Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu Świetliki

od: do:

14 listopada 2014 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu - zaliczanego do nurtu muzyki alternatywnej - "Świetliki" z wokalistą posługującym się charakterystyczną manierą melorecytacji - poetą Marcinem Świetlickim.

Zespół "Świetliki" powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów "Na Głos", za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku "Świetliki" nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner swój pierwszy album pt. „O.gród K.oncentracyjny”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W 1996 roku zespół został zaproszony do udziału w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. „Cacy Cacy Fleischmaschine” - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - "Perły przed wieprze" - ukazała się w czerwcu 1999 roku i została bardzo dobrze przyjęta. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. "Złe Misie", w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka. W 2005 roku zespół wydał kolejną płytę "Las Putas Melancólitas", na której zaśpiewał... Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. „Filandia”, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym "Grupa MoCarta", gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę. "Sromota" to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy - albo jak kto woli - mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.

Przez lata "Świetliki" utrwaliły swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny. Marcin Świetlicki - wokalista zespołu i przede wszystkim poeta - wyśpiewujący własne wiersze - jest zdobywcą wielu nagród literackich, w tym m.in. Nagrody Kościelskich i Nagrody Literackiej Gdynia.

skład zespołu:
Marcin Świetlicki – wokal
Grzegorz Dyduch – gitara basowa, kontrabas, gitara barytonowa
Tomasz Radziszewski – gitara elektryczna
Zuzanna Iwańska – altówka
Michał Wandzilak – instrumenty klawiszowe
Marek Piotrowicz - perkusja

bilety: 10 zł (w przedsprzedaży), 15 zł (w dniu koncertu)


 

fot. Andrzej Pilichowski-Ragno


Plakat przedstawia szereg zdjęć twarzy oraz tytuł projektuNasz portret - projekt Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do stworzenia zbiorowego portretu mieszkańców . To przedsięwzięcie jest okazją, by stać się częścią wspaniałej historii ziemi oświęcimskiej. Można przesłać swoje zdjęcie i stworzyć wraz z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej...czytaj więcej...
marzec 2021
  P W Ś C P S N
09 1 2 3 4 5 6 7
10 8 9 10 11 12 13 14
11 15 16 17 18 19 20 21
12 22 23 24 25 26 27 28
13 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)