Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

2016

od: do:

STYCZEŃ

5.01.2016 godz. 14:00 "Jak pomagać skutecznie?" - wykład prof. Małgorzaty Dudy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8.01.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkoli - spotkanie trzecie - "Królewna Śnieżka"
8.01.2016 godz. 17:00 "Kolęda Razem" - wspólne kolędowanie w wykonaniu chóru złożonego z młodzieży oświęcimskich szkół i mieszkańców miasta
9.01.2016 godz. 10:00 "Gdzie lądują spadające gwiazdy? Co Księżyc ma wspólnego z serem" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie
9.01.2016 godz. 11:30 "Gdzie lądują spadające gwiazdy? Co Księżyc ma wspólnego z serem" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Rozwoju w Chorzowie
10.01.2016 godz. 10:00-20:00 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
11.01.2016 godz. 17:00 "Projekt mała czarna" - spotkanie czwarte w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
12.01.2016 godz. 14:00 "Kultura Inflant polskich" - wykład prof. Krzysztofa Zajasa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
12.01.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
12.01.2016 godz. 17:00 "Projekt mała czarna" - spotkanie piąte w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
14.01.2016 godz. 8:30, 11:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla szkół
15.01.2016 godz. 9:00 XI Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
15.01.2016 godz. 18:00 "Autoportret potrójny" - spotkanie przy wystawie XV edycji "Łemkowskiego Jeruzalem"
16.01.2016 godz. 18:00 Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją Agnieszki Duczmal z udziałem skrzypka Jarosława Żołnierczyka, w ramach projektu Kultura 50/50
17.01.2016 godz. 10:00 "Turniej gry bitewnej Warhammer 40.000" + gry planszowe, karciane, bitewne dla każdego w ramach Ferii zimowych z fantastyką
17.01.2016 godz. 14:00 "Czy otworzysz?" - spektakl w wykonaniu grupy dziecięcej "Budzik teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
18.01.2016 godz. 10:00 "Bałwanki - zimowe niespodzianki" - warsztaty plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
18.01.2016 godz. 17:00 "Moje SPA" - spotkanie szóste w ramach projektu pn."Być kobietą, być kobietą..."
19.01.2016 godz. 10:00 "Zimowe igrzyska" - zajęcia sportowe w ramach Ferii zimowych z OCK
19.01.2016 godz. 14:00 Wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
19.01.2016 godz. 16:00 Spotkanie z Oświęcimskim Klubem Fantastyki - kolekcjonerskie gry karciane, bitewne, RPG, planszowe dla każdego, prelekcje i konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
20.01.2016 godz. 10:00 "Bałwanki - zimowe niespodzianki" - warsztaty plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
20.01.2016 godz. 16:00 Spotkanie z Oświęcimskim Klubem Fantastyki - kolekcjonerskie gry karciane, bitewne, RPG, planszowe dla każdego, prelekcje i konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
21.01.2016 godz. 10:00 "Śladami Sherlocka Holmesa" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
21.01.2016 godz. 16:00 Spotkanie z Oświęcimskim Klubem Fantastyki - kolekcjonerskie gry karciane, bitewne, RPG, planszowe dla każdego, prelekcje i konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
21.01.2016 godz. 18:00 Koncert Eleni - koncert Eleni z zespołem
22.01.2016 godz. 10:00 "Śladami Sherlocka Holmesa" - zajęcia kreatywne w ramach Ferii zimowych z OCK
23.01.2016 godz. 10:00-20:00 "eRPeGo-wy Maraton" - III edycja, czyli dzień dla miłośników gier fabularnych - sesje, prelekcje, konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
24.01.2016 godz. 17:00 "Prawda... o zdradzie" - spektakl komediowy w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela w Krakowie
25.01.2016 godz. 10:00 "Lodowa kraina" - warsztaty plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
25.01.2016 godz. 16:00 Pokaz magii i iluzji w wykonaniu Pawła Szretera w ramach Ferii zimowych z OCK
26.01.2016 godz. 10:00 "Maska karnawałowa" - warsztaty plastyczne w ramach Ferii zimowych z OCK
26.01.2016 godz. 14:00 "Od impresjonizmu do art deco", cz. 3 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
26.01.2016 godz. 16:00 Spotkanie z Oświęcimskim Klubem Fantastyki - kolekcjonerskie gry karciane, bitewne, RPG, planszowe dla każdego, prelekcje i konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
26.01.2016 godz. 17:30 XVIII Międzynarodowy Salon Karykatury Antywojennej "Kragujevac 2015" - otwarcie pokonkursowej wystawy
27.01.2016 godz. 10:00 "Karnawałowy bal maskowy" - zabawa dla dzieci w ramach Ferii zimowych z OCK
27.01.2016 godz. 16:00 Spotkanie z Oświęcimskim Klubem Fantastyki - kolekcjonerskie gry karciane, bitewne, RPG, planszowe dla każdego, prelekcje i konkursy w ramach Ferii zimowych z fantastyką
28.01.2016 godz. 18:00 "Ale Kino z Alla Vienna" - koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry "Alla Vienna"
28-30.2016 17. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka"
29.01.2016 godz. 18:00 Spotkanie z reżyser Magdaleną Piekorz i projekcja filmu fabularnego "Zbliżenia"     

