Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...

Koncert zespołu Akustyczna OpeRacja

od: do:

25 października 2019 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się, w ramach projektu Dom otwarty z cyklu Muzyka - źródło skojarzeń, koncert zespołu "Akustyczna OpeRacja" prezentujący utwory pisane życiem i poruszające serce.

W zespole śpiewają trener wokalny i dr nauk medycznych.

"Czy nasze przeżycia, doświadczenia, które zdobywamy, ludzie, których spotykamy mogą zostać wykorzystane do zapisania ich w postaci dźwięków? Odpowiedz brzmi tak, bo taki był początek "Akustycznej Operacji". Zespół - wówczas "Acoustic Women" - stworzony do udziału w festiwalu Black or white w 2017 roku, którego celem była pomoc osobom z nowotworami neuroendokrynnymi - wpisywał się w idee festiwalu, odbywającego się pod hasłem "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.

Cała istota muzyki leży w prawdzie, w prawdzie opartej na tym czego doświadczamy, w prawdzie o nas samych. Bagaż emocjonalnych doświadczeń, czerpanie inspiracji z obserwacji życia, stały się początkiem do zapisania myśli i przeżyć w postaci pięknej, poruszającej serca muzyki. Takie są właśnie nasze teksty i nasza muzyka. Chwytają za serce, wprowadzają w zadumę, nakazują otworzyć oczy na doświadczenia tego świata, otrząsnąć się z emocji i stanąć na nowo twarzą w twarz ze swoim życiem, nabierając głębszego oddechu, który pozwala pokochać życie raz jeszcze. W naszych utworach jesteśmy my, czasem zabawne, czasem cierpiące, bo "Akustyczna Operacja" to muzyka pisana życiem, to prawda o nas samych".

Izabela Mytnik, Anna Sowa-Staszczak

Izabela Mytnik - wokalistka, kompozytorka, akordeonistka, trener wokalny, pedagog, rehabilitant głosu. Finalistka II edycji programu X-Factor. Wykładowca Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie, a także certyfikowany pedagog wokalny Natural Voice Perfection. Współpracuje z artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego.

Anna Sowa-Staszczak - doktor nauk medycznych z habilitacją, lekarz z II stopniem specjalizacji z endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz medycyny nuklearnej. Pracownik Kliniki Endokrynologii SU/CMUJ w Krakowie. Odbywała staże w ośrodkach zagranicznych w Londynie, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Jest członkiem PTE, PTMN, EANM oraz Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych, współautorem około 50 publikacji w tym oryginalnych, opisów przypadków, prac poglądowych, jak również współautorem rozdziałów do książek polskich i zagranicznych.
Wieści z Ratusza | 3.02 Wieści z Ratusza czytaj więcej...
luty 2023
  P W Ś C P S N
05 1 2 3 4 5
06 6 7 8 9 10 11 12
07 13 14 15 16 17 18 19
08 20 21 22 23 24 25 26
09 27 28
poprzedni następny

W GALERII

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)