Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
REKOMENDACJE
ZAPRASZAMY DO KINA
INFORMACJE
SZUKAJ W SERWISIE

Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury

od: do:

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2020 roku na wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja.

Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie.

22 stycznia zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu orkiestry grającej na instrumentach dawnych "Orchester 1756" założonej w 2006 roku w Salzburgu - mieście Mozarta - przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera, którego koncertmistrzem i solistą jest grecki skrzypek Dimitris Karakantas grający na skrzypcach Paolo Antonio Testore z 1757 roku. W programie koncertu znajdą się utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Josepha Haydna i Antonio Vivaldiego.

28 stycznia poznamy historię muzyki muzyki według Grupy MoCarta za sprawą najnowszego programu tego muzycznego kabaretu pt. "Grupa MoCarta wśród gwiazd". Panowie otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery pory roku. W koncercie znajdzie się również skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę...

8 lutego odbędzie się spektakl komediowy z Teatru My w wykonaniu Ewy Kasprzyk, Patricii Kazadi, Laury Samojłowicz, Stefano Terrazzino, Piotra Zelta i Lesława Żurka pt. "Czarno to widzę, czyli wymieszani posortowani". W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi, niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca, niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, "Słowiańskie słowiki" - amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą - będą miały przed sobą trudne życie...

15 lutego odbędzie się koncert fortepianowy rosyjskiego pianisty Dmitry'ego Shishkina - laureata VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku, III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego w 2013 roku oraz konkursów w Rosji, Chinach, Niemczech i Bułgarii, który koncertował w Bułgarii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, Chinach, Włoszech i Polsce - i polskiego kwartetu Reed Connection Quartet. Reed Connection tworzą soliści Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, którzy udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches: Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga. Gościnnie z trio wystąpi José António de Abreu. W programie koncertu znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga Van Beethovena.

23 lutego będzie... magicznie za sprawą prezentacji iluzjonistów z grupy "Champions of Illusion" w ramach ich tournée pn. Międzynarodowy Festiwal Iluzji "Champions of Illusion". Impreza jest adresowana do całej rodziny i bez względu na wiek każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie oprócz artystów zawsze czynnie uczestniczy publiczność. Artyści prezentują przeróżne formy iluzji - od popularnych zwłaszcza wśród dzieci sztuczek karcianych, przez pokazy z gołębiami i sztuczki mentalne, po iluzje z dużymi rekwizytami. Każdy iluzjonista jest inny i czym innym zachwyca publiczność.

Uwaga! Zmiana terminu - spektakl przeniesiony z 29 lutego na 7 marca
7 marca - w spektaklu komediowym w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie pt. "Seks nocy letniej" - pojawi się... sześciokąt uczuciowy w stylu retro "w samym środku lata, gdzieś około 1910 roku". Dotknięty impotencją wynalazca-amator z bogobojną żoną, lekarz-erotoman z przyjaciółką, filozof natury z narzeczoną bez zahamowań i... rakiety do badmintona oraz siatki na motyle w arkadyjskiej scenerii domku na wsi. Po tej jednej nocy zaskakujących odkryć i odważnych decyzji nikt już nie będzie taki sam, jak przedtem. A to wszystko za sprawą Woddy'ego Allena.

8 marca będzie można posłuchać popularnych utworów operetkowych i operowych oraz przebojów muzyki filmowej podczas koncertu - w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej "Impressione" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów - Mileny Lange i Adama Szerszenia - pt. "Koncert Galowy - Krzesimir Dębski zaprasza".

14 marca z najnowszym programem pt. "Tu i teraz!" pojawi się Kabaret Smile. W nowej odsłonie, tradycyjnie z wyjątkową dawką humoru. Nowe skecze i... interakcja z publicznością. Każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. To trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć.

15 marca w spektaklu komediowym, w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna, pt. "Nerwica natręctw"... w poczekalni u genialnego psychiatry spotka się kilkoro pacjentów. Są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

21 marca na scenie pojawi się legenda polskiej muzyki - z koncertem pt. "30 lat jak jeden koncert..." - zespół "Raz, Dwa, Trzy" - należący już do klasyki - którego prostota i szczerość trafia do każdego. Są uniwersalni bez względu na wiek - swój i odbiorcy - i potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym zespołu - jego swoistym DNA. Koncertami bez wielkich fet, akademii i transmisji, zespół chce uczcić swoją z widzami przyjaźń i wyrazić wdzięczność za to, że są z zespołem. Te 30 lat minęło jak jeden koncert!

29 marca ponownie - po czterech latach - do Oświęcimia powróci projekt "Queen symfonicznie", którego dotychczasowy repertuar nabiera nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. W sezonie 2019/2020 zespół ponownie planuje nowości w liście utworów. Niezwykłe koncerty pt. "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. To absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 200 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 150 000 widzów.

30 marca odbędzie się spektakl komediowy z Teatru Komedia w Warszawie, w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego, pt. "Kolacja pożegnalna". Kolacja pożegnalna to wystawna kolacja na cześć osoby, którą organizatorzy wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach jaki temu towarzyszy ma być dowodem na to, że zaproszony gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęciu w jakim celu została zaproszona! Podczas kolacji gość orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od ich wspólnego znajomego o takowych spotkaniach. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli...