LUTY

2.02.2016 godz. 14:30 "Odejdę cicho..." - wspomnienie o Pani Zofii Wiksel w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
2.02.2016 godz. 15:00 "Miłość jest własny bieg życia naszego - poeci o miłości" - mówi Janusz Toczek w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
2.02.2016 godz. 17:00 "Sukienka szyta na miarę" - szycie sukienek na podstawie własnych projektów - spotkanie siódme w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
3.02.2016 godz. 15:30 Pokaz Studia Baletowego Karoliny Momot
4.02.2016 godz. 10:00 Dzień Babci i Dziadka - uroczystość Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu
6.02.2016 godz. 17:00 "Oświęcim - Auschwitz. Na styku dwóch światów" - premiera filmu dokumentalnego w reżyserii Mirosława Ganobisa
8.02.2016 godz. 12:00 "Lalka" - spektakl dla młodzieży szkolnej
8.02.2016 godz. 17:00 "Sukienka szyta na miarę" - szycie sukienek na podstawie własnych projektów - spotkanie ósme w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
9.02.2016 godz. 14:00 "Motywacje" - wykład dr Eweliny Izdebskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
9.02.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami - spotkanie piąte
10.02.2016 godz. 10:00 "Baśnie polskie" - spektakl dla dzieci
10.02.2016 godz. 15:30 Pokaz Studia Baletowego Karoliny Momot
11.02.2016 godz. 17:00 "Przeżyjmy to jeszcze raz" - premierowy program Kabaretu "Czarna Rękawiczka" z okazji 5-lecia działalności
12.02.2016 godz. 17:00 "L!VE" - program Kabaretu Skeczów Męczących
13.02.2916 godz. 10:00 "Ciało stałe, ciecz czy gaz? O trzech stanach skupienia" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzą wykładowcy Fabryki Wiedzy w Katowicach
13.02.2016 godz. 11:30 "Ciało stałe, ciecz czy gaz? O trzech stanach skupienia" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzą wykładowcy Fabryki Wiedzy w Katowicach
13.02.2016 godz. 16:00 "Oświęcim - Auschwitz. Na styku dwóch światów" - projekcja popremierowa filmu w reżyserii Mirosława Ganobisa
14.02.2016 godz. 11:30 "Nazywam się Miliard - One Billion Rising" - wspólny taniec przeciwko molestowaniu seksualnego wobec kobiet i dziewczyn
14.02.2016 godz. 18:00 "Pokrewieństwo dusz" - spektakl w wykonaniu Marii Pakulnis, Małgorzaty Pieczyńskiej i Antoniego Pawlickiego
15.02.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkolaków - spotkanie czwarte - "Pinokio"
15.02.2016 godz. 16:30 "Dzień Babci i Dziadka" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 7 w Oświęcimiu
15.02.2016 godz. 17:00 "Sukienka szyta na miarę" - szycie sukienek na podstawie własnych projektów - spotkanie dziewiąte w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
16.02.2016 godz. 14:00 "Przewlekła choroba nerek" - wykład dra Andrzeja Berszakiewicza w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku/po wykładzie prezentacja: "Miody dobry wybór dla zdrowia" - mówi Bożena Bradtke
17.02.2016 godz. 19:00 Maciek Balcar akustycznie - koncert Maćka Balcara z zespołem w ramach projektu Kultura 50/50
22.02.2016 godz. 17:00 "Sukienka szyta na miarę" - szycie sukienek na podstawie własnych projektów - spotkanie dziesiąte w ramach projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..."
23.02.2016 godz. 14:00 "Od impresjonizmu do art deco", cz. 4 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
28.02.2016 godz. 17:00 "Nokturn" - recital chopinowski Pawła Kowalskiego

MARZEC

1.03.2016 godz. 14:00 "Dlaczego dobrych ludzi dzielą złe rzeczy?" – wykład Bartosza Lisowskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
4.03.2016 godz. 8:30, 10:30 "Alladyn" - spektakle dla dzieci
4.03.2016 godz. 10:00 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
6.03.2016 godz. 18:00 "Di, Viv i Rose" - spektakl w wykonaniu Joanny Brodzik, Małgorzaty Lipmann i Darii Widawskiej
7.03.2016 godz. 9:15 Spotkanie z wokalistą Andrzejem Lampertem i projekcja filmu pt. "Wiara Króla" w ramach rekolekcji z Parafii św. Maksymiliana
7.03.2016 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz pożycia małżeńskiego
8.03.2016 godz. 8:30 Spotkanie z żołnierzem, instruktorem skoków spadochronowych Stanisławem Gruszką w ramach rekolekcji z Parafii św. Maksymiliana
8.03.2016 godz. 14:00 "Opowieści z pierścionkiem i welonem" – wykład Bogny Wernichowskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku - po wykładzie występ zespołu wokalnego "Ballada"
8.03.2016 godz. 18:00 "Mindbowing" - muzyczno-komediowe show w wykonaniu zespołu The ThreeX w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka: źródło skojarzeń
8.03.2016 godz. 18:30 "Być kobietą" - zakończenie projektu pn. "Być kobietą, być kobietą..." - prezentacja sukienek zaprojektowanych i uszytych przez uczestniczki projektu
9.03.2016 godz. 11:30 "Tango" - spektakl dla młodzieży szkolnej
10.03.2016 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz pożycia małżeńskiego
10.03.2016 godz. 16:00 Z cyklu Poezja łączy "Cieplejszy wieje wiatr" – spotkanie IV w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
11.03.2016 godz. 18:00 "Rysunek" - otwarcie wystawy prac Barbary Wójcik
12.03.2016 godz. 10:00 "Czy komputery mogą uzależniać?" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Katarzyny Sanak-Kosmowskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.03.2016 godz. 11:30 "Czy komputery mogą uzależniać?" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Katarzyny Sanak-Kosmowskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.03.2016 godz. 18:00 Koncert zespołu "Raz Dwa Trzy"
14.03.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkoli - spotkanie piąte - "Bolek i Lolek"
14.03.2016 godz. 14:00 "Manufaktura radości" - spotkanie przy wystawie fotografii organicznej
14.03.2016 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz pożycia małżeńskiego
15.03.2016 godz. 16:00 "Prawo a moralność" – wykład prof. Jana Woleńskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
15.03.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami - spotkanie szóste
17.03.2016 godz. 16:00 "Złote Gody" - jubileusz pożycia małżeńskiego
18.03.2016 godz. 8:30, 10:15, 12:00 "Brzechwolandia" - spektakle dla dzieci
20.03.2016 godz. 9:30-17:30 Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny
21.03.2016 godz. 8:30 "Lekcje w kinie" - program edukacyjny dla młodzieży
21.03.2016 godz. 17:00 Światowy dzień Poezji - "Poezja to kilka słów na papierze" #3 - wieczór poetycki z udziałem grupy żywego słowa Infinitas i zaproszonych gości
22.03.2016 godz. 9:00 XXIX Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2016" - eliminacje powiatowe dla form muzycznych
22.03.2016 godz. 16:00 "Bogactwo tradycji i obyczajów w Indiach" – wykład Włodzimierza Musiała w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
29.03.2016 godz. 16:00 "Od impresjonizmu do art deco", cz. 5 – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

