz. 18:00 "Transition" - spektakl muzyczno-iluzjonistyczny w wykonaniu Adriana Mitoraja i Paula Stepnia

8.03 godz. 19:00 Koncert "10 Tenorów" w wykonaniu solistów z Polski i Ukrainy z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Operetki w Kijowie

10.03 godz. 18:00 "#Pozytywni" - spektakl komediowy z Teatru Imka w Warszawie w wykonaniu Olgi Bołądź, Grażyny Wolszczak, Janusza Chabiora, Łukasza Simlata

15.03 godz. 18:00 "To się nadaje do kabaretu!" - program Kabaretu Smile

16.03 godz. 18:00 NOWOŚĆ! Koncert Andrzej Piaseczny akustycznie

23.03 godz. 19:00 Koncert "Jedno jest niebo dla wszystkich" - Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

29.03 godz. 18:00 "Klimakterium... i już" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie

30.03 godz. 18:00 "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie

13.04 godz. 17:00 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego i solistów

Za ewentualne zmiany w programie przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie.

Informacje o innych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi OświęcimskiejSylfida - retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie 10 lutego 2019 roku o godzinie 17:00 w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie pt. "Sylfida" . Sylfida – ulotna mieszkanka leśnych ostępów – stała się bohaterką pierwszego romantycznego baletu,...czytaj więcej...

dzisiaj

styczeń 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)