Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Jonas Kaufmann. Mój Wiedeń - retransmisja koncertu

od: do:

W dniach od 13 do 15 września 2020 roku w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury odbywały się retransmisje koncertu z Wiener Konzerthouse, w wykonaniu tenora światowego formatu Jonasa Kaufmanna, pt. "Jonas Kaufmann. Mój Wiedeń".

"Jonas Kaufmann. Mój Wiedeń" to wyjątkowo osobisty hołd złożony przez tenora – gwiazdę światowego formatu – utworom pochodzącym z miejsca narodzin walca i operetki. Koncert zarejestrowany w magicznej scenerii Wiener Konzerthouse prezentuje, m.in. klasyczne utwory i muzykę Johanna Straussa oraz Franza Lehara.

Jonas Kaufmann występuje z orkiestrą Filharmonii Praskiej pod batutą maestro Jochena Riedera, a dołącza do nich znana na całym świecie sopranistka Rachel Willis-Sorensen.

Kaufmann zawsze miał szczególny kontakt z Austrią i Wiedniem. Jego babcia uwielbiała klasykę i chętnie śpiewała Straussa, Lehara i Stolza – w kontraście dla "wagnerowskiej" pasji jego dziadka. Jako dziecko, Jonas spędzał większość wolnego czasu na farmie dziadków w Tyrolu. Z tego powodu miał łatwiejszy dostęp do telewizji austriackiej niż do niemieckiej. Od tego czasu pokochał wiedeńskie melodie i operetki.

"Muzyka zawsze wprawia mnie w dobry nastrój" – zaznacza. "Kiedy jako student musiałem zajmować się jakimiś mało przyjemnymi rzeczami, typu sprzątanie lub odkurzanie, wystarczyło mi włączyć nagranie Fledermaus, Carlosa Kleibera, by po chwili znacząco poprawić sobie nastrój".

czas trwania: 98 minut

   

Strona główna gazety Głos Ziemi Oświęcimskiej, białe tło na większości strony drobny druk, zdjęcia, tytułGłos Ziemi Oświęcimskiej nr 1 online 24 stycznia 2023 roku został wydany styczniowy numer Głosu Ziemi Oświęcimskiej . Gazeta będzie kolportowana do mieszkań i budynków prywatnych na terenie miasta. Zapraszamy również do lektury gazety w wersji elektronicznej . Kolejny numer ukaże się 21 lutego 2023 roku . ...czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)