KWIECIEŃ

1-3.04.2016 VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim
2.04.2016 godz. 19:00 Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo
5.04.2016 godz. 16:00 "Islam" - wykład dra Przemysława Piekarskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
6.04.2016 godz. 12:00 "Artyści, którzy udają ludzi" - otwarcie wystawy prac uczennic Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu
8.04.2016 godz. 19:00 "Gwałtu, co się dzieje" - komedia kostiumowa w wykonaniu aktorów Teatru Plejada w Krakowie w ramach projektu Kultura 50/50
9.04.2016 godz. 10:00 „Zielona strona książki” (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Agnieszki Zaborskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
9.04.2016 godz. 11:30 „Zielona strona książki” (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Agnieszki Zaborskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
9.04.2016 godz. 17:00 "Beskidzkie klimaty" - otwarcie wystawy prac artystów Gminy Wilamowice
10.04.2016 godz. 17:00 Kabaret Piotra Bałtroczyka
11.04.2016 godz. 8:30, 10:15 "Czerwony kapturek" - spektakle dla dzieci
11.04.2016 godz. 12:00 "Sposób na Alcybiadesa" - spektakl dla młodzieży szkolnej
12.04.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkoli - spotkanie szóste - "Jaś i Małgosia"
12.04.2016 godz.16:00 "Rola emocji w komunikacji interpersonalnej" - wykład dra Artura Łaciny-Łanowskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
12.04.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami - spotkanie siódme
14.04.2016 godz. 10:00-13:00 Powiatowe Targi Pracy
14.04.2016 godz. 17:00 61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - koncert laureatów eliminacji powiatowych
15.04.2016 godz. 17:00 "Malarstwo" - otwarcie wystawy malarstwa Grzegorza Giermka
16.04.2016 godz. 19:00 "Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" - koncert w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i chóru Vivid Singers z udziałem solisty Mariusza Ostrowskiego
19.04.2016 godz. 9:00, 10:30 "Afera leśna" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Kultureska
19.04.2016 godz. 16:00 "Współczesna Rosja i jej polityka historyczna" - wykład prof. Mariusza Wołosa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
20.04.2016 godz. 17:00 Gala Kultury i Sportu 2016 Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
21.04.2016 godz. 17:00 Koncert finałowy IV Szkolnego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu i Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska" przy współpracy z Oświęcimskim Centrum Kultury
22.04.2016 godz. 19:00 Koncert Sławka Wierzcholskiego i "Nocnej Zmiany Bluesa" w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka: źródło skojarzeń
25.04.2016 godz. 10:00 VIII Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych "Arlekiny 2016"
26.04.2016 godz. 15:30 Pokaz Studia Baletowego Karoliny Momot
26.04.2016 godz. 16:00 "Polska tożsamość kresowa" - wykład prof. Krzysztofa Zajasa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
26.04.2016 godz. 20:30 "Numery Twoich Przyjaciół 998-112" - seminarium propagujące zagadnienia ochrony przeciwpożarowej połączone z koncertem Rafała Brzozowskiego, zorganizowane przez Ośrodek Organizacji Szkolenia Zawodowego "Param"
27.04.2016 godz. 16:30 "Jesteś cudem" - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu
28.04.2016 godz. 16:00 IV Dziecięcy Konkurs Tańca Ludowego "O Puchar Małego Hajduka"
29.04.2016 godz. 19:00 "Muzyka serc" -  koncert charytatywny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim "Hajduki"

