Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jezioro łabędzie 3D - spektakl taneczny

od: do:

8 marca 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury został zaprezentowany, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu: Taniec - przestrzeń doznań, legendarny spektakl taneczny Matthew Bourne’a, zarejestrowany w Londynie, w technologii 3D przy użyciu najnowocześniejszej techniki, pt. "Jezioro łabędzie".

Spektakl "Swan Lake" Matthew Bourne’a to najdłużej wystawiana produkcja baletowa w światowej historii tańca i kamień milowy współczesnej sztuki scenicznej.

"Jezioro łabędzie" Matthew Bourne’a to spektakl wyjątkowy. Na podstawie pierwowzoru, z muzyką Piotra Czajkowskiego, została stworzona inscenizacja rewolucyjna, kontrowersyjna i odważna. Po raz pierwszy role łabędzi w tym balecie odegrali wyłącznie mężczyźni. Matthew Bourne – jedyny i niepowtarzalny choreograf i reżyser, pięciokrotny laureat Olivier Award, w 2011 roku po raz kolejny wystawił swój sztandarowy spektakl (grany w różnych obsadach od 1995 roku!), który zarejestrowany dziesiątkami kamer, można podziwiać w wersji kinowej w 3D. To właśnie „Jezioro Łabędzie” rzuciło na kolana publiczność i krytyków.

Akcja spektaklu rozgrywa się w angielskiej rodzinie królewskiej. Główny bohater Zygfryd stylizowany jest na księcia Karola, ale z charakteru przypomina raczej księżnę Dianę - jest nadwrażliwy, prawy, od pierwszych scen widzimy, że organicznie nie cierpi paparazzich, którzy w końcu doprowadzają do jego upadku. Zamiast nad jezioro, jak w tradycyjnej wersji, trafia do miejskiego parku, gdzie spotyka pięknego łabędzia-mężczyznę, o którym zawsze skrycie marzył, i to w nim się zakochuje. Jednak nagle w jego życiu pojawia się nikczemny, piękny bohater w czarnym stroju. Uwodzi wszystkich, od królowej począwszy, a na Zygfrydzie skończywszy.

reżyseria i choreografia: Matthew Bourne
kostiumy: Lez Brotherston
oświetlenie: Rick Fisher
muzyka: Piotr Czajkowski
dyrygent: David Lloyd Jones
The New London Orchestra

obsada:
łabędź/nieznajomy: Richard Winsor
książę: Dominic North
królowa: Nina Goldman
dziewczyna: Madelaine Brennan
prywatny sekretarz: Steve Kirkham
młody książę: Joseph Vaughan

czas trwania: 127 minut Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
styczeń 2023
  P W Ś C P S N
52 1
01 2 3 4 5 6 7 8
02 9 10 11 12 13 14 15
03 16 17 18 19 20 21 22
04 23 24 25 26 27 28 29
05 30 31
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)