Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

IV Oświęcimski Salon Sztuki

od: do:

plakat wystawy, lista autorów, niebieskie tło, daty

W dniach od 4 września do 17 października 2021 roku (wernisaż 4 września o godzinie 17:00) w galerii "Tyle światów" oraz w holu górnym Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była - pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim - w ramach obchodów Święta Miasta Oświęcim 2021 - wystawa prac artystów ziemi oświęcimskiej pn. IV Oświęcimski Salon Sztuki.  

IV Oświęcimski Salon Sztuki to ważne wydarzenie artystyczne w naszym mieście. Nazwa ta nawiązuje do tradycji Paryskiego Salonu Sztuki, który był wyznacznikiem kierunków i mód panujących w sztuce od XIX wieku. Sama wystawa to lokalna tradycja prezentowania najnowszych dokonań twórców związanych z Oświęcimiem, którą zapoczątkowała w latach dziewięćdziesiątych XX wieku Galeria Sztuki Pro Arte Haliny Kozioł.

Od wielu lat wystawa prezentowana jest w galerii „Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury, objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim i towarzyszy obchodom święta miasta.

To wyróżnienie, ale też zobowiązanie dla organizatorów i Artystów, biorących udział w tym wydarzeniu.

Tegoroczny Salon to prezentacja wielu dyscyplin sztuki, przekrojowe spojrzenie na to, co twórcy biorący w nim udział mają światu do zaoferowania. To także okazja do spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i pokazania w jednym miejscu i czasie dzieł Autorów o dużej renomie i bogatym dorobku oraz tych, którzy są na początku swoich artystycznych poszukiwań.

Tym razem to trzydziestu trzech Artystów i tyle samo indywidualności, posługujących się własnym, niewerbalnym językiem, który jest ponad tym, co oczywiste i codzienne, a jednocześnie opowiada i oswaja rzeczywistość i jest zrozumiały dla wszystkich, którzy chcą się nań otworzyć.

Salon Sztuki jest okazją do zaznaczenia, jak istotna dla miasta jest sztuka i jej obecność w życiu społeczności. Artyści tworząc, poszerzają horyzonty odbiorców, a wystawa jest odbiciem czasów, w których żyjemy.

Zdaniem Oscara Wilde’a „Nie ma nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić” – pozostaje nam zatem patrzeć, poczuć i dać się jej zachwycić.

/Magdalena Prochowska, kurator wystawy, z katalogu do wystawy/

autorzy prac prezentowanych na wystawie:
Agata Agatowska, Zbigniew Bury, Andrzej Domarzewski, Remigiusz Dulko, Bożena Formas-Mądry, Marcelina Gajda, Karolina Gorczyńska-Jarek, Justyna Grubka, Kazimierz Jastrzembski, Anna Karolina Kaczmarczyk, Marian Kasperczyk, Agnieszka Kobielusz, Agnieszka Kołodziej-Ryś, Rafał Lenart, Karolina Łukawska, Józef Łysakowski, Wiesław Łysakowski, Ireneusz Młynarczyk, Eric Moyen jr., Martyna Paluchiewicz-Łabaj, Elżbieta Pietruczuk, Jerzy Pietruczuk, Ada Rudyk, Waldemar Rudyk, Grzegorz Sitek, Agata Skrzelowska, Justyna Skrzelowska, Paweł Warchoł, Barbara Wójcik, Zdzisław Wójcik, Joanna Zemanek, Anna Katarzyna Żubrowska, Barbara ŻydekIV Oświęcimski Salon Sztuki 2021 galeriana ilustracji collage z plakatów z imprezWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż online https://ock.systembilet...czytaj więcej...
wrzesień 2023
  P W Ś C P S N
35 1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)