MAJ

7.05.2016 II Spotkania Folklorystyczne "Sami Swoi"
9.05.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkoli - spotkanie siódme - "Smerfy"
10.05.2016 godz. 10:00 XXIV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..." 2016 - eliminacje dla uczestników z powiatu oświęcimskiego
10.05.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami - spotkanie ósme
10.05.2016 godz. 17:00 "Nie tylko tańczący derwisze..." - wykład dra Przemysława Piekarskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
12.05.2016 godz. 18:00 "Out Cry" - spektakl dyplomowy studentów IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu - w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Taniec - przestrzeń doznań
14.05.2016 godz. 10:00 „Czy możemy złapać światło?” (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład prof. dra hab. Władysława Borgieła w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
14.05.2016 godz. 11:30 „Czy możemy złapać światło?” (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład prof. dra hab. Władysława Borgieła w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
16.05.2016 godz. 11:00 "1050 lat chrześcijańskiego dziedzictwa siłą narodu i polskiej rodziny" - sesja popularno-naukowa
17.05.2016 godz. 16:00 "Odnawialne źródła energii" - wykład Jana Kurylczyka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17.05.2016 godz. 17:30 "historie" - spotkanie autorskie z podróżnikiem i fotografem Pawłem Zgrzebnickim - autorem albumu "historie" i wystawy prezentowanej w Oświęcimskim Centrum Kultury
18.05.2016 godz. 12:00-16:00 Popołudnie dla zdrowia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
18.05.2016 godz. 18:00 "Blisko nas" - otwarcie wystawy malarstwa Jolanty Zygmunt
19.05.2016 godz. 16:00 "Dzień Matki" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Tęczowe Przedszkole"
20.05.2016 godz. 18:00 "Robert Kasprzycki Trio" - koncert Roberta Kasprzyckiego, w ramach projektu Kultura 50/50, towarzyszący XXIV Ogólnopolskim Spotkaniom Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..."
20-21.05.2016 XXIV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję Amor sprawił... 2016
24.05.2016 godz. 15:30 Występ zespołu wokalnego "Ballada" z okazji Dnia Matki dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
24.05.2016 godz. 16:00 "Pielęgnacja i ochrona drzew miasta" – wykład dr. hab. Grzegorza Szewczyka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
25.05.2016 godz. 17:00 "Tobie Mamo" - koncert w wykonaniu zespołów artystycznych Oświęcimskiego Centrum Kultury i wokalistów ze Studia Wokalnego "Voicesing"
28.05.2016 IV Ogólnopolski Festiwal Tańca "Taki Taniec" 2016
30.05.2016 godz. 17:00 Koncert zespołów "Mini Hajduki" i "Małe Hajduki"
31.05.2016 godz. 16:00 "Od impresjonizmu do art déco", cz. 6 – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
31.05.2016 godz. 17:00 Pokaz Studia Baletowego Karoliny Momot

CZERWIEC

1.06.2016 godz. 15:00-19:00 "Mapa Marzeń" - Dzień Dziecka z Oświęcimskim Centrum Kultury
1.06.2016 godz. 16:00 XX Konkurs Plastyczny "Moje marzenia" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
1.06.2016 godz. 16:00 VI Konkurs Plastyczny "Lubię smoki" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
3.06.2016 godz. 15:30 "Dzień Matki" - impreza Niepublicznego Przedszkola "Bajka"
5.06.2016 godz. 14:00 "Mam tę moc" - spektakl w wykonaniu grupy dziecięcej "Budzik teatralny" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
7.06.2016 godz. 13:00 "Dzień Matki" - impreza Miejskiego Przedszkola nr 15
7.06.2016 godz. 15:00 "Droga do zdrowia" - wykład Grażyny Kołomyjskiej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.06.2016 godz. 16:00 "Królewna Śnieżka" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej "Mega" z Oświęcimskiego Centrum Kultury
8.06.2016 godz. 9:00, 10:30 "Zielony Kopciuszek" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Kultureska
9.06.2016 godz. 10:00, 16:30, 18:30 Gala Szkoły Tańca "Astra"
10.06.2016 godz. 10:00 "Sprzątanie świata" - podsumowanie akcji prowadzonej przez Urząd Miasta w Oświęcimiu
10.06.2016 godz. 19:00 "Ryby" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej złożonej z mieszkańców Oświęcimia
11.06.2016 godz. 11:00 "Pokręcone maszyny i urządzenia niezwykłe" - wykład w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzą wykładowcy Fabryki Kreatywności w Kętach, zakończenie roku akademickiego 2015/2016, rozdanie dyplomów
12.06.2016 godz. 18:00 Recital Edyty Geppert
13.06.2016 godz. 10:00 "Bajkowy przedszkolak" - turniej przedszkoli - spotkanie ósme - finał - "Wokół baśni Braci Grimm"
14.06.2016 godz. 15:00 "Od mowy nienawiści do Auschwitz" – wykład Alicji Bartuś w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
14.06.2016 godz. 15:30 Zakończenie roku oświatowego Studia Baletowego Karoliny Momot
14.06.2016 godz. 16:00, 18:00 Gala Szkoły Tańca "Prestiż"
15.06.2016 godz. 16:00, 18:00 Gala Szkoły Tańca "Prestiż"
16.06.2016 godz. 18:00 "Abba - miłosna opowieść symfoniczna" - koncert w ramach VII Life Festival Oświęcim 2016
17.06.2016 godz. 19:00 "Maria Callas. Master Class" - spektakl w ramach VII Life Festival Oświęcim 2016
20.06.2016 godz. 16:00, 18:30 Gala Szkoły Tańca "Grawitacja"
21.06.2016 godz. 15:30 Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
21.06.2016 godz. 17:00, 19:15 Gala Szkoły Tańca "Grawitacja"
22.06.2016 godz. 15:00 Zakończenie roku szkolnego Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu
22.06.2016 godz. 17:00 Otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci z sekcji plastycznej Oświęcimskiego Centrum Kultury prowadzonej przez Władysławę Kapcińską
23.06.2016 godz. 15:30 "Wciąż mam ten szalik" - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu
23.06.2016 godz. 16:30 "Jesteś cudem" - spektakl w wykonaniu Teatru "Na Stronie" z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu
25.06.2016 godz. 21:00 XII Oświęcimski Kinowy Ogródek Plenerowy - "Dzień dobry, kocham cię!" i "Za jakie grzechy, dobry Boże?" (parking obok OCK)
29.06.2016 godz. 18:00 Otwarcie wystawy malarstwa Eustachego Matejki

