Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

od: do:

kolorowy plakat przedstawia trzy postaci na hulajnogach, serce WOŚP oraz hasło finału

31 stycznia 2021 roku po raz dwudziesty dziewiąty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

"Finał z głową" - to hasło przewodnie zbiórki, podczas której Fundacja skupiła się na laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał dedykowany laryngologii.

To był inny finał niż poprzednie, ale... jak zawsze gorący - pełen ciepłych i otwartych serc.

Oświęcimski sztab nr 146
w Oświęcimskim Centrum Kultury
dzięki wsparciu wspaniałych serc Oświęcimian

zebrał
105.010,43 zł
a do eSkarbonki trafiło 6.250 zł


Dziękujemy ludziom wielkiego serca za udział w finale, wolontariuszom kwestującym i nauczycielom, sponsorom - Fabryce Maszyn i Urządzeń OMAG, Firmie Plantpol-Zaborze, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, Zakładowi Usług Komunalnych, wspierającemu - Miejskiemu Zakładowi Komunikacji, policjantom z Komendy Powiatowej Policji oraz strażnikom miejskim z Komendy Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy, Restauracji "Smaki dzieciństwa" za przygotowanie poczęstunku dla wolontariuszy, Bankowi Spółdzielczemu w Zatorze za użyczenie maszyny do liczenia bilonu oraz Firmie Boma Polska Technika w Babicach za podarowanie maszyny do liczenia bilonu i wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie finału.

Podczas finału, na ulicach Oświęcimia i gminy, kwestowało 88 wolontariuszy ze Szkół Podstawowych nr 2, 8, 9 i 11 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Grojcu i Rajsku, Powiatowego Zespołu nr 1 i Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni.

Do finału włączyły się również Oświęcimskie Morsy, które podczas zimowej kąpieli na Krukach wsparły akcję oraz strażacy-ochotnicy z Oświęcimia i okolic, którzy podczas akcji - będącej wspólnym pomysłem Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Oświęcimiu posłali na oświęcimskim rynku Światełko do nieba.

Pieniądze można było również przekazywać do puszek w holu Oświęcimskiego Centrum Kultury i Osiedlowego Domu Kultury Zasole

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 galeria


Ponadto, nie wychodząc z domu, można było wesprzeć dowolną kwotą, poprzez płatność kartą Mastercard lub Payu, sztabową eSkarbonką. Pieniądze wpłacone do eSkarbonki sztabu nr 146 trafiły bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy dokonali wpłaty do eSkarbonki.

Na kanale YouTube i na profilu Facebook OCK został zaprezentowany finałowy koncert w wykonaniu zespołu "Stare Dziady", Dzikiego z Tadkiem Liszewskim i dzieci - uczestników zajęć wokalnych w OCK i ODK Zasole, nagrany w styczniu w Oświęcimskim Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury Zasole bez udziału publiczności oraz archiwalne materiały z poprzednich edycji WOŚP.

Zachęcamy do obejrzenia.
 
Finały WOŚP w Oświęcimiu z archiwum OCK


Koncert w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych w OCK i ODK Zasole


Koncert Dzikiego z Tadkiem Liszewskim


Koncert zespołu "Stare Dziady"


Światełko do nieba - akcja strażaków-ochotników z Oświęcimia i okolicFinał odbył się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, a zebrane tego dnia pieniądze zostały przekazane w całości na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

sponsorzy finału:

                                  

       


wspierający finał:  

   

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 galeria


Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)