18 kwietnia - w koncercie Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko pt. "Atrament z nutą maliny" - posłuchać będzie można utworów z dwóch najbardziej znanych płyt artystki - "Atramentowa" (podwójna Platynowa Płyta) i "Malinowa" (Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku - Muzyka Poetycka) - piosenek do tekstów Wojciecha Młynarskiego, Doroty Czupkiewicz, Marcina Sosnowskiego jak i autorskie kompozycje Stanisławy Celińskiej, których twórcą muzyki i aranżacji jest Maciej Muraszko.

24 kwietnia odbędzie się "Koncert Wiedeński" - programowo nawiązujący do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Zabrzmią przeboje króla walca - Johanna Straussa, popisowe arie z najsłynniejszych operetek - "Zemsta nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Wesoła wdówka", "Baron cygański" i "Kraina uśmiechu" oraz, między innymi walc "Nad pięknym modrym Dunajem", aria Barinkaya "Wielka sława to żart", duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polka "Tritsch-Tratsch" i słynny "Marsz Radeckiego". W koncercie wezmą udział soliści operowi - Anna Ciereszko i Tomasz Tracz, którym będzie towarzyszył Kameralny Zespół Straussowski w składzie: Emilia Zawisza, Klaudyna Wąsiewicz, Piotr Łukaszczyk i Andrzej Tulik.

26 kwietnia Michał Bajor zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie", które ukazało się jesienią 2019 roku. Na płycie znalazły się jego ulubione piosenki włoskie i francuskie - od przejmującej "Je sui malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Gainsburga, czy roztańczone "Quando, quando", aż po dramatyczny "Hymn miłości" Piaf. Dla miłośników talentu Michała Bajora i sympatyków włoskich oraz francuskich przebojów to będzie niezapomniany koncert!

23 maja pojawi się znany, popularny i lubiany Kabaret Hrabi w premierowym programie... na razie bez tytułu. Kabaret Hrabi to esencja wzięta z kilku największych polskich kabaretów i "młodego pokolenia" - jeden z najlepszych i najbardziej cenionych zespołów kabaretowych. Oprócz tego że bawią, potrafią także skłonić do refleksji i wykrzesać z widza emocje jakich na pewno się nie spodziewa. Kabaret Hrabi to także bardzo starannie przygotowane teksty i popis doskonałej gry aktorskiej. Artyści od lat utrzymują wysoki poziom prezentowanego humoru, który przypada do gustu każdemu, bez względu na wiek, płeć czy poglądy.

Rezerwacja i sprzedaż biletów od 4 listopada.


22.01 godz. 18:00 Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry "Orchester 1756"

28.01 godz. 19:00 "Grupa MoCarta wśród gwiazd" - program kabaretowo-muzyczny

8.02 godz. 18:00 "Czarno to widzę, czyli wymieszani posortowani" - spektakl komediowy z Teatru My w wykonaniu Ewy Kasprzyk, Patricii Kazadi, Laury Samojłowicz, Stefano Terrazzino, Piotra Zelta i Lesława Żurka

15.02 godz. 18:00 Koncert fortepianowy Dmitry'ego Shishkina i Reed Connection Quartet

23.02 godz. 16:00 Międzynarodowy Festiwal Iluzji "Champions of Illusion"

29.02 godz. 18:00 "Seks nocy letniej" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie Uwaga! Zmiana terminu - spektakl przeniesiony na 7 marca
7.03 godz. 18:00 "Seks nocy letniej" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie

8.03 godz. 18:00 "Koncert Galowy - Krzesimir Dębski zaprasza" - koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej "Impressione" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów - Mileny Lange i Adama Szerszenia

14.03 godz. 17:00 "Tu i teraz!" - program Kabaretu Smile

15.03 godz. 16:00, 18:30 "Nerwica natręctw" - spektakl komediowy z Teatr Gudejko w Warszawie w wykonaniu Jowity Budnik, Katarzyny Herman/Katarzyny Ankudowicz, Karoliny Sawki, Artura Barcisia/Andrzeja Zielińskiego, Rafała Królikowskiego i Zdzisława Wardejna

21.03 godz. 19:00 "30 lat jak jeden koncert..." - koncert zespołu "Raz Dwa Trzy"

29.03 godz. 19:00 Koncert "Muzyka zespołu Queen symfonicznie" w wykonaniu chóru i orkiestry "Alla Vienna"

30.03 godz. 19:00 "Kolacja pożegnalna" - spektakl komediowy z Teatru Komedia w Warszawie w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej, Janusza Chabiora i Piotra Gąsowskiego

18.04 godz. 18:00 "Atrament z nutą maliny" - koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

24.04 godz. 18:30 "Koncert Wiedeński" - przeboje Straussa, arie i duety z operetek wiedeńskich w wykonaniu solistów - Anny Ciereszko i Tomasza Tracza oraz Kameralnego Zespołu Straussowskiego w składzie: Emilia Zawisza, Klaudyna Wąsiewicz, Piotr Łukaszczyk i Andrzej Tulik

26.04 godz. 18:00 "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie" - koncert Michała Bajora
23.05 godz. 20:00 Premierowy program Kabaretu Hrabi

Za ewentualne zmiany przepraszamy i prosimy o śledzenie wydarzeń na naszej stronie oraz w Głosie Ziemi Oświęcimskiej.


Zima i wiosna w Oświęcimskim Centrum Kultury Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza od stycznia 2020 roku na wydarzenia artystyczne - koncerty, spektakle i programy kabaretowe. Prezentujemy wybrane imprezy zaplanowane od stycznia do maja. Informacje o kolejnych przedsięwzięciach będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie. 22...czytaj więcej...
styczeń 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)