LIPIEC

1.07.2016 godz. 18:00 "ślady i pamięć" - otwarcie wystawy judaistycznej Ewy Cofalik-Dobosz
2.07.2016 godz. 16:00-20:00 "Oblicza grozy" - spotkanie poświęcone grozie w fantastyce - Wakacje z fantastyką w OCK
4.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
4.07.2016 godz. 19:00 21. Letnie Koncerty Organowe - wykonawcy: Młodzi artyści - Łukasz Kołakowski - organy, Chór "Cantantes Angelicus" pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak (kościół św. Maksymiliana)
5.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
5.07.2016 godz. 10:00-11:30 "W zdrowym ciele zdrowy duch" - zajęcia sportowe - Wakacje z OCK
6.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
7.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Skarpetkowy pajączek" - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
7.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
8.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
9.07.2016 godz. 10:00-19:00 Turniej gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle - Wakacje z fantastyką w OCK
11.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
11.07.2016 godz. 19:00 21. Letnie Koncerty Organowe - wykonawcy: Daniel Zaretsky (Rosja) - organy, Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa (kościół św. Maksymiliana)
12.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Duszek-poduszek" - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
12.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
12.07.2016 godz. 16:00-19:00 "EkoManiacy" - ekoprogram animacyjny dla dzieci w wykonaniu Teatru Aplauz w Krakowie- Wakacje z OCK
13.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
14.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Jaskinia nietoperzy" - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
14.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Strachy na lachy" - letnie warsztaty teatralne - Wakacje z OCK
15.07.2016 godz. 11:00 "Kopciuszek" - spektakl w wykonaniu uczestników letnich warsztatów teatralnych "Strachy na lachy" - Wakacje z OCK
17.07.2016 godz. 14:00 Wakacyjne spotkanie klubowe poświęcone superbohaterom - Wakacje z fantastyką w OCK
18.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Zapytaj ducha" - gry i zabawy - Wakacje z OCK
18.07.2016 godz. 19:00 21. Letnie Koncerty Organowe - wykonawcy: Młodzi artyści - Maria Cebula - organy, Józef Łukasz - organy (kościół św. Maksymiliana)
19.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Zapytaj ducha" - gry i zabawy - Wakacje z OCK
20.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Zapytaj ducha" - gry i zabawy - Wakacje z OCK
21.07.2016 godz. 10:00-11:30 "Księga strachów" - warsztaty kreatywne - Wakacje z OCK
23-24.07.2016 godz. 14:00-19:00 Turnieje w kolekcjonerskie gry karciane - Magic: the Gathering i Veto! - Wakacje z fantastyką w OCK
25.07.2016 godz. 18:00 "Pikselami malowane" - finisaż wystawy malarstwa Antoniego Korycika
25.07.2016 godz. 19:00 21. Letnie Koncerty Organowe - wykonawcy: Wacław Golonka - organy, Dawid Biwo - bas, Maciej Lulek - skrzypce (kościół św. Maksymiliana)
27.07.2016 godz. 18:00 "Rzeźba" - otwarcie wystawy prac Hieronima Henryka Dąbkowskiego
28.07.2016 godz. 18:00 "Sierpniowe pola" & "Samotność istot NIEskończonych" - otwarcie wystawy malarstwa Rafała Huczka

SIERPIEŃ

1.08.2016 godz. 19:00 21. Letnie Koncerty Organowe - wykonawcy: Witold Zalewski - organy, Edyta Fil - flet, Ekaterina Antokolskaya (Rosja) - wiolonczela (kościół św. Maksymiliana)
5.08.2016 godz. 20:00 Folkowe klimaty - koncert zespołu Maja Sikorowska & Sokół Orkestar (estrada obok OCK)
6-14.08.2016 53. Tydzień Kultury Beskidzkiej (estrada obok OCK)
6.08.2016 godz. 18:00 OLZA z Czeskiego Cieszyna, RYBARZOWICE z Rybarzowic, GRUPO FRANCISCO DE GOYA z Madrytu – Hiszpania, KĘTY z Kęt, ORO z Niszu – Serbia
7.08.2016 godz. 18:00 OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy, ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna, WROCŁAW z Wrocławia, SALONA z Solina – Chorwacja
8.08.2016 godz. 18:00 LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej, LE POINT D’ALENÇON z Damigny – Francja, PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej, DREVÁR z Krásna nad Kisucą – Słowacja
9.08.2016 godz. 18:00 ĆWIKLICE z Ćwiklic, GÓRALE ŁĄCCY z Łącka, MESK z Kyparissi – Grecja, SUSZANIE z Suchej Górnej
10.08.2016 godz. 17:30 DĄBROWIANKI z Jaworzna, ROZMARIJA z Preszowa – Słowacja, JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej, ZORNICA z Zakopanego, GORGANY ze Lwowa – Ukraina
11.08.2016 godz. 18:00 WESELE KRZEMIENICKIE z Krzemienicy, KAROLINKA z Londynu – Wielka Brytania, MŁODE JUHASY z Ujsół, GRUPO FRANCISCO DE GOYA z Madrytu – Hiszpania
12.08.2016 godz. 18:00 PILSKO z Żywca, MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia, MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa, PROLETER z Sarajewa – Bośnia i Hercegowina
13.08.2016 godz. 17:00 Koncert gościa TKB – zespołu LUP ORKIESTRA
13.08.2016 godz. 18:00 MÓRAHALOM z Mórahalom – Węgry, RÓWNICA  z Ustronia, BYSTRY z Augustowa, BESTWINA z Bestwiny, JODEŁKI z Radziechów
14.08.2016 godz. 18:00 ODESSOS z Warny – Bułgaria, CHODOWIACY z Siedlec, CRVENA STIJENA z Podgoricy – Czarnogóra, BRENNA z Brennej, CORAZÓN DE JALISCO z Guadalajary – Meksyk

