Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jesień Oświęcimska 2020

od: do:

6 września 2020 roku na Rynku Głównym w Oświęcimiu oraz w Muzeum Zamek w Oświęcimiu zagościła "Jesień Oświęcimska".

"Jesień Oświęcimska 2020" upłynęła tradycyjnie pod znakiem doskonałej, różnorodnej muzyki i fantastycznej zabawy oraz spotkania z historią.

W koncercie pn. "Muzyka łączy" na Rynku Głównym wystąpiły zespoły Nivel i Kraków Street Band oraz Megitza z zespołem, a na dziedzińcu zamkowym Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbywało się 7. Targowisko staroci "Rzeczy z duszą"

Jesień Oświęcimska 2020 galeria


program:

godz. 14:30 Koncert "Muzyka łączy"
godz. 14:30 Nivel
godz. 15:50 Kraków Street Band
godz. 17:20 Megitza
(miejsce: Rynek Główny)

organizator:


godz. 9:00-15:00 7. Targowisko staroci "Rzeczy z duszą"
- stoiska z antykami, starociami, porcelaną, numizmatami, obrazami, bibelotami
- jesienne warsztaty dla najmłodszych
- wejście na wieżę zamkową - wstęp wolny
- zwiedzanie ekspozycji w Muzeum - wstęp płatny
(miejsce: Muzeum Zamek - dziedziniec zamkowy)

organizator:

 


Nivel to czwórka przyjaciół, która w 2010 roku postanowiła, że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już 10 lat i z powodzeniem owocuje koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

skład zespołu:
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Tomasz Grzyb – akordeon
Staszek Sroka – gitara
Mateusz Gremlowski – bas

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na Krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej, wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto "Polak Potrafi". W corocznej ankiecie czasopisma "Twój Blues" Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły "Odkrycie Roku 2014" oraz "Zespół Roku 2015". W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Chwilę później, poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". W styczniu 2019 roku najnowsza płyta pt. "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski – wokal, ukulele
Piotr Grząślewicz – banjo, wokal
Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, wokal
Tomek Kruk – gitara Dobro, wokal
Adam Partyka – bębny, wokal
Miłosz Skwirut – kontrabas, wokal
Krzysztof Chlipała – saksofon
Wojtek Szela – trąbka

Megitza to Małgorzata Babiarz - wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka. Łączy world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu. Pochodzi z okolicy Zakopanego. W wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako "muzyka na nowe milenium". Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem. Lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

Jesień Oświęcimska 2020 galeriaWieści z Ratusza | 27.01 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)