Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Wieczór kawalerski - spektakl z Teatru Bagatela

od: 21.09.2019 do: 21.09.2019

21 września 2019 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl komediowy - w znakomitym wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie, w reżyserii Pawła Pitery, pt. "Wieczór kawalerski".

Spektakl od wielu lat gości na krakowskiej scenie przyciągając na spektakle komplety widzów.

"Wieczór kawalerski" to ciesząca się niesłabnącą popularnością - od 1994 toku - komedia uznanego brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona z powodzeniem wystawiana na całym świecie. Cechuje ją doskonałe połączenie erotyzmu i humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa. Farsa wyrastająca z najlepszych tradycji brytyjskiego teatru ma w sobie wdzięk pomieszania z poplątaniem operetek Gilberta i Sullivana i podobnie jak niezapomniane „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada w istocie o rzeczach najważniejszych. Na jej podstawie Hawdon stworzył również scenariusz filmowy „The Big Day”.

Wbrew pierwszej sugestii, sztuka traktuje o poranku po wieczorze kawalerskim i jego nieoczekiwanych konsekwencjach. Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Wir wydarzeń wciąga kolejne osoby, akcja nabiera zawrotnego tempa, a nieustanne qui pro quo, przebieranki i wybiegi cechuje nieodparty komizm. Błaha forma paradoksalnie służy poważnym treściom - bohaterowie zmuszeni zostają przez igrający nimi los do podjęcia kluczowych decyzji. Czy w sytuacji, gdy życie przerasta uczestników, ceremonia dojdzie do skutku? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź odlądając spektakl w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Wieczór kawalerski | Perfect Wedding

tekst: Robin Hawdon
tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
reżyseria: Paweł Pitera
asystent reżysera: Joanna Jaworska
scenografia: Joanna Schoen
światło: Marek Oleniacz
wykonawcy (w zmiennej obsadzie): Ewelina Starejki/Małgorzata Piskorz, Adam Szarek/Maurycy Popiel, Jakub Bohosiewicz/Marek Kałużyński, Karolina Chapko/Justyna Schneider/Małgorzata Piskorz, Anna Branny/Anna Rokita/Magdalena Walach, Alina Kamińska/Ewa Mitoń, Krzysztof Bochenek/Paweł Sanakiewicz/Sławomir Sośnierz
czas: 120 minut z przerwą

Przed dokonaniem rezerwacji i zakupu biletów prosimy o zapoznanie się z regulaminami.
Rezerwacja i zakup biletów jest akceptacją niniejszych regulaminów.

Rezerwacje niewykupione w wyznaczonym terminie będą anulowane.

Regulamin rezerwacji i zakupu biletów w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Regulamin internetowej sprzedaży biletów przez Oświęcimskie Centrum Kultury.


bilety: 75 zł, 65 zł, 55 złfot. Piotr KubicVII Tygiel Teatralny W dniach od 23 września do 6 października 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury będą się odbywały prezentacje teatralne w ramach VII Tygla Teatralnego . Wezmą w nich udział zespoły teatralne z Oświęcimia, Kęt i Alwerni. Podczas "Tygla Teatralnego" zostanie również...czytaj więcej...

dzisiaj

czerwiec 2019
  P W Ś C P S N
22 1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)