13-15.08.2016 Święto Patrona Miasta Oświęcim św. Jana Bosko - IX Małopolski Festiwal Jackowe Granie - współorganizacja
16.08.2016 godz. 10:00-11:30 Duszek na pikniku - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
17.08.2016 godz. 10:00-11:30 W zdrowym ciele zdrowy duch - zajęcia sportowe - Wakacje z OCK
18.08.2016 godz. 10:00-11:30 Niesamowity dwór - warsztaty kreatywne - Wakacje z OCK
19.08.2016 godz. 10:00-11:30 Niesamowity dwór - warsztaty kreatywne - Wakacje z OCK
22.08.2016 godz. 10:00-11:30 Upiorne zamczysko - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
23.08.2016 godz. 10:00-11:30 Upiorne zamczysko - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
24.08.2016 godz. 10:00-11:30 Upiorne zamczysko - warsztaty plastyczne - Wakacje z OCK
27.08.2016 godz. 10:00-20:00 eRPeG-owy Maraton - IV edycja - minikonwent poświęcony grom fabularnym - Wakacje z fantastyką w OCK
28.08.2016 godz. 10:00-20:00 eRPeG-owy Maraton - IV edycja - minikonwent poświęcony grom fabularnym - Wakacje z fantastyką w OCK
29.08.2016 godz. 15:00-19:00 "Pożegnanie wakacji z Oświęcimskim Centrum Kultury" - animacje, interaktywny program w wykonaniu duetu "Bim Bam Bom"

WRZESIEŃ

2.09.2016 godz. 17:00 Uroczysta sesja Rady Miasta Oświęcim oraz koncert w wykonaniu Polish Piano Ensemble w składzie: Milena Kędra - fortepian, Katarzyna Białowolska - skrzypce, Janusz Pisarski - altówka, Barbara Łypik-Sobaniec - wiolonczela - Święto Miasta Oświęcim
3.09.2016 godz. 16:00 Koncerty: Power Play, Manchester, Lipali, prezentacja drużyny hokejowej Unia Oświęcim, Sylwia Grzeszczak, Małgorzata Ostrowska - Święto Miasta Oświęcim
4.09.2016 godz. 14:30 Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop - animacje dla dzieci, koncerty: Dziki Squad, Siostry Wajs i Stonoga - piosenki dla dzieci, Krzywa Alternatywa, Krzysztof Krawczyk, Bednarek, pokaz sztucznych ogni - Święto Miasta Oświęcim
6.09.2016 godz. 17:00 "Barwy oświęcimskie pędzlem malowane" - finisaż wystawy Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku"
7.09.2016 godz. 16:30 "Bezpiecznie - chce się żyć" - impreza propagująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym, organizowana przez Agencję "Atma", połączona z występem Kabaretu "Łowcy. B"
10.09.2016 godz. 17:00 Koncert pieśni religijnej i gospel w wykonaniu Mirosława Karaudy
18.09.2016 godz. 18:00 "Viva España" - recital fortepianowy Katarzyny Musiał w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka: źródło skojarzeń
20.09.2016 godz. 9:00 "O czym marzą drzewa" - spektakl dla przedszkoli w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji
21.09.2016 godz. 14:00 XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój" - podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy
23.09.2016 godz. 14:30-17:30 "Jesienne dmuchańce" - dmuchane urządzenia dla dzieci na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury
25.09.2016 godz. 13:00-18:00 "Niedziela z Teatrem Pijana Sypialnia" - koncert Filharmonii Pijanej Sypialni pod dyrekcją Daniela Zielińskiego, "Wodewil Warszawski" - spektakl w reżyserii Stanisława Dembskiego i Potańcówka przedmiejska  - Jesień Oświęcimska 2016 (Rynek Główny)
27.09.2016 godz. 15:00 "Uniwersalność poezji Wisławy Szymborskiej" - wykład Michała Rusinka inaugurujący rok akademicki 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku
29.09.2016 godz. 11:00 "Edyp" - spektakl dla młodzieży szkolnej w wykonaniu Teatru Cracovia
30.09.2016 godz. 8:30, 10:00 "Sindbad" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji
30.09.2016 godz. 11:30 "Legendy orła białego" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji

