Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Crash Reel

od: do:

Tam, gdzie Lucy Walker - reżyser dokumentu o rywalizacji amerykańskich gwiazd snowboardu - Kevina Pearce’a i Sauna White’a - powinna wyłączyć kamerę nie zatrzymuje jej. Spogląda na sport ekstremalny nie z perspektywy trików, medali i olimpijskiego złota, ale przez soczewkę urazów kręgosłupa, śpiączki i wielokrotnych, otwartych złamań. Przysłuchuje się rodzinnym debatom na temat powrotu do sportu tych, którzy balansują na krawędzi życia i śmierci, widzi jak niewiele potrzeba, by z treningu przed kolejnymi zawodami wrócić na pokładzie helikoptera. Snowboard w wydaniu hardcore’owego half pipe’u jest – co pokazuje Walker – narkotykiem, z biegiem lat oferującym coraz silniejsze doznania zarówno przed i za kulisami.

Kevin Pearce to amerykański snowboardzista urodzony w 1987 roku. Pasmo zawodowych sukcesów rozpoczął w 2007 roku, wygrywając The Arctic Challange. Jako pierwszy sportowiec w ciągu jednego dnia zdobył trzy medale w zawodach Winter X Games. Jego błyskotliwą karierę przerwał nagle tragiczny wypadek. “Crash Reel” zaczyna się tam, dzie kończą się transmisje z zawodów. Lucy Walker z wyczuciem przedstawia Kevina z perspektywy codzienności, walki o powrót do zdrowia i do snowboardu. Historia Kevina nie byłaby opowiedziana w sposób kompletny, gdyby Walker nie uwzględniła w niej tego, co zdaje się być najważniejsze – zaangażowania przyjaciół, bezwarunkowej miłości i wsparcia rodziny, dzięki którym Kevin wraca do zdrowia.

Filmy Lucy Walker zdobyły przeszło pięćdziesiąt nagród filmowych, reżyserka była także dwukrotnie nominowana do Oscara - w 2010 roku za “Waste Land” oraz rok później za “The Tsunami And The Cherry Blossom”. W 2013 roku jej kolejny film - “Crash Reel” znalazł się na Oscarowej short-liście w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego.

tytuł oryginalny: The Crash Reel
produkcja: USA 2013
gatunek: dokumentalny, sportowy
dozwolony: od 12 lat
wersja językowa: napisy
system wyświetlania: cyfrowy 2D  
czas trwania: 108 minut
reżyseria: Lucy Walker
scenariusz: Pedro Kos, Lucy Walker
muzyka: Grizzly Bear, Sigur Rós, M83, Bon Iver, José González, Chemical Brothers, Lykke Li
obsada: Kevin Pearce, Shaun White
w filmie wystąpili: Mason Aguirre, Dr. Daniel Amen, Sarah Burke, Rory Bushfield, Danny Davis, Kyla Donnelly, Ellery Hollingsworth, CR Johnson, Scotty Lago, Jack Mitrani, Luke Mitrani, Stephen Murray, Adam Pearce, Andrew Pearce, Christy Pearce, David Pearce, Pia Pearce, Simon Pearce, Dr. Stacy Pineles, Trevor Rhoda, Grant Russum, Adam Taylor, Mark von Bucher, Tammie Walker, Alan Weintraub M.D.

23-29.01.2015logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)