Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury

od: do:

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle, programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia 2019 roku. Informacje o innych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie.

23 marca - w koncercie pt. "Jedno jest niebo dla wszystkich" - wystąpią Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Dwie jego ostatnie solowe płyty roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

29 marca - nie po raz pierwszy w Oświęcimiu - zagoszczą bohaterki - cztery kobiety w wieku "menopauzalnym", z problemami, z którymi muszą się same uporać, a w grupie zawsze raźniej - przebojowego spektaklu teatralnego z pogranicza musicalu, kabaretu i farsy, z Teatru Capitol w Warszawie, pt. "Klimakterium... i już".

30 marca pojawią się bohaterki drugiej części kultowego spektaklu teatralnego z pogranicza musicalu, kabaretu i farsy, z Teatru Capitol w Warszawie, pt. "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał". Wydawałoby się, że w temacie... klimakterium zostało powiedziane już wszystko. Na szczęście nie!

6 kwietnia - Kabaret Paranienormalni zaprezentuje paranienormalny humor w skeczach z nowego programu pt. "Vip Tour" - występ kabaretu jest jak najlepsza, najszybsza i najtańsza z terapii... terapia śmiechem! A śmiech, to zdrowie!

13 kwietnia
ponownie zabrzmią podczas "Koncertu Wiedeńskiego" przeboje króla walca - Johanna Straussa oraz popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego oraz solistów.

23 kwietnia w spektaklu pt. "Triathlon Story"... w hotelowym pokoju - wieczorem, przypadkowo - spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych - różnych profesji - Waldemar Błaszczyk, Andrzej Deskur, Piotr Nowak, Bartłomiej Topa. Łączy ich triathlon, a dzieli wszystko!

10 maja NOWOŚĆ wystąpi Przemek Strączek/Chiao Hue Quartet z koncertem pt. "Three Continents", będącym próbą połączenia orientalnej egzotyki z europejskim jazzem, w którym przewodnią rolę melodyczną odgrywa tradycyjny instrument chiński - erhu.

11 maja | koncert przeniesiony z lutego - bilety zachowują ważność | odbędzie się koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo - najbardziej rozpoznawalnego zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzonego przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora tekstów. W programie koncertu znajdą się utwory z najnowszej płyty "Blizny czasu" oraz ponadczasowe piosenki zespołu.

17 maja
NOWOŚĆ w brawurową muzyczną podróż zabierze nas - podczas swojego recitalu - Hanna Śleszyńska obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem swobodnie czująca się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych, jak i musicalowych.

29 maja NOWOŚĆ boso - ze swoim programem stand up pt. "Prawo dżungli" - zawita Wojciech Cejrowski, który z fantazją i doskonałym poczuciem humoru zaprowadzi słuchaczy do najbardziej egzotycznych miejsc świata oraz zapewni wrażenia, których publiczność nie zapomni przez długi czas.

2 czerwca NOWOŚĆ - z recitalem fortepianowym pt. "Moje hiszpańskie serce" - wystąpi Katarzyny Musiał należąca do elitarnego grona Artystów Steinway - koncertująca jako solistka i kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce Północnej, Europie i Azji, której koncert w Oświęcimiu rozpocznie tournée promujące jej najnowszą płytę pt. "My Spanish Heart".


23.03 godz. 19:00 Koncert "Jedno jest niebo dla wszystkich" - Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

29.03 godz. 18:00 "Klimakterium... i już" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie

30.03 godz. 18:00 "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie

6.04 godz. 20:00 "Vip Tour" - program Kabaretu Paranienormalni
13.04 godz. 17:00 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu Kameralnego Zespołu Straussowskiego i solistów

23.04 godz. 19:00 "Triathlon Story" - spektakl komediowy w wykonaniu Waldemara Błaszczyka, Andrzeja Deskura, Piotra Nowaka, Bartłomieja Topy 

10.05 godz. 19:00 NOWOŚĆ "Three Continents" - koncert w wykonaniu Przemek Strączek/Chiao Hue Quartet ramach projektu "Dom otwarty" z cyklu "Muzyka - źródło skojarzeń"

11.05 godz. 19:00 | koncert przeniesiony z lutego - bilety zachowują ważność | Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

17.05 godz. 19:00 NOWOŚĆ Recital Hanny Śleszyńskiej

29.05 godz. 19:30 NOWOŚĆ "Prawo dżungli" - Wojciech Cejrowski boso do Oświęcimia

2.06 godz. 18:00 NOWOŚĆ "Moje hiszpańskie serce" - recital fortepianowy Katarzyny Musiał w ramach projektu "Dom otwarty" z cyklu "Muzyka - źródło skojarzeń"

Za ewentualne zmiany w programie przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie.

Informacje o innych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi OświęcimskiejFestiwal Filmowy Wiosna Filmów w Polsce 2019 W dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały przedpremierowe projekcje filmów nagradzanych i prezentowanych na światowych festiwalach w ramach Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w Polsce 2019 . Nasze Kino już po raz piąty...czytaj więcej...

dzisiaj

marzec 2019
  P W Ś C P S N
09 1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)