PAŹDZIERNIK

1.10.2016 godz. 9:00-18:00 III Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów 2016
2.10.2016 godz. 17:00 "Single po japońsku" - spektakl komediowy w wykonaniu Anny Muchy, Katarzyny Maciąg, Wojciecha Medyńskiego i Lesława Żurka
4.10.2016 godz. 8:00-13:00 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
4.10.2016 godz. 16:00 "Antyczne źródła chrześcijaństwa" - wykład dr. Piotra Makucha w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
4.10.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
4.10.2016 godz. 18:00 "Malarstwo" - finisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Zioba
5.10.2016 godz. 8:00-13:00 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
6.10.2016 godz. 8:00-13:00 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
6.10.2016 godz. 16:30 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
7.10.2016 godz. 8:00-13:00 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
7.10.2016 godz. 9:00 "Ania z Zielonego Wzgórza" - spektakl dla dzieci
7.10.2016 godz. 17:00 "Malarstwo" - otwarcie wystawy malarstwa Urszuli Dąbrowy
8.10.2016 godz. 11:00 "Kosmos nie do ogarnięcia. Opowieść o wszelkich dziwnościach otaczającego nas kosmosu. Zmierzenie się z rozmiarami, odległościami, prędkościami, temperaturami i tym, co czeka nas gdy już tam polecimy” - wykład Karola Wójcickiego inaugurujący rok akademicki 2016/2017 Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
8.10.2016 godz. 18:00 "Atramentowa" - koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem muzycznym pod kierownictwem Macieja Muraszko
9.10.2016 godz. 16:00 "Bleee..." - spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski w Toruniu
10.10.2016 godz. 11:00 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - spotkanie przygotowane przez Stowarzyszenie Bratnich Serc
11.10.2016 godz. 16:00 "Świat kobiety w Indiach" - wykład Włodzimierza Musiała w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
11.10.2016 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
11.10.2016 godz. 18:00 "Hamlet" - retransmisja spektaklu z Barbican Theatre w Londynie z cyklu National Theatre Live w ramach IV Tygla Teatralnego
12.10.2016 godz. 8:00-12:30 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
12.10.2016 godz. 17:00 "Jeszcze jedno życie, Młody!" - spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Minus Jeden z Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach w ramach IV Tygla Teatralnego
13.10.2016 godz. 8:00-12:30 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
13.10.2016 godz. 13:00 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
14.10.2016 godz. 17:00 Miejski Dzień Edukacji Narodowej
15.10.2016 godz. 13:30-20:00 IX Wielki Bal Seniorów - w programie, m.in. koncert Haliny Kunickiej
16.10.2016 godz. 18:00 "Moja miłość" - koncert Michała Bajora
17.10.2016 godz. 9:00, 12:00 "Dziady" - spektakle dla młodzieży szkolnej
18.10.2016 godz. 8:00-12:30 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
18.10.2016 godz. 18:00 "Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat" - program w wykonaniu Kabaretu Czarna Rękawiczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Oświęcimskiego Centrum Kultury w ramach IV Tygla Teatralnego
19.10.2016 godz. 8:00-12:30 "Archipelag skarbów" - warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
19.10 godz. 17:00 "Przed chwilą spałam" - spektakl w wykonaniu klas teatralnych z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Oświęcimiu w ramach IV Tygla Teatralnego
20.10.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
20.10.2016 godz. 18:00 Kabaret "Moherowe berety"
21.10.2016 godz. 9:00 "Zemsta" - spektakl dla młodzieży szkolnej
21.10.2016 godz. 18:00 "Koriolan" - retransmisja spektaklu z Donmar Theatre w Londynie z cyklu National Theatre Live w ramach IV Tygla Teatralnego
23.10.2016 godz. 14:00 "Mam tę moc" - spektakl w wykonaniu grupy dziecięcej Budzik teatralny z Oświęcimskiego Centrum Kultury w ramach IV Tygla Teatralnego
23.10.2016 godz. 16:00 "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" - spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej Antrakt z Domu Kultury w Kętach w ramach IV Tygla Teatralnego
24.10.2016 godz. 17:00 "Kobieta i jej świat" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
24.10.2016 godz. 17:00 "Jesteś cudem" - spektakl w wykonaniu Teatru Na Stronie z Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu w ramach IV Tygla Teatralnego
25.10.2016 godz. 16:00 "Leczenie przeciwbólowe u osób w wieku podeszłym" - wykład prof. Zbigniewa Krowickiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
25.10.2016 godz. 17:00 "Źródło" - spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu w ramach IV Tygla Teatralnego
25.10.2016 godz. 18:00 Spotkanie przy wystawie malarstwa Danuty Berner i Marii Micińskiej
26.10.2016 godz. 18:00 "Lilka, cud miłości" - spektakl w wykonaniu Pauliny Holtz, Krystyny Tkacz, Magdaleny Zawadzkiej, Joanny Żółkowskiej w ramach projektu Kultura 50/50 i IV Tygla Teatralnego
27.10.2016 godz. 9:30, 11:00 "Kosmolenie ratują ziemię" - spektakle dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w wykonaniu Teatru Kultureska (organizator: Urząd Miasta Oświęcim)
27.10.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
28.10.2016 godz. 18:00 "Jak wam się podoba" - retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie z cyklu National Theatre Live w ramach IV Tygla Teatralnego
30.10.2016 godz. 16:00 "Ryby" - spektakl w wykonaniu grupy teatralnej złożonej z mieszkańców Oświęcimia w ramach IV Tygla Teatralnego

