Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Dzień Dziecka z Oświęcimskim Centrum Kultury 2021

od: do:

Na plakacie program dnia dziecka oraz postaci bajkowe ze spektaklu teatru kultuireska

1 maja 2021 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursów, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowych wystaw XXV Konkursu Plastycznego "Moje marzenia" i XI Konkursu Plastycznego "Lubię smoki".

1 czerwca 2021 roku
w Oświęcimskim Centrum Kultury został zaprezentowany, przez Teatru Kultureska w Krakowie, interaktywny muzyczny spektakl teatralny o tematyce ekologicznej, pt. "Wywrócona bajka o Kapturku".

Teatr Kultureska, który bazując na znanej baśni Braci Grimm, stworzył autorski spektakl, mający charakter bajki o tematyce ekologicznej.

"Wywrócona bajka o Kapturku" to zabawna historia, która zaskakuje i bawi, a zabawa jest przecież najlepszą formą nauki. Poprzez spektakl dzieci uczą się dbać o środowisko naturalne, a także pogłębiają swoją świadomość ekologiczną. Przedstawienie uczy szacunku wobec drzew i lasów, a także uwrażliwia dzieci na liczne problemy środowiska. Dzięki udziałowi w spektaklu dzieci poszerzą swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, sposobów unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. A to wszystko dzięki dobrej zabawie!

Dzieci na każdym kroku zaskakiwane będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i poprzez niesamowite efekty sceniczne. Na scenie pojawi się narcystyczny Baran, waleczna Owieczka, „groźny” Wilk, dobra Leśna Wróżka, a także... tajemniczy leśny potwór. Przez cały spektakl bohaterowie wraz z dziećmi szukać będą odpowiedzi na pytanie „kto zaczarował las?”. Odpowiedź zaskoczy każdego widza bez względu na wiek...

W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny czerwony kapturek?Wieści z Ratusza | 27.01 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)