Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Ikony

od: do:

W dniach od 6 do 24 listopada 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana była wystawa malarstwa Zbigniewa Gierlickiego pt. "Ikony".

Zbigniew Gierlicki urodził się w Oświęcimiu. Posiada wykształcenie średnie. Były pracownik KWK "Piast" - obecnie na emeryturze. Od dzieciństwa wykazywał zainteresowanie rysunkiem i malarstwem. Tworzy w różnych technikach i materiałach. Najbardziej fascynuje go malarstwo olejne, akwarela i rysunek satyryczny. Wewnętrzny spokój zapewnia mu malowanie ikon. Jego ulubionym tematem są konie. Pomysły do rysunków satyrycznych czerpie z życia codziennego i własnej fantazji. Wykonuje ilustracje do zbiorów poezji oraz folderów Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku" w Oświęcimiu. Wydał tomik rysunków satyrycznych.

Prace Zbigniewa Gierlickiego prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i poza granicami kraju. Brał udział w kilkudziesięciu przeglądach artystycznych krajowych i zagranicznych oraz plenerach i warsztatach twórczych. Jest uczestnikiem corocznych wystaw "Barbórkowych", komisarzem plenerów organizowanych przez KWK "Piast". W swoim dorobku twórczym posiada nagrody i wyróżnienia, dyplomy i certyfikaty plenerowe. Otrzymał nagrodę za całokształt twórczości z rąk Prezydenta Miasta Oświęcim. Kilkanaście swoich prac przekazał nieodpłatnie na aukcje zorganizowane na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Oprócz aktywnej działalności twórczej znajduje również czas na działania społeczne. Jest członkiem "Grupy na Zamku" od początku jej istnienia.

Wystawa ikon Zbigniewa Gierlickiego to wybrany tematycznie fragment jego twórczości. Malowane z potrzeby serca, inspirowane wielowiekową tradycją pisania ikon są indywidualnym spojrzeniem autora na motywy sakralne. 


logo ockWydarzenia biletowane w Oświęcimskim Centrum Kultury KASA CZYNNA poniedziałek, czwartek, piątek - godz. 15:00-19:00 wtorek, środa - godz. 11:00-15:00 sobota, niedziela - godzina przed planowaną imprezą godzina przed pierwszym seansem w kinie do rozpoczęcia ostatniego seansu | repertuar link sprzedaż biletów online (...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)