LISTOPAD


3.11.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
3.11.2016 godz. 19:00 "Piotr Nalepa Breakout Tour" - koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy w wykonaniu Piotra Nalepy z zespołem "Nie-Bo" w ramach projektu Kultura 50/50
4.11.2016 godz. 16:00-21:00 "Wieczór grozy" - spotkanie Oświęcimskiego Klubu Fantastyki, program w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej "Butterfly" oraz Studia Baletowego Classica pt. "W ciemnej toni"
5.11.2016 godz. 18:00 "My Fair Lady" - musical Fredericka Loewe w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu
7.11.2016 godz. 16:30 "Numery Twoich Przyjaciół 998-112" - seminarium propagujące zagadnienia ochrony przeciwpożarowej, organizowane przez Ośrodek Organizacji Szkolenia Zawodowego "Param", połączone z koncertem zespołu "De Mono"
8.11.2016 godz. 15:00 "Sztuka polska – przegląd" – wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
8.11.2016 godz. 15:00 "Niepodległa" - uroczystość Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
9.11.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
10.11.2016 godz. 11:30 "Chrzest Polski w ilustracjach" - otwarcie wystawy ilustracji powstałych podczas Ogólnopolskiego Pleneru Ilustratorów w Krasnobrodzie
10.11.2016 godz. 12:00 "Wspólne śpiewanie" w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
10.11.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
12.11.2016 godz. 10:00 "Żonglowanie talentami" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykład Krystyny Śmigielskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.11.2016 godz. 11:30 "Prawdziwy bohater" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykład Krystyny Śmigielskiej w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
12.11.2016 godz. 16:00 Literackie popołudnie z Krystyną Śmigielską - pisarką w ramach projektu dla pań "Art Cafe"
14.11.2016 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - turniej przedszkolaków - spotkanie 1
14.11.2016 godz. 17:00 "Projekt mała czarna" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
15.11.2016 godz. 15:00 "Pociąg Pamięci" - spotkanie edukacyjne dla młodzieży francuskiej zorganizowane przez Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu
15.11.2016 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
15.11.2016 godz. 17:00 "Projekt mała czarna" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
15.11.2016 godz. 17:00 "Społeczeństwo obywatelskie" – wykład prof. Andrzeja Zolla w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
16.11.2016 godz. 18:00 Otwarcie wystawy prac profesorów oraz studentów Instytutu Sztuki w Cieszynie i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach połączone z aukcją charytatywną dla Natalki Kościeszy
18.11.2016 godz. 18:00 "Klimakterium... i już" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie w wykonaniu Ewy Cichockiej, Małgorzaty Gadeckiej, Elżbiety Jodłowskiej i Grażyny Zielińskiej
19.11.2016 godz. 18:00 "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał" - muzyczny spektakl komediowy z Teatru Capitol w Warszawie w wykonaniu Ewy Cichockiej, Marii Winiarskiej, Renaty Zarębskiej i Grażyny Zielińskiej
19-20.11.2016 godz. 9:00-17:00 Wystawa kanarków, papug i innych ptaków egzotycznych
21.11.2016 godz. 9:30 "Pinokio" - spektakl dla dzieci
22.11.2016 godz. 14:00 "Polsko-litewskie związki literackie" – wykład prof. Krzysztofa Zajasa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
23.11.2016 godz. 17:00 "Świece pamięci" - zaduszki poetyckie - wieczór poetycki złożony z wierszy Rudolfa Tadeusza Czerniaka, Michała Indyka i Zofii Wiksel
24.11.2016 godz. 18:00 "Nahorny Trio" - koncert tria jazzowego w składzie: Włodzimierz Nahorny - fortepian, Mariusz Bogdanowicz - kontrabas oraz Piotr Biskupski - perkusja w ramach projektu Kultura 50/50
25.11.2016 godz. 8:20, 9:50, 11:20 "Dzwonnik z Notre Dame" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte
25.11.2016 godz. 12:50 "Mitologia - Bogowie i Herosi i Opowieści Afrodyty" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte
25.11.2016 godz. 18:00 "Wspomnienie o Henryku Lehnercie" - w 10. rocznicę śmierci
27.11.2016 godz. 19:00 "Jeszcze Polska Muzyka" - koncert finałowy VII edycji cyklu w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie pod dyrekcją Petera Valentovica, z udziałem skrzypka - Janusza Wawrowskiego
28.11.2016 godz. 9:00, 10:30 "Jaś i Małgosia" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
28.11.2016 godz. 12:00 "W krainie kwiatów" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji
29.11.2016 godz. 9:30 "Polskie legendy" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
29.11.2016 godz. 14:00 "Styl życia a ryzyko zawału mięśnia sercowego" – wykład dra Witolda Żmudy z Centrum Kardiologii w Oświęcimiu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
29.11.2016 godz. 17:00 "Art Cafe" - "W roli głównej Ja" - projekt dla pań
30.11.2016 godz. 17:30, 20:30 "Bogowie" - program Kabaretu Młodych Panów

GRUDZIEŃ

1.12.2016 godz. 10:00, 11:30 "Przed chwilą spałam" - spektakle w wykonaniu klas teatralnych z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Oświęcimiu
1.12.2016 godz. 16:00 "Mali Giganci Nauki" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
2.12.2016 godz. 18:00 "Okna" - finisaż wystawy fotografii Urszuli Drzyżdżyk-Dziudziel
3.12.2016 godz. 18:00 "Cyrkuśniki" - program Kabaretu Hrabi
4.12.2016 godz. 16:00 "Świąteczne śledztwo" - spektakl w wykonaniu Teatru Kultureska połączony ze spotkaniem z Mikołajem
6.12.2016 godz. 14:00 "Sztuka polska - przegląd", cz. 2 - wykład Janusza Wałka w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
7.12.2016 godz. 16:30 "Razem z mamą, razem z tatą" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci z rodzicami
7.12.2016 godz. 16:00 "Święta w kuchni i na kanapie" - spotkanie w ramach II edycji projektu "Być kobietą, być kobietą..."
8.12.2016 godz. 9:00 Przedszkolny Przegląd Kolęd
8.12.2016 godz. 16:00 Mali Giganci Nauki - zajęcia edukacyjne dla dzieci
9.12.2016 godz. 17:00 "Malarstwo" - otwarcie wystawy Zbigniewa Kowalskiego
10.12.2016 godz. 10:00 "Mroźne eksperymenty z Mikołajem" (grupa wiekowa 10-12 lat) - wykładowcy Fabryki Kreatywności w Kętach w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
10.12.2016 godz. 11:30 "Mroźne eksperymenty z Mikołajem" (grupa wiekowa 6-9 lat) - wykładowcy Fabryki Kreatywności w Kętach w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Dziecięcego
11.12.2016 godz. 17:00 "Mayday" - spektakl komediowy z Teatru Bagatela w Krakowie
12.12.2016 godz. 8:30, 10:10, 11:45 "Dzwonnik z Notre Dame" - spektakle dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte
13.12.2016 godz. 10:00 "Gdy będę duży" - Śnieżka i Święty Mikołaj - turniej przedszkolaków
13.12.2016 godz. 13:30 Spotkanie opłatkowe dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, występ podopiecznych Stowarzyszenia "Promyk" i zespołu wokalnego "Ballada"
13.12.2016 godz. 14:00 "Jak być lepszym" - wykład Jacka Łapińskiego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
13.12.2016 godz. 16:30 "Coś z niczego" - warsztaty twórczej aktywności dla dzieci w wieku szkolnym
15.12.2016 godz. 16:00 Mali Giganci Nauki - zajęcia edukacyjne dla dzieci
15.12.2016 godz. 18:00 "Jasełkowisko" - przedstawienie i kiermasz zorganizowany przez Zespół Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu
18.12.2016 godz. 9:30-17:00 Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy 2016
22.12.2016 godz. 10:00 "Polskie miasta dawniej i dziś" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach projektu "KinoPrzedszkole"
31.12.2016 Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni




Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 8 online 24 sierpnia 2021 roku został wydany sierpniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 września 2021 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

wrzesień 2021
  P W Ś C P S N
35 1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)