Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Muzyka organowa

od: do:

W dniach 23-24 kwietnia 2014 roku w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu nagrany został materiał muzyczny, z którego powstała płyta - wydana przez Oświęcimskie Centrum Kultury - pt. „Muzyka organowa w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu”.

Na płycie znalazły się utwory Johanna Sebastiana Bacha i Louisa Vierne w wykonaniu Witolda Zalewskiego sprawującego kierownictwo artystyczne Letnich Koncertów Organowych, które od wielu lat odbywają się w Oświęcimiu.

Po koncercie Witolda Zalewskiego - w ramach Letnich Koncertów Organowych - w dniu 14 lipca 2014 roku - jego uczestnicy otrzymali w prezencie płyty „Muzyka organowa w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu”.    

Witold Zalewski – ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie – w klasie organów prof. Jana Jargonia. Od 1995 roku pełni funkcję I organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Wystąpił, m.in. w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, Tokio Metroplitan Art Space, Nativity Church w Betlejem oraz w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule i Moskwie. Jest wykładowcą w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki liturgicznej oraz organów. Od 1998 roku jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W czasie pielgrzymek papieskich pełnił rolę organisty. Zajmuje się propagowaniem muzyki organowej poprzez współorganizowanie wielu festiwali i koncertów. W 2011 roku został wyróżniony przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem "Proeclesia et Pontifice". W 2012 roku otrzymał stopień doktora sztuki.


Ilustracja przedstawia trzy uśmiechnięte bałwanki na tle ośnieżonego lasu i napis ferie zimoweFerie zimowe online z OCK i ODK Zasole Z powodu wprowadzenia kwarantanny narodowej Ferie zimowe z Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domem Kultury Zasole będą się odbywały online . /link do zasad uczestnictwa i zgód/ Ferie zimowe online z OCK i ODK Zasole to... spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia...czytaj więcej...

dzisiaj

czerwiec 2020
  P W Ś C P S N
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)