Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jaka szkoda, że taka odległość nas dzieli...

od: do:

na plakacie dwie kobiety na zdjęciu oraz koperta z tytułem filmu, data i miejsce projekcji
23 października 2021 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyłą się projekcja filmu będącego historią pewnej przyjaźni, pt. "Jaka szkoda, że taka odległość nas dzieli...".

"Jaka szkoda, że taka odległość nas dzieli..." to film paradokumentalny opowiadający o niezwykłej, narodzonej w Auschwitz przyjaźni pisarki, autorki słynnej "Pasażerki" Zofii Posmysz i Marty Sawickiej, która stała się pierwowzorem postaci głównej bohaterki tej powieści.
 
Przyjaźń Zofii Posmysz i Marty Sawickiej przetrwała nie tylko piekło Auschwitz, ale także wieloletnią rozłąkę i dramatyczne zwroty w życiu obu bohaterek. W rolę Zofii i Marty wcieliły się znakomite i znane aktorki - Ewa Kaim i Beata Paluch.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o utwory literackie (publikowane i niepublikowane) Zofii Posmysz oraz listy Marty Sawickiej. Jego powstanie było możliwe dzięki ofiarowaniu przez Zofię Posmysz swojego bogatego archiwum Fundacji na rzecz MDSM w Oświęcimiu.

Na projekcję zaprosili - Fundacja na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Fundacji Konrada Adenauera oraz Oświęcimskie Centrum Kultury.

reżyseria: Barbara Daczyńska, Joanna Klęczar-Déodat
scenariusz: Barbara Daczyńska
muzyka: Jacek Hołubowski
wykonawcy: Zofia Posmysz, Ewa Kaim, Beata Paluch, Rafał Wędrychowski, Ola Lisak
czas trwania: 53 minuty
realizacja: Struczyk Studio LF
produkcja: Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Fundacja Konrada Adenauera Oświęcim 2021


Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 11 online 15 listopada 2022 roku został wydany listopadowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 13 grudnia 2022 roku . ...czytaj więcej...
grudzień 2022
  P W Ś C P S N
48 1 2 3 4
49 5 6 7 8 9 10 11
50 12 13 14 15 16 17 18
51 19 20 21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)