Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

od: do:

22 kwietnia 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert Sławka Wierzcholskiego i "Nocnej Zmiany Bluesa".

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego "Nocna Zmiana Bluesa" w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa m.in. Charlie Musselwhite, Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996), "Blues Brothers" (Norymberga 1989). Kilka tysięcy koncertów w Polsce i w całej Europie, a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "John Lee Hooker", "Chory na bluesa". "Nocna Zmiana Bluesa" to już klasyka!

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem "Chorym na bluesa"! Swe charakterystyczne brzmienie "Nocna Zmiana Bluesa" zawdzięcza nietypowemu - jak na grupę o charakterze bluesowym - instrumentarium. Muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, zyskując akceptację nawet tych słuchaczy, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.

Koncerty zespołu to połączenie wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!!!

skład zespołu:
Sławek Wierzcholski - śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski - gitara akustyczna
Witold Jąkalski - slide guitar
Piotr Dąbrowski - akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz - perkusja
Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...

dzisiaj

luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)