Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dobre rockowania # 9

od: do:

29 sierpnia 2013 roku odbyła się  dziewiąta edycja „Dobrych rockowań”. I tym razem nie zabrakło sporej dawki rockowego hałasu, jak zwykle w różnorodnej formie. Na scenie w sali kameralnej zagrały oświęcimskie zespoły Katastrofa (punk rock) i Joined (rock/metal), a także krakowski RaptureFeast, z niebanalną mieszanką metalu i rock'n'rolla. 

RaptureFeast (metal'n'oll)

Zespół pochodzi z Krakowa i gra od 2009. Jak piszą o sobie: „Kapela składa się z: bluesmana, zawodzącego o swoich troskach i radościach z tendencjami do szamańskich transów, metalowego gitarzysty o wyjątkowo ciężkiej ręce, agresywnego basisty, który niemal dosłownie wyrywa palcami struny swojego basu, zapewniając przy tym konkretny groove, perkusisty lubującym się tak w klasykach starego rocka jak i w najnowszych odmianach z rockowo-metalowej stajni oraz jazzowo-funkowego pianisty. Punktem wyjściowym było dla nas wyciągnięcie korzeni bluesa i nadanie im nowoczesnego, metalowego pazura. Z taką mieszanką muzyków, uczty na które zapraszamy naszych słuchaczy stają się coraz dziwniejsze i bardziej psychodeliczne.”

Kapela wydała własnym sumptem długogrającą płytę i zbiera materiał na kolejną. Grają mocną, niebanalną metalową muzykę, w której słychać pierwiastek tradycyjnych wpływów rock'n'rolla. Niedawno miała okazję koncertować chociażby na uznanych festiwalach, jak „Seven Festival” w Węgorzewie oraz „Cieszanów Rock Festival”. W Oświęcimiu zagrają po raz pierwszy, choć część zespołu ma tutaj swoje korzenie.

https://www.facebook.com/rapturefeast

Joined (rock/metal/alternatywa)

Grają dynamiczną, mocną muzykę, której nie brakuje też klimatu. Wszystko dlatego, że oprócz tradycjynego rockowo – metalowo – corowego instrumentarium, z czystym i growlującym wokalem, brzmienie zespołu uzupełnia wiolonczela. Kapela powstała pod koniec 2011. Skład kształtował się przez kilka miesięcy aż przybrał ostateczną formę wiosną 2012. Wtedy też zespół nagrał swoje pierwsze demo, które szybko stało się mocno nieaktualne na skutek zmian sprzętowych i docierania się kapeli w kwestii obranego stylu i klimatu. W 2013 zespół rozpoczął koncertowanie zgodnie już z ukształtowaną wizją, tego co i jak chcą grać.

https://www.facebook.com/?q=#/joinedband?ref=ts&fref=ts

Katastrofa (punk rock) – to młoda oświęcimska punkowa ekipa, która ostatnio zaczyna coraz intensywniej koncertować. Grają prostego, brudnego punka w starym stylu. Ich inspiracja, to chociażby brytyjskie The Exploited, czy polski Dezerter, co z pewnością słychać. Zespół gra w składzie: Norman Tomaszewski – wokal, Marcin Ponczkins – gitara, Kris Malaka - gitara basowa i Marek Bartula – perkusja.

https://www.facebook.com/pages/Katastrofa/167446853402891?fref=ts
Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 5 online 23 maja 2023 roku został wydany majowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 20 czerwca 2023 roku . ...czytaj więcej...

dzisiaj

czerwiec 2023
  P W Ś C P S